Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Vetoquinol

( ilość produktów: 6 )

<pSzczęśliwy zwierzak Vetoquinol

Firma VETOQUINOL to specjalistyczna marka zajmująca się kwestiami zdrowotnymi zwierząt. Produkty znajdujące się w jej ofercie dedykowane są konkretnym problemom, począwszy od nadmiernego wypadania sierści, a na wspomaganiu funkcjonowania nerek kończąc. W recepturze dostępnych środków znajdują się specyficzne składniki odżywcze mające na celu poprawę funkcjonowania organizmu zwierzęcia.

Vetoquinol tabletki na odrobaczanie

Sklep KrakVet z przyjemnością ogłasza poszerzenie oferty o produkty marki Vetoquinol. Jest to marka zajmująca się produkcją specjalistycznych produktów dla zwierząt takich, jak suplementy diety i witaminy. Produkty marki Vetoquinol dedykowane są konkretnym problemom, z jakimi borykają się psy i koty – w ofercie znajdziesz preparaty na sierść i skórę, chrząstkę stawową, zdrowe nerki czy wątrobę, a także preparaty uspokajające.

Produkty tej marki przychodzą również na pomoc właścicielom psów, które zaraziły się pasożytami. W ofercie marki Vetoquinol znajdziesz preparaty odrobaczające zarówno w postaci kropel, jak i tabletek.

Robaki u psa - jak rozpoznać i leczyć?

Pupil może zarazić się pasożytami nawet podczas zwykłych codziennych czynności i zabaw. Do zarażenia najczęściej dochodzi drogą pokarmową, gdy pupil zje zanieczyszczone jedzenie lub napije się brudnej wody, na przykład z kałuży podczas spaceru. Może zarazić się również połykając pchły, które roznoszą tasiemce. Szczenięta z kolei mogą urodzić się z pasożytami lub zarazić się nimi pijąc mleko matki.

Objawów zarobaczenia może być bardzo wiele, gdyż zależą one od złapanego pasożyta, a także od wieku psa i jego stanu zdrowia. Najczęstsze objawy to saneczkowanie i uporczywe przełykanie śliny, jednak mogą także wystąpić objawy takie, jak:

 • wymioty
 • biegunki
 • zaparcia
 • apatia
 • bóle brzucha
 • wzdęcia
 • anemia
 • problemy z oddychaniem
 • utrata wagi
 • hipoglikemia
 • zmiany na skórze

Zarobaczenie leczy się poprzez podawanie psu odpowiednich środków, które usuwają pasożyty z przewodu pokarmowego psa. Odrobaczanie jest jednym z podstawowych zabiegów wykonywanych przez lekarzy weterynarii. Odpowiedni środek na odrobaczenie powinien zostać dobrany przez weterynarza.

Jak działa tabletka na odrobaczanie psa

Tabletka musi być dobrana do wagi psa. Każda tabletka zawiera substancje czynne, które eliminują i zabijają pasożyty poprzez zaburzanie ich przemiany materii lub porażanie ich systemu nerwowo-mięśniowego. Pies następnie wydala pasożyty z organizmu razem z kałem.

Jak często trzeba odrobaczać psa

Zalecany przez ESCCAP program odrobaczania psów bierze pod uwagę czynniki takie, jak wiek psa oraz jego styl życia.

Szczenięta powinny być odrobaczane od 2. tygodnia życia, następnie co 14 dni aż do dwóch tygodni po odsadzeniu. Kolejne zabiegi odrobaczania należy przeprowadzać co 4 tygodnie, aż do 6. miesiąca życia.

W przypadku psów dorosłych kwestia jest bardziej złożona. W przypadku psów, które przebywają głównie w pomieszczeniach lub wychodzą na zewnątrz, ale nie mają bezpośredniego kontaktu z parkami, piaskownicami, placami zabaw, ślimakami i pomrowami, surowym mięsem lub zwierzętami drapieżnymi, zaleca się odrobaczanie raz lub dwa razy w roku przeciwko nicieniom lub badanie kału co pół roku.

Jeśli pies ma bezpośredni kontakt z parkami, piaskownicami, placami zabaw lub innymi psami, ale nie przebywa na zewnątrz bez nadzoru i nie poluje, a także nie ma skłonności do zjadania tego, co znajdzie na spacerze i nie ma dostępu do odpadków poubojowych, wystarczy odrobaczanie 4 razy w roku przeciwko nicieniom lub badanie kału co 3 miesiące.

Z kolei jeśli pies ma kontakt z powyższymi i przy tym skłonności do zjadania padliny, ślimaków, pomrowów i odpadków poubojowych lub jeśli poluje, zaleca się odrobaczanie 4-12 razy w roku przeciwko nicieniom i tasiemcom, w zależności od ryzyka. Badanie kału w tym przypadku nie wystarczy.

Natomiast jeśli pupil przebywa na terenach endemicznego występowania tasiemca, zjada padlinę lub gryzonie i wychodzi na zewnątrz bez nadzoru, zaleca się comiesięczne odrobaczanie przeciwko tasiemcom oraz 4-12 razy w roku przeciwko nicieniom.

