Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kosz na rower dla psa

Nie ma nic przyjemniejszego, niż spędzanie czasu razem z pupilem i wspólna zabawa oraz wycieczki. Zabierz ze sobą swojego psiego ulubieńca na wycieczkę rowerową i razem cieszcie się piękną i słoneczną pogodą dzięki poręcznemu i wygodnemu dla Twojego psa koszowi na rower. To bezpieczny i przyjemny sposób na przewożenie pupila, a także świetna okazja, by wybrać się razem na dalszą wycieczkę tam, gdzie nie poniosą Twojego psiaka jego krótkie łapki.

Dzięki koszowi na rower możesz także zrezygnować z przejazdu samochodem na korzyść przejażdżki rowerowej, która dla Ciebie będzie doskonałym ćwiczeniem, a dla Twojego psiego pupila - ekscytującą wycieczką pełną wrażeń i ciekawych widoków. Postaw na zdrową i przyjemną oraz ekologiczną formę transportu, która umili Tobie oraz Twojemu psu każdą wspólną wyprawę.

Kosze są bardzo łatwe do zamocowania - nie będziesz mieć problemu z zamocowaniem kosza na kierownicy lub bagażniku Twojego roweru. Prawidłowo zamocowany kosz jest stabilny podczas jazdy i nie powoduje kołysania - będzie wygodny zarówno dla rowerzysty, jak i dla jego psiego pupila.

KrakVet oferuje szeroki wybór koszy na rower dla psów w rozmaitych kategoriach wagowych. W ofercie znajdziesz eleganckie i wytrzymałe wiklinowe kosze z zabezpieczającą kratką oraz poręczne i solidne materiałowe kosze oraz torby na rower.

Jaki kosz na rower dla psa wybrać?

Na rynku jest dostępny bardzo szeroki wybór rozmaitych koszy na rower dla zwierząt produkowanych przez licznych sprawdzonych producentów akcesoriów dla psów i kotów. Poza materiałem wykonania kosze różnią się od siebie również mocowaniem i rozmiarami. Możesz zdecydować się na kosz na rower, który należy zamocować na kierownicy, by mieć pupila na oku, albo też wybrać kosz na rower mocowany z tyłu, na bagażniku. Wiele dostępnych na rynku koszy jest wyposażonych w wyjmowaną poduszkę, którą można wyprać. Miękkie podłoże sprawi, że przejażdżka lub podróż będzie wygodna nawet dla najbardziej niecierpliwego psiaka.

Kosz na rower dla psa do 10, 15, 20 kg

Kosze rowerowe najczęściej przeznaczone są dla psów, których waga nie przekracza granicy 10 kg. Akcesoria tego typu mają bowiem ograniczony udźwig, przy czym umieszczenie w nich czworonogów o większej wadze może w dużym stopniu utrudniać zarówno sterowanie pojazdem, jak i utrzymanie stabilnej pozycji.

W przypadku większych, a także cięższych psów, zdecydowanie lepszym wyborem może okazać się specjalna przyczepka, która montowana jest z tyłu lub z boku roweru. Jest to również propozycja dla starszych czworonogów wykazujących problemy z chodzeniem oraz psiaków mających problem z pokonaniem dłuższego dystansu.  

Nieraz opiekunowie decydują się również na przejażdżki rowerowe z pupilem, który podąża obok pojazdu na smyczy. Należy jednak zaznaczyć, że takie rozwiązanie nie sprawdzi się w przypadku czworonogów, które ze względów fizjologicznych nie są w stanie nadążyć za swoim właścicielem. Tego typu aktywności wymagają również odpowiedniego wyposażenia, w którego skład wchodzą szelki, specjalna smycz z amortyzacją, a nieraz również uchwyt montowany na rowerze.  

Kosz na rower - przedni, czy tylni?

Koszyk rowerowy montowany z przodu pojazdu to zdecydowanie najpopularniejsza forma transportu małych psów. Co więcej, rozwiązania tego typu pozwalają stale monitorować zachowanie czworonoga, a także chronić go na każdym etapie podróży.

Kosz przedni może być wykonany z metalu, wikliny, tkaniny lub ratanu. Niezwykle istotne jest, aby wybrany produkt został wyścielony miękkim materiałem, który zwiększa komfort pupila podczas jazdy.  

Warianty przeznaczone do montażu na tylnym bagażniku często stanowią bardziej dopasowaną do zwierzęcia opcję. Ich konstrukcja jest bowiem przystosowana do psiej anatomii, co jednocześnie zwiększa bezpieczeństwo pupila w trakcie podróży. I choć podczas jazdy na rowerze nie mamy bezpośredniej kontroli nad czworonogiem, tak wszelkie zastosowane w koszach tylnych rozwiązania, mają na celu zapewnienie zwierzęciu komfortu. Tego typu kosze są stabilne oraz łatwe w montażu, a różnorodność dostępnych wariantów sprawia, że każdy psi opiekun jest w stanie dobrać wariant odpowiedni dla swojego pupila.

Jak wybrać kosz na rower odpowiedni dla Twojego psa?

Aby dobrze dobrać kosz na rower dla Twojego psa, należy sprawdzić wagę pupila oraz wymiary danego kosza i zakres wagowy, do którego kosz jest najbardziej odpowiedni.

  1. Zdecyduj, czy preferujesz kosz mocowany na kierownicy, czy na siodełku.
  2. Sprawdź wagę Twojego psa.
  3. Sprawdź wymiary i parametry wybranego kosza.

Sprawdź naszą ofertę i daj się namówić na ekologiczny przejazd lub rowerową wycieczkę w towarzystwie Twojego psiego domownika.

pixel