Zabawki dla kotów

( ilość produktów: 6 )

Nie od dziś wiadomo, że kotki lubią się bawić. Opieka nad naszym czworonożnym przyjacielem to nie tylko dobór odpowiedniej karmy oraz zakup niezbędnego wyposażenia jak na przykład legowisko czy drapak. To również wybór kreatywnych zabawek, które pozwolą na prawidłowy rozwój reakcji oraz kondycji naszego kotka.


 

Zabawki dla kota - Wybierz produkty wysokiej jakości, poprawiające samopoczucie naszych pupili i pozytywnie wpływające na ich zdrowie

Wybierając odpowiednie zabawki dla kota, należy szczególną uwagę zwrócić na kilka istotnych kwestii. W życiu każdego kotka niezwykle istotna jest kwestia zabawy, która tak naprawdę jest nie tylko rozrywką, ale również wpływa na prawidłowy rozwój jego reakcji i zapewnia zdrowie fizyczne, szczęście oraz dobrą kondycję. Nasz kotek powinien każdego dnia rozwijać swoją wyobraźnię, a dzięki odpowiednim zabawom możemy mu w tym pomóc. Na rynku dostępnych jest sporo zabawek dla kota, jednak przy wyborze odpowiedniej musimy pamiętać o tym, by nie posiadała ona ostrych krawędzi, które mogą spowodować, że nasz pupil się skaleczy. Ponadto na półkach sklepowych mniejszych sklepów zoologicznych znajdziemy produkty słabej jakości, wyprodukowanych z niskiej jakości półproduktów. Tego typu zabawki dla kota są tylko pozorną oszczędnością, ponieważ bardzo szybko będziemy musieli się jej pozbyć. Warto zatem stawiać na zabawki renomowanych producentów, na przykład firmy Trixie czy Dr Seidel. Pamiętajmy, że kotki bardzo lubią się bawić i nigdy z tego nie wyrastają, a dobór odpowiedniej, wysokiej jakości zabawki to gwarancja dobrego samopoczucia, kondycji fizycznej i zdrowia naszego czworonożnego przyjaciela.

Podczas zakupu zabawek dla kotów musimy pamiętać o doborze produktów pod wiek czworonożnych przyjaciół. Kocięta nie mogą bawić się zbyt dużymi przedmiotami, dorosłe kotki lubią zabawę nieco większymi zabawkami, a starsze koty mają nieco mniej siły od ich młodszych kolegów, dlatego powinniśmy wybrać nieco mniej obciążające ich organizm zabawki. Warto zwrócić uwagę również na to, czy dane zabawki są ekologiczne i nie są wykonane z materiałów, które mogą uczulić kotka. Nie możemy również zapomnieć o tym, że koty to myśliwi lubiący polować na swoje "ofiary". Warto wziąć to pod uwagą podczas wyboru zabawki dla kota.

Myszki, pozwalające na wyzwolenie instynktu łowcy u kotka

Bardzo polecane dla kotów w każdym wieku są zabawki imitujące inne zwierzęta. Wiele osób wybiera myszy, z którymi czworonożni przyjaciele mają do czynienia na wolności. Kupując zabawki dla kota, powinniśmy wziąć pod uwagę wybór pluszowej, piszczącej myszki. Tego typu zabawki przykuwaną uwagę naszego pupila oraz pozwalają na rozwój jego wyobraźni. Warto jednak pamiętać o wyborze produktów wysokiej jakości, które są bezpieczne dla naszych kotków. Na rynku dostępne są również kolorowe, pluszowe myszki na patyku, które pozwalają nam na wspólną zabawę z milusińskim przyjacielem. Obie zabawki produkuje firma Trixie, która nieprzerwanie od 1974 roku dostarcza nam bezpieczne akcesoria dla różnych zwierzaków. W sprzedaży dostępne są również zabawki typu kółko z myszką. Ich obudowa wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, a w niej znajduje się ruchoma, pluszowa myszka. Dzięki tej zabawce nasz kot może zaspokoić swój naturalny instynkt łowcy, a zastosowanie drapaka na górze obudowy pozwala na bezpieczne tępienie pazurków.

Piłeczki to nie tylko dobra zabawa, ale również dbanie o kondycję

Niezwykle lubianymi przez kotki zabawkami są piłeczki. Gdy rzucimy piłeczkę naszemu pupilowi z całą pewnością się bardzo ucieszy. Nie jest to oczywiście jedyna zaleta zakupu tego typu zabawki dla kota. Pozwala ona ćwiczyć koncentrację oraz sprawia, że dbamy o jego zdrowie fizyczne, zapobiegając licznym chorobom i schorzeniom, z którymi koty mogą mieć do czynienia na starość. W sprzedaży znajdziemy klasyczne piłeczki oraz tak zwane jeżyki. Konstrukcja tych drugich sprawia, że są one odporne na uszkodzenia i łatwo je zachować w czystości - w przypadku zabrudzenia wystarczy przepłukać je pod bieżącą wodą. Jeżyki renomowanych producentów zabawek dla kota stosują nowoczesną gumę, która jest hipoalergiczna i nie jest toksyczna. Jeżyki ponadto stymulują skórę kotka i zaspokajają jego potrzebę na drapanie oraz gryzienie.

Tunele "wciągną" Twojego kociaka na wiele godzin wyśmienitej zabawy

Dobrym pomysłem podczas wyboru zabawki dla kota jest zakup tunelu. Pobudza on do aktywności naszego pupila oraz angażuje jego zmysły. Tego typu produkty nadają się zarówno dla małych kociąt, jak i starszych osobników, które nie lubią już latać za piłeczką czy pluszową myszką. Konstrukcja tunelu dla kota sprawia, że nasz czworonożny przyjaciel może zaspokoić swoją wewnętrzną potrzebę chowania się przed nami. Wykonanie z szeleszczących materiałów dodatkowo pobudza słuch kotka i zachęca do na wielogodzinnych zabaw. Podczas wyboru tunelów dla kota należy szczególną uwagę zwrócić na ich jakość wykonania oraz materiały użyte w produkcji. Zabawki dla kota nie kupuje się przecież codziennie.

Wysokiej jakości zabawki dla kota w atrakcyjnych cenach znajdziecie Państwo w ofercie internetowego sklepu zoologicznego KrakVet. Firma ta od wielu lat dostarcza nie tylko akcesoria do zabawy, ale również karmy suche, karmy mokre, miseczki i inne, niezbędne wyposażenie każdego opiekuna kota. W asortymencie sklepu KrakVet można również znaleźć produkty pomocne przy pielęgnacji innych zwierzaków, na przykład piesków, różnego rodzaju gryzoni czy rybek.

 

    Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
    Zamknij
    pixel