Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Akwaria i akcesoria

( ilość produktów: 3 )

Akwarium w Twoim domu Akwarium domowe stanowi piękną i oryginalną ozdobę każdego wnętrza. W naszej ofercie znaleźć można produkty o różnorodnych kształtach i wymiarach. Z pewnością każdy wyłowi tutaj coś dla siebie. Akwarium słodkowodne czy morskie? Akwarium dostarcza domownikom wyjątkowe wrażenia estetyczne. Bez względu na to, czy planujesz założyć akwarium słodkowodne lub akwarium morskie, nasz sklep pomoże Ci przygotować zbiornik Twoich marzeń.

Idealne akwarium – jakie wybrać?

Akwarystyka to hobby, które regularnie zyskuje coraz większą popularność. Kolorowe rybki są nie tylko idealnymi zwierzątkami domowymi, ale również pięknie urozmaicą wystrój każdego wnętrza. Każdemu opiekunowi zależy na tym, aby akwarium nie tylko zapewniło rybkom jak najlepsze warunki, ale żeby również wpasowało się w estetykę pomieszczenia. Wybierając akwarium domowe, warto zdecydować się na produkt, który spełni oba powyższe wymagania.

Rodzaje akwariów

Podstawowym podziałem, będzie rozróżnienie akwariów słodkowodnych oraz morskich. Zanim zdecydujemy się na zakup rybek, musimy upewnić się, że posiadamy sprzęt, który jak najdokładniej będzie imitował ich środowisko naturalne. Jak sama nazwa wskazuje, akwaria słodkowodne przeznaczone są dla rybek, które występują w wodach słodkich, takich jak rzeki czy jeziora. Natomiast akwarium morskie będzie idealnym wyborem, jeśli naturalnym środowiskiem naszych rybek jest słona woda.

Warto zwrócić uwagę na często wyróżniany rodzaj akwarium, przeznaczony specjalnie do hodowania krewetek, czyli krewetkarium. Krewetki nie są wymagającymi zwierzętami. Potrzebują mało przestrzeni, a wiele gatunków może żyć wspólnie. W związku z tym, krewetkaria często są dość niewielkie. Należy jednak starannie dobrać grzałkę oraz pompę wodną, ponieważ zmiany temperatury oraz składu mineralnego wody mogą mocno wpłynąć na rozwój naszych krewetek.

Kolejnym rodzajem akwariów, który warto wyróżnić, są akwaria niskie - hodowlane. Często nazywane „jamnikami”, przeznaczone są przede wszystkim do rozmnażania rybek, a ich rozmiary idealnie sprawdzają się jako środowisko rozwoju zapłodnionej ikry oraz jako przestrzeń dojrzewania dla narybku.

Czym się kierować przy wyborze akwarium?

Pierwszym aspektem, który musimy uwzględnić, jest budżet na jaki możemy sobie pozwolić, wybierając akwarium. Cena zależna będzie od wielu czynników, ale warto zdawać sobie sprawę z tego, że nie powinniśmy rezygnować z jakości na rzecz jak najniższego kosztu zakupu. Dobrze dobrane, wysokiej jakości akwarium oraz akcesoria nie tylko zapewnią naszym rybkom odpowiednie warunki, ale również otrzymamy gwarancję tego, że po kilku latach użytkowania nadal będą cieszyć oko i zachwycać gości.

Możemy kupić osobno poszczególne elementy i akcesoria do akwariów, dobierając każde z nich do indywidualnych potrzeb rybek, które postanowimy hodować. Będziemy potrzebować samego akwarium – jego wielkość dobierzmy do ilości naszych rybek, natomiast jego kształt warto dopasować tak, aby komponował się z resztą wystroju pomieszczenia, w którym stanie. Kolejnymi niezbędnymi elementami będą między innymi pokrywa akwariowa, pompa wodna, grzałka, oświetlenie oraz podkładka. Zwróćmy uwagę na to, że pokrywa akwariowa musi być dopasowana swoim kształtem do zbiornika.

Oczywiście możemy również zakupić gotowy zestaw akwariowy, w którego skład powinny wejść wszystkie wcześniej wymienione elementy, potrzebne do rozpoczęcia hodowli rybek. Takie rozwiązanie zdecydowanie ułatwia rozpoczęcie przygody z akwarystyką i może okazać się idealne dla każdego początkującego hobbisty.

Akwarium – praktyczne czy ozdobne?

Aranżując akwarium nie musimy rezygnować z pięknego wyglądu na rzecz praktyczności. Wiele niezbędnych, wysokiej jakości elementów, nie zajmuje dużo miejsca, a większość z nich możemy ukryć pod dobrze dobraną pokrywą. Warto natomiast poświęcić czas na projekt oraz aranżację wystroju naszego akwarium.

Obecnie dekoracje akwarium przyjmują najróżniejsze formy i kształty, poczynając od samego wyboru kształtu i rozmiaru naszego akwarium, przez dobór rodzaju i koloru podłoża, aż po hodowane w nim rośliny oraz dopasowane dodatki. Tutaj przeczytasz więcej o tym, jak udekorować akwarium: https://www.krakvet.pl/artykuly/jak-udekorowac-akwarium/

Jeśli odpowiednio dobierzemy roślinki do rodzaju wody oraz temperatury, panującej w naszym akwarium, zyskamy wytrzymałą, naturalną ozdobę, która jednocześnie będzie imitowała środowisko naturalne naszych rybek.

Zwróćmy również uwagę na to, żeby rybki miały miejsca, w których będą mogły się schować i odpocząć. Możemy zdecydować się na naturalne materiały – kamienie, drewno czy łupiny kokosa – wszystkie są wytrzymałe, nie niszczą się będąc pod wodą i przepięknie wykańczają wystrój naszego akwarium. W sklepach akwarystycznych dostępne są również przeróżne ozdoby, które pomogą nam wykończyć całą przestrzeń i nadać jej wyjątkowy charakter. Do tej kategorii zaliczamy wszelkie sztuczne elementy: małe zamki, groty, czy sztuczne zwierzątka wodne lub rośliny.

Idealnie wybrane akwarium

Wybierając wszystkie akcesoria zwracajmy uwagę, czy zapewnią one naszym rybkom odpowiednie dla nich warunki. Koniecznie dowiedzmy się, jakiej temperatury oraz nasłonecznienia potrzebują, z jakimi innymi gatunkami mogą być hodowane oraz jakie podłoże i rośliny będą dla nich odpowiednie. Zaplanujmy też przestrzeń, którą poświęcimy na umieszczenie naszego akwarium i w zależności od jej wielkości, wybierzmy rybki, dla których będzie ona wystarczająca - podpowiedzi znajdziesz na naszym blogu: https://www.krakvet.pl/artykuly/rybki-malego-akwarium-top5-najlepszych-gatunkow/

Piękne, zadbane akwarium oraz szczęśliwe i zdrowe rybki mogą stać się idealną wizytówką każdego mieszkania, zapewniając mieszkańcom oraz gościom wiele radości.

pixel