Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

FURminator dla psa i kota

( ilość produktów: 15 )

Czym jest furminator? Pod tą tajemniczą nazwą kryje się prosty przyrząd pielęgnacyjny, którego nie może zabraknąć tam, gdzie mieszkają psy lub koty. To dzięki niemu dokładnie wyczeszesz swojego pupila.


 

Furminator – szczotka dla psa i kota

Furminatory kupowane są głównie z myślą o kotach i psach z prostego powodu – to te zwierzęta najczęściej przygarniamy pod swój dach. Jednak furminator może służyć też do pielęgnacji innych zwierząt posiadających długą sierść i mających skłonność do gubienia jej. W naszym sklepie kupisz między innymi furminator dla królika, bo te gryzonie także mają silną skłonność do zostawiania kłaczków na dywanie.

Szczotka furminator – jak działa

Chociaż furminator służy do wyczesywania, nie przypomina tradycyjnej szczotki dla psów. Zresztą trzeba pamiętać, że za pomocą furminatora usuwa się podszerstek, a więc warstwę martwych włosów, które zaplątały się w sierści i same nie wypadły. Taka warstwa potrafi być bardzo gruba, szczególnie po zimie. I to ona jest źródłem alergii, nie tylko z powodu samej sierści, ale też dlatego, że jest dobrym „mieszkaniem” dla roztoczy. Regularne szczotkowanie zwierząt futerkowych jest obowiązkowe, jeśli zależy nam na utrzymaniu ich w dobrej kondycji, a domu w higienie. Furminator to szeroki grzebień z metalowymi i stosunkowo krótkimi zębami. Umocowany jest na wygodnej rączce i kształtem przypomina nieco ściągaczkę do szyb. To ważne, bo ergonomiczny uchwyt znacznie ułatwia wyczesywanie, a nie wszystkie zwierzęta są cierpliwe. Długość i rozstaw zębów zależna jest od przeznaczenia furminatora. Inaczej będzie wyglądał furminator dla psa długowłosego typu owczarek collie, inaczej furminator dla labradora, który ma krótką sierść. Dla wygody i łatwiejszego rozeznania furminatory sprzedawane są między innymi w dwóch uniwersalnych rozmiarach: furminator M i furminator L. Nietrudno zgadnąć, że ten drugi lepiej nada się dla psów długowłosych. Jednak pełna gama rozmiarów zaczyna się podobnie jak ubrania na XS i kończy na XL.

Furminator dla psów – kiedy się przyda

Właściwie każdy właściciel psa powinien mieć na stanie furminator. Dotyczy to nie tylko psów długowłosych i dużych, ale też tych małych. Praktycznie każdy pies zostawia w domu sierść, co nie jest mile widziane, poza tym bardzo niehigieniczne. Furminator pozwala rozprawić się z tym problemem. Okres najsilniejszego linienia przypada na miesiące wiosenne i wtedy zachodzi konieczność używania furminatora nawet codziennie. Jeśli nie możemy tego zrobić na spacerze lub we własnym ogrodzie, najlepszym pomieszczeniem będzie łazienka. Po pierwsze dlatego, że pies nam nie ucieknie, jeśli ją zamkniemy. Po drugie – łazienkę będzie najłatwiej sprzątnąć. Przed czesaniem warto schować ręczniki, gąbki i podręczne przybory toaletowe. Psy z długą i gęstą sierścią powinno się czesać stosunkowo często, na wiosnę nawet codziennie. Psy z krótką sierścią wymagają okresowych zabiegów. O ich częstotliwości najczęściej informuje ilość psiej sierści na dywanie i ubraniach.

Furminator dla kotów – jak bezpiecznie wyczesać kota

Koty chodzą swoimi drogami, ich plany nie zawsze są zgodne z planami właścicieli. Są koty, które uwielbiają być czesane, są i takie, które absolutnie czesać się nie dają. W pierwszym przypadku nie ma problemu, w drugim, trzeba uciec się do fortelu. Delikatne podczesywanie kota może być pomylone z głaskaniem. Dla lepszego efektu trzeba poczekać, aż kot sam przyjdzie na kolana. Głaskanie powinno wprawić go w dobry humor. Później można próbować używać na zmianę ręki i furminatora dla kota. Jeśli zwierzę nie protestuje, kontynuujemy czesanie furminatorem. Nie tylko rasowe długowłose koty potrzebują wyczesywania furminatorem. Także popularnym dachowcom ten zabieg jest bardzo potrzebny. W innym przypadku będą same wylizywały i zjadały kłaczki, a potem… zwracały je na podłogę. Furminator – ile kosztuje furminator Ceny furminatorów są bardzo różne, podobnie jak ceny innych akcesoriów dla zwierząt. Najtańszy furminator można kupić w naszym sklepie już za niespełna czterdzieści złotych. Jednak w przypadku wyboru furminatora nie cena powinna grać pierwsze skrzypce, ale potrzeby psa lub kota. Szczególnie w przypadku psów rozmiary i jakość furminatorów znacznie się od siebie różnią. Jeśli mamy w domu dużego długowłosego psa, raczej nie kupimy mu furminatora dla jamnika. Dla porównania – najdroższy w naszym sklepie furminator kosztuje nieco ponad sto czterdzieści złotych i jest przystosowany do wyczesywania podszerstka u dużych psów krótkowłosych. Ceny, jak widać, znacznie się różnią, co właścicieli czworonogów nie powinno dziwić. Ogólnie trzeba powiedzieć, że furminator kupuje się raz na wiele lat, więc nie ma sensu na nim oszczędzać. To inwestycja, która zwróci się o wiele szybciej, niż myślimy. Wystarczy zauważyć, że używając furminatora, eliminujemy konieczność codziennego używania odkurzacza. I tu wygrywamy, bo worki i filtry do odkurzaczy nie są tak tanie, jak furminatory. Ponadto inwestujemy w zdrowie, bo ograniczamy rozprzestrzenianie się alergenów. Biorąc pod uwagę wszystko, co powyżej, zakup furminatora nie jest opcją, ale obowiązkiem dla każdego właściciela zwierzęcia futerkowego.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Zamknij
pixel