Akcesoria treningowe dla psa

( ilość produktów: 3 )

Zabawa połączona z nauką to często najlepszy sposób, aby uprzyjemnić sobie współpracę z psem. Zabawki treningowe dla psa umożliwiają mu nauczenie się wielu aspektów współpracy z człowiekiem w sposób o wiele bardziej przystępny niż w przypadku innych metod. Wynika to z faktu, w jaki sposób zwierzęta się uczą i jak przyswajają wiedzę. Z tego powodu, przed rozpoczęciem szkolenia w konkretnej dziedzinie, dobrze jest zadbać o to, aby odpowiednio dopasować wszystkie niezbędne akcesoria. W ten sposób nie będziesz zmuszony do robienia przerw, bo zabrakło Ci narzędzi.


 

Wszystkie akcesoria do treningu psa podzielone są na takie, które służą do użytku wyłącznie człowiekowi, a także te, których używa się wspólnie z psem. W ramach pierwszych wyróżnić można na przykład rozmaite saszetki na smakołyki, które ułatwiają ich przechowywanie bez brudzenia sobie odzieży. Nie brak też klikerów do zaznaczania pożądanych zachowań oraz gwizdków ułatwiających naukę komend na odległość. Do drugich należą choćby linki treningowe do nauki przywołania czy przeszkody stosowane na zawodach agility i podobnych.

Jak dobierać odpowiednie zabawki treningowe dla psa? Przede wszystkim pod kątem tego, co chcesz uzyskać podczas treningu. Inne rzeczy potrzebne są na przykład w sytuacji, gdy pies opanowuje podstawy posłuszeństwa, a inne wtedy, kiedy uczy się pokonywania przeszkód na torze wyścigowym. Z tego względu bogaty wybór akcesoriów pozwala na dostosowanie ich konkretnie do potrzeb danej osoby, ale i danego psa. Można dobrać klikery o zróżnicowanej głośności, idealne dla psów odważnych, ale i tych bardziej wycofanych czy lękliwych.

Trening z psem powinien opierać się na bodźcach pozytywnych, jako że sam w sobie stanowi pracę w optymistycznej atmosferze. Dzięki temu pies jest bardziej otwarty na współpracę z człowiekiem i chętniej wykonuje polecenia albo próbuje zrozumieć ludzkie zamysły. Akcesoria do treningu psa mogą jedynie ułatwić i przyspieszyć pojmowanie niektórych rzeczy, nie są jednak same w sobie teorią nauczania i nie stanowią jej podstawy.

    Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
    Zamknij
    pixel