
Z naszego bloga



UWAGA! Produkty lecznicze nie podlegają zwrotowi. Zwrot tego rodzaju produktów możliwy jest wyłącznie w przypadku wady jakościowej produktu lub jego niewłaściwego wydania. Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008r., nr 45, poz. 271)
ZGODNIE Z OBOWIĄZUJĄCYM PRAWEM PRODUKT NIE PODLEGA ODSPRZEDAŻY DO SKLEPÓW I LECZNIC WETERYNARYJNYCH - NIE WYSTAWIAMY FAKTURY VAT!
Sprawdź ulotkę.
Bayer Foresto to idealny wybór dla osób uwielbiających długie spacery ze swoim psem oraz właścicieli kotów przebywających sporo czasu na zewnątrz. To produkt, który ochroni naszego pupila przed pchłami i kleszczami, których obecność może powodować liczne choroby. Obroża doskonale sprawdzi się w przypadku kotów oraz małych psów o wadze nieprzekraczającej ośmiu kilogramów.
Skuteczność obroży Bayer Foresto jest niemal natychmiastowa, a w zależności od warunków zewnętrznych jej działanie może utrzymać się aż przez osiem miesięcy. Przed zastosowaniem produktu powinniśmy upewnić się, czy nasze zwierzę nie posiada już żadnych kleszczy – jeśli tak, należy je najpierw w odpowiedni sposób usunąć. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup obroży jeszcze przed rozpoczęciem się sezonu kleszczowego.
Produkt doskonale sprawdzi się również w przypadku zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS). Obrożę Bayer Foresto można stosować u każdego kota i niewielkiego psa – bez względu na rasę. Musimy jednak pamiętać o minimalnym wieku, który w przypadku kociąt wynosi 10 tygodni, a dla szczeniaków – 7 tygodni. Założenie obroży na zwierzę, u którego występują jakiekolwiek choroby lub alergie, powinno być wcześniej skonsultowane z weterynarzem.
Założenie obroży Bayer Foresto jest bardzo proste. Wystarczy wyjąć ją z ochronnej torebki tuż przed zastosowaniem, rozwinąć i delikatnie założyć na szyję naszego zwierzęcia. Należy pamiętać, by odpowiednio dostosować jej długość, tak by nie utrudniała swobodnego poruszania się, a co najważniejsze – oddychania. Z obrożą Bayer Foresto każdy spacer dla naszego pupila będzie czystą przyjemnością, a pchły, kleszcze oraz inne insekty nie będą stanowiły już żadnego zagrożenia.
1 obroża o masie 12,5 g zawiera: imidaklopryd w dawce 1,25 g oraz flumetrynę w dawce 0,56 g.
Tytanu dwutlenek (E 171), Żelaza tlenek czarny (E 172).
Dla kotów i psów o masie ciała do 8 kg stosujemy jedną obrożę długości ok. 38 cm (12,5 g) zapinając ją luźno na szyi zwierzęcia.
Wyjąć obrożę z torebki ochronnej bezpośrednio przed zastosowaniem. Należy rozwinąć obrożę i upewnić się, że na jej wewnętrznej stronie nie ma żadnych pozostałości plastikowych łączeń. Należy założyć obrożę na szyję zwierzęcia i dostosować jej długość nie zaciskając zbyt mocno (wskazówka: powinno być możliwe wsunięcie dwóch palców pomiędzy obrożę a szyję zwierzęcia). Należy przeciągnąć wolną końcówkę obroży przez szlufkę i odciąć niepotrzebny odcinek na długości 2 cm. Zwierzę powinno nosić obrożę nieprzerwanie w celu zapewnienia 8-miesięcznego okresu ochrony. Obrożę należy zdjąć po upływie okresu leczenia. Należy okresowo sprawdzać i dostosowywać zamocowanie obroży, jeżeli będzie to konieczne, w szczególności w okresie szybkiego rozwoju kociąt/szczeniąt. Obroża została wyposażona w mechanizm zamknięcia zabezpieczającego przed niepożądanym otwarciem. W przypadku zaczepienia obroży o jakiś przedmiot (choć wystąpienie takiego zdarzenia jest mało prawdopodobne), kot będzie w stanie samodzielnie poszerzyć obrożę wystarczająco, aby móc szybko się uwolnić.
Sporadycznie, w ciągu pierwszych kilku dni po założeniu obroży może wystąpić niewielki świąd i/lub rumień u zwierząt, które nie są przyzwyczajone do noszenia obroży. Należy upewnić się, że obroża nie została założona zbyt ciasno. Może wystąpić niewielka utrata sierści i reakcje skórne o łagodnym stopniu nasilenia w miejscu zastosowania produktu leczniczego weterynaryjnego. Zazwyczaj objawy te ustępują w ciągu 1 do 2 tygodni bez konieczności zdejmowania obroży. W pojedynczych przypadkach może być zalecane tymczasowe zdjęcie obroży do momentu ustąpienia objawów. U kotów, początkowo, w rzadkich przypadkach, mogą wystąpić lekkie i przemijające objawy takie jak obniżenie nastroju, zmiana apetytu, ślinienie, wymioty i biegunka. Tak jak w przypadku innych produktów podawanych zewnętrznie, u zwierząt, u których występuje nadwrażliwość może pojawić się kontaktowe, alergiczne zapalenie skóry.
Torebkę zawierającą obrożę należy przechowywać w opakowaniu zewnętrznym do momentu zastosowania produktu. Tak jak w przypadku wszystkich produktów leczniczych weterynaryjnych, należy uniemożliwić małym dzieciom zabawę obrożą oraz wkładanie jej do ust. Nie powinno się zezwalać zwierzętom noszącym obrożę na spanie w tym samym łóżku co właściciele, a zwłaszcza dzieci. Osoby, u których występuje nadwrażliwość na składniki obroży powinny unikać kontaktu z produktem. Należy natychmiast usunąć pozostałości lub odcięte fragmenty obroży. Po założeniu obroży należy umyć ręce zimną wodą.
Polimerowy materiał obroży uwalnia zawarte w niej substancje czynne, imidakloprid i flumetrynę, do skóry i sierści psa lub kota. W wyniku ich działania tworzy się warstwa ochronna zabijająca pchły oraz odstraszająca i zabijająca kleszcze, które wejdą w bezpośredni kontakt z Twoim pupilem.
Obroża jest wodoodporna i bezzapachowa. Nie trzeba jej ściągać do kąpieli.
Obroża Foresto skutecznie zwalcza pchły i kleszcze aż do 8 miesięcy. Zaczyna ona działać 48 godzin po założeniu jej na szyję pupila.
1. Przeczytaj ulotkę dołączoną do opakowania.
2. Wyjmij obrożę z opakowania i oderwij spinające ją plastikowe elementy.
3. Załóż obrożę pupilowi i zabezpiecz ją wkładając jej końcówkę w szlufki.
4. Sprawdź, czy obroża u psa jest na tyle luźna, by pomiędzy obrożę a skórę zmieściły się dwa palce.
5. W przypadku kota spróbuj delikatnie ściągnąć obrożę przez jego głowę i minimalnie zmniejsz obwód jeśli przechodzi zbyt łatwo.
6. Jeśli obroża jest za długa, odetnij zbędną część, ale nie ucinaj zbyt blisko szlufki.
7. Szczenięta i kocięta wymagają dostosowania długości obroży co kilka tygodni.