Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Karma dla kota Bosch Sanabelle

( ilość produktów: 14 )

Karmy dla kotów Bosch Sanabelle produkowane są zgodnie z najwyższymi normami ISO9001 i HCCP. Dostosowane są do każdego kota niezależnie od wieku, wagi i sposobu życia. Zawierają niezbędne kwasy omega, wysokiej jakości składniki i odpowiednio zbilansowany skład witamin i minerałów. W składzie znajdziemy również włókna pomagające trawienie, odpowiednią do potrzeb zawartość tłuszczu i składników energetycznych. Bosch cieszy się dużym zaufaniem klientów i bardzo często jest przez nich polecana „świeżo upieczonym właścicielom kotów”. Ta popularność marki Bosch zachęciła firmę KrakVet do organizowania częstych promocji i wyprzedaży, dzięki czemu cena jaką płacą Państwo za tak wysoką jakość często pozytywnie zaskakuje.


Mokra czy sucha karma dla kota Sanabelle?

Jaką karmę dla kota wybrać? Co powinna zawierać? Dlaczego warto wybrać karmę dla kota Bosch Sanabelle? Można wyróżnić dwa podstawowe rodzaje karmy dla kota. Pierwszy z nich to sucha karma, która zawiera zazwyczaj 10-11% wody. Jeżeli zdecydujemy się na ten rodzaj produktu, musimy zadbać o dodatkowe nawodnienie. Wśród zalet suchej karmy można wymienić przede wszystkim łatwość przechowywania i podawania. Sucha karma dla kota Sanebelle może leżeć w misce nawet cały dzień i nie musimy się martwić, że się zepsuje. Należy jednak pamiętać, że suche karmy charakteryzują się wyższą kalorycznością, która wynosi przeciętnie 4 kcal na 1 g produktu. Dlatego należy uważać z dawkowaniem, jeżeli naszemu kotu zagraża nadwaga. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na produkt, jakim jest karma dla kota Sanabelle Light Poultry przeznaczona dla pupilów z nadwagą. Specjalnie dobrane składniki sprawiają, że ma ona obniżoną kaloryczność. Dzięki temu ograniczamy ryzyko odkładania się tłuszczu. Natomiast kot szybciej poczuje sytość dzięki większej ilości błonnika.

W przypadku mokrej karmy dla kota otrzymujemy gwarancję niższej kaloryczności, która wynosi około 1 kcal w 1 g produktu. Umożliwia to częstsze podawanie posiłku bez obaw o przytycie pupila. Warto również zwrócić uwagę, że mokra karma jest miękka, co pomaga w spożywaniu posiłku kotom z problemami jamy ustnej czy też uzębienia. Cechą charakterystyczną mokrej karmy jest również wysoka zawartość wody, która oscyluje w granicach 70-83%. W ten sposób możemy uniknąć odwodnienia.

Na co zwrócić uwagę, wybierając karmy dla kota Bosch?

Wybierając karmę Sabelle dla kota, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej skład. Szczegółowe informacje znajdziemy na etykiecie. Zanim jednak przejdziemy do czytania, musimy wiedzieć, co powinno znaleźć się w karmie dla kota, a co niekoniecznie. Koty są mięsożercami. Dlatego podstawą ich żywienia powinno być mięso. Jest to składnik, którego po prostu potrzebują te czworonogi. Wyjątkiem są zwierzęta, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą mieć takiej diety. W przypadku kotów bardzo ważne jest zaspokojenie zapotrzebowania na białko zwierzęce, co możemy uzyskać, podając karmę zawierającą mięso. Małe znaczenie mają natomiast węglowodany. Niektórzy twierdzą, że są one zupełnie niepotrzebne. Czytając etykietę, powinniśmy zwrócić uwagę, jakie mięso znajduje się w składzie. Musimy uważać na informację o mięsie. Upewnijmy się, że w karmie znajdują się dobre składniki, a nie “produkty pochodzenia zwierzęcego”. Dobra karma powinna zawierać również taurynę w minimalnej ilości 1300-1500 mg, źródła kwasów omega 3, witaminy A, E, D3, z grupy B oraz minerały. Więcej produktów przeznaczonych dla kotów można znaleźć na stronie: https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty-42337.html.

Na etykiecie znajdziemy informacje o składzie według kolejności malejącej. Oznacza to, że na pierwszym miejscu znajdzie się składnik, którego jest najwięcej, a później kolejne. Zwróćmy również uwagę na to, czego nie powinno być w karmie dla kota. Przede wszystkim należy unikać zbóż i węglowodanów. Dodatkowo wystrzegajmy się produktów pochodzenia roślinnego lub ich śladowych ilości, produktów pochodzenia zwierzęcego w postaci odpadów poubojowych, konserwantów, przeciwutleniaczy, barwników, substancji słodzących, mleka i produktów mlekopodobnych.

Czym wyróżnia się karma dla kota Sanabelle?

Karma dla kota Bosch wyróżnia się przede wszystkim zgodnością z najważniejszymi normami ISO9001 i HCCP. W asortymencie znajdziemy produkty dopasowane do młodych kociąt oraz dorosłych kotów. Czytając skład karmy, można zauważyć obecność kwasów omega, zbilansowanej ilości witamin i minerałów. Warto również zwrócić na dostępność produktów dostosowanych do różnych preferencji oraz dolegliwości kotów. Oprócz karmy dla kota z nadwagą możemy również znaleźć pokarm zapewniający wyraźny połysk sierści, higienę jamy ustnej i zębów. Warto podkreślić, że w asortymencie pojawiają się również produkty typu Bosch Sanabelle No Grain, czyli produkt bezglutenowy dla kotów z wrażliwym żołądkiem. Jeżeli chcemy zadbać o dobre samopoczucie pupila i zdrową dietę, warto wybrać produkty Bosch Sanabelle.

Inne produkty firmy Bosch Sanabelle

Firma Bosch Sanabelle oferuje całą gamę produktów dla kotów. Warto jednak zwrócić uwagę, że w ofercie znajdują się również wysokiej jakości karmy dla psów dostosowane do wieku, wagi i ewentualnych dolegliwości pupila. Z dostępnymi produktami można zapoznać się na stronie: https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Karmy-dla-psow-podzial-wg-firm_Karmy-dla-psow-Bosch-29978.html. Oprócz tego Bosch Sanabelle zapewnia również dostęp do przekąsek. Przykładem mogą być pełnowartościowe ciasteczka dla psów zawierające ryż i jagnięcinę. W ofercie znajdziemy również smakołyki umożliwiające dbanie o higienę jamy ustnej, na przykład Bosch Cake. Jeżeli nasz pupil ma tendencję do tycia, Bosch Sanabelle znalazł również alternatywę dla niego, czyli przekąskę Goodies Light. Ponadto w ofercie tej firmy możemy znaleźć karmę dla fretek! Te oraz wiele innych produktów znajdziemy na stronie https://www.krakvet.pl/firm-chy-1511782125-Bosch.html.

pixel