Vetoquinol suplementy

Marka oferuje również szeroki wybór suplementów dostosowanych do indywidualnych potrzeb psów.

VETOQUINOL – chrząstka stawowa

VETOQUINOL przyłożyła też dużą wagę do wspomagania funkcji chrząstki stawowej. W przypadku VETOQUINOL Caniviton Protect produkt można stosować zarówno u psów jak i kotów natomiast VETOQUINOL Caniviton forte plus jest dedykowany wyłącznie psom. Oba produkty dzięki unikalnej recepturze pomogą zadbać o układ kostny naszych zwierząt. Pozwolą również na zapobiegnięcie wielu chorobom związanym z układem ruchu, które stają się dokuczliwe szczególnie dla czworonogów w podeszłym wieku.

Suplementy na stawy Vetoquinol Flexadin

Marka oferuje również szeroki wybór preparatów dla stawy dla psów oraz dla kotów. Preparaty z serii Vetoquinol Flexadin oferuje kompleksowe wsparcie układu ruchu poprzez suplementowanie substancji odżywczych, które wspierając funkcjonowanie stawów, dbają o ich elastyczność oraz zapobiegają ich nadmiernemu zużywaniu się.

Suplement dla psa na stawy Flexadin jest dostępny w wariantach przeznaczonych dla kotów w każdym wieku, dla dorosłych psów wszystkich ras lub dla szczeniąt małych ras i szczeniąt średnich oraz dużych ras. Szczenięta w okresie dynamicznego wzrostu wymagają szczególnie starannego dbania o stawy, by zapobiec problemom w przyszłości. Preparat zawiera on składniki popularne w suplementach na stawy takie, jak kolagen, chondroityna i glukozamina.

Sprawdź dostępne warianty:

VETOQUINOL – walka ze stresem

W ofercie sklepu możemy znaleźć między innymi VETOQUINOL Zylkene kapsułki uspokajające, które dzięki swojemu działaniu pomagają złagodzić niepokój i przywrócić normalne zachowanie naszego podopiecznego. Co więcej, dostępne są one w aż trzech wariantach, odpowiednio dla psów o masie od 10 do 60 kg, od 10 do 30 kg, a także dla psów i kotów o wielkości do 10 kg. Dzięki temu możliwe jest dobranie optymalnej dawki środka, która będzie skuteczna, ale nie wywoła żadnych niepożądanych następstw.

VETOQUINOL – wspomaganie pracy wątroby

VETOQUINOL stworzyła także innowacyjne kapsułki wspomagające pracę wątroby. Przeznaczone są one zarówno dla psów i kotów, przyjmujących, np. leki hepatotoksyczne. Nowa formuła zastosowana w ich produkcji sprawiła, że są one zdecydowanie lepiej tolerowane przez zwierzęta, a jednocześnie posiadają świetną biodostępność substancji czynnej. W ofercie dostępne są trzy rodzaje tabletek zawierających kolejno: 400 mg, 200 mg i 100 mg substancji leczniczej. Co więcej, tabletki są podzielne, co sprawia, że możemy precyzyjne dobrać dawkę do wagi naszego zwierzęcia.

VETOQUINOL – zdrowe nerki

VETOQUINOL przygotowała także o produkty dbające o zdrowe nerki naszych podopiecznych. Firma przygotowała między innymi VETOQUINOL Uro-pet, który zmniejsza ryzyko powstawania kamieni nerkowych, a także VETOQUINOL Ipakitine, będący kompozycją witamin wspomagającą pracę nerek. Pierwszy z nich jest dedykowany kotom. Preparat posiada innowacyjną recepturę, dzięki której może być stosowany na każdym etapie życia kota. Co więcej, jest bardzo smaczny co znacząco ułatwia zastosowanie produktu. W przypadku VETOQUINOL Ipakitine to formuła, która sprawdzi się u psów i kotów. Pomaga związać toksyny znajdujące się w organizmie co przekłada się na odciążenie nerek i poprawę ich funkcjonowania.

VETOQUINOL – czyszczenie uszu

Zakupić możemy również specjalne preparaty do czyszczenia uszu. Dostępne są w opakowaniach po 60 i 160 ml. Ich bogata formuła ma kompleksowe działanie na narząd słuchu naszych pupili. Dzięki ich regularnemu stosowaniu z łatwością zadbamy o dobry stan ucha, a także unikniemy wielu chorób, które są z nim związane.

Podsumowując: Marka VETOQUINOL cechuje się bardzo kompleksowym podejściem do dbania o zdrowie psów i kotów. Oprócz preparatów wymienionych powyżej, w ich ofercie znajdziemy również wiele produktów witaminowych, środków zapobiegających tworzeniu się kłaczków w przewodzie pokarmowym, a nawet preparatów zwiększający energetyczność posiłków dla psów i kotów. Bez względu na to, jaki problem zdrowotny posiada nasz zwierzak, firma VETOQUINOL zadbała o to aby znalazł od specyfik, który pomoże mu się z nim uporać.

pixel