Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Strefa Elanco

Foresto

Zapewnij pupilowi ochronę dzięki produktom Elanco!

Zadbaj o zdrowie kota i psa - postaw na skuteczną ochronę przed kleszczami i pasożytami.

Marka Elanco posiada szeroki wybór obroży oraz preparatów dla psów i kotów, które zapewnią Twojemu pupilowi skuteczną ochronę przed kleszczami i pasożytami. W ofercie marki dostępne są skuteczne obroże Foresto oraz Kiltix, a także preparaty do zaaplikowania na skórę pupila takie, jak Advantix oraz Advantage.

W okresie wiosennym oraz letnim nie trudno o przyniesienie ze spaceru czy wycieczki przykrej niespodzianki, którą możesz łatwo przeoczyć w sierści pupila. Warto mieć na uwadze, że kleszcze i pasożyty przenoszą szereg chorób, które mogą wywołać dokuczliwe i bolesne objawy, a także doprowadzić do chorób i powikłań. Chroniąc psa i kota, chronisz także siebie i innych domowników, jako że pasożyty mogą przenosić się na ludzi. Kleszcze coraz częściej pojawiają się nie tylko w lasach, ale także na trawnikach miejskich, dlatego ochrona pupila jest szczególnie istotna bez wzgledu na miejsce zamieszkania.

Ukąszenie kleszcza może wywołać między innymi:

- babeszjozę - jedną z najgroźniejszych chorób u psów, która poprzez zakażenie niszczy czerwone krwinki u psa, powodując ciężką niedokrwistość i żółtaczkę;

- anaplazmozę - chorobę przenoszoną najczęściej przez kleszcza pospolitego, powodującą niszczenie białych krwinek u psa;

- boreliozę - chorobę bakteryjną, która ma najczęściej przebieg przewlekły z okresami zaostrzenia objawów. Może obejmować różne układy i narządy, jednak najczęściej atakuje stawy psa.

Ukąszenie kleszcza i związane z nim choroby może wywołać symptomy takie, jak gorączka, senność, apatia, niechęć do podejmowania aktywności, wymioty, biegunki, anemia, krwotoki, a także zaburzenia neurologiczne, wzrokowe, naczyniowe oraz pokarmowe. 

Twój pupil polega na Twojej ochronie - zadbaj o jego zdrowie i stosuj ochronę przed kleszczami!

Obroża dla psów i kotów Foresto

Foresto
Foresto
Foresto

Obroże Foresto - wybierz odpowiedni rozmiar

Marka Elanco oferuje dwa warianty obroży Foresto - przeznaczoną dla kotów oraz dla psów poniżej 8 kg wagi oraz dla psów powyżej 8 kg wagi. Wybór odpowiedniego wariantu jest kluczowy - zawsze dobieraj obroże według wagi pupila. Pamiętaj też, że obroże mogą być stosowane tylko u kociąt powyżej 10 tygodni oraz szczeniaków powyżej 7 tygodni. Jeśli Twój pupil ma alergię lub choruje, powinieneś skonsultować zastosowanie obroży z weterynarzem.

Przeciwwskazania:

- nie stosować u kociąt w wieku poniżej 10 tygodni,

- nie stosować u szczeniąt w wieku poniżej 7 tygodni,

- nie stosować w przypadku potwierdzonej nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą.

Elanco Foresto Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla kotów i małych psów

Zobacz produkt

Elanco Foresto Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla psów powyżej 8 kg

Zobacz produkt

Obroża dla psów Kiltix

Kiltix
Kiltix
Kiltix

Obroże Kiltix - wybierz odpowiedni rozmiar

W ofercie marki Elanco dostępne są 3 rozmiary obroży Kiltix - dla małych psów, dla średnich psów oraz dla dużych psów. Odpowiedni dobór rozmiaru jest kluczowy dla zdrowia i bezpieczeństwa psa. Obroże zapewniają skuteczną ochronę przez sześć miesięcy w przypadku małych psów i siedem miesięcy w przypadku średnich i dużych psów.

Przeciwwskazania:

- nie stosować u psów z ranami skóry w wieku poniżej 10 tygodni,

- nie stosować u szczeniąt w wieku poniżej 3 miesięcy,

- nie stosować w przypadku niedrożności w obrębie układu pokarmowego lub moczowego, astmy oskrzelowej bądź innych dolegliwości sercowo-naczyniowych,

- nie stosować w przypadku potwierdzonej nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą.

Kiltix S

Elanco Kiltix Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla psa - S

Zobacz produkt
Kiltix M

Elanco Kiltix Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla psa - M

Zobacz produkt
Kiltix L

Elanco Kiltix - Obroża przeciw kleszczom dla dużych psów - L

Zobacz produkt
pixel