Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Koty Ragdoll

( ilość produktów: 1 )

Koty rasy ragdoll pochodzą z Ameryki Północnej. Zaliczane są do kotów pół-długowłosych. Charakterystyczna jest ich ufność wobec ludzi oraz wielka cierpliwość, dlatego często przebywają w domach, gdzie są małe dzieci. W tej kategorii oferujemy wszystkie produkty dla kotów ragdoll, aby właścicielom ułatwić poszukiwania właściwych produktów.


Niezwykle towarzyskie koty rasy ragdoll często wybierane są do domów, w których mieszkają nie tylko małe dzieci, ale również zwierzęta, na przykład inne koty czy psy. Nie mają problemu z dogadaniem się z nowymi domownikami wszystkich gatunków. Z uwagi na swój piękny wygląd wymagają jednak odpowiedniej pielęgnacji, a także zadbania o aktywność fizyczną i właściwy sposób karmienia. Akcesoria dla ragdolla zgromadzone w tej kategorii sprawią, że każdy opiekun będzie pamiętał o wszystkich aspektach opieki nad tymi kotami.

Jedną z istotnych rzeczy jest właściwie dobrana szczotka dla ragdolla. Koty te mają półdługą sierść, której regularne wyczesywanie jest bardzo wskazane. To prosty sposób na zapobieganie tworzeniu się kołtunów, szczególnie uciążliwych w takich przestrzeniach jak pachwiny czy brzuch. Co więcej, koty są zwierzętami bardzo czystymi, dlatego regularnie wylizują sierść. Nadmiar wychodzącej, martwej sierści dostaje się w ten sposób do układu pokarmowego, tworząc kule włosowe - trudne do strawienia. Regularnie używana szczotka dla ragdolla to najprostszy sposób na zapobieganie problemom.

Jak każdy kot, również ragdoll potrzebuje aktywności. Koty te są zazwyczaj chętne do zabawy, ale również i spacerów. Szelki dla ragdolla muszą być na tyle bezpieczne, aby zapobiegać wydostaniu się kota, który przestraszy się czegokolwiek w trakcie wyjścia. Warto, aby były połączone ze smyczą trwałym karabińczykiem, który nie zerwie się w razie nagłego pociągnięcia. Co więcej, szelki dla ragdolla powinny być wykonane z miękkiego materiału, który nie będzie kołtunił sierści. Dzięki temu zwierzęciu będzie naprawdę wygodnie.

Niemniej istotna jest właściwa karma, dzięki której kot pozostanie zdrowy i będzie cieszył się dobrą kondycją. Powinna dbać ona o sierść oraz serce tych kotów, a także wspierać je w zdobywaniu energii na każdy dzień zabaw. Warto zadbać też o inne akcesoria dla ragdolla, na przykład zabawki, które pozwolą mu zaspokoić instynkt łowcy, gdy pogoda nie sprzyja spacerom.

Sprawdź: Karma dla kota rasy ragdoll - ranking [Top 10]

pixel