Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Co na kleszcze dla kota? Ranking preparatów [Top 10]

2023-04-16
Co na kleszcze dla kota? Ranking preparatów [Top 10]

Kleszcz to pasożyt, który żeruje na zwierzętach i ludziach bardzo powszechnie występujący w Polsce. Panuje powszechne przekonanie, że kleszcza można złapać tylko poza miastem, na łąkach lub w lasach, jednakże obecnie kleszcze coraz częściej atakują również w miejskich parkach czy na trawnikach przed blokami. Kleszcze roznoszą wiele chorób, które mogą mieć groźne powikłania lub skutkować bardzo dokuczliwymi objawami, dlatego warto chronić pupila i siebie. Chroniąc swojego kota, dbasz także o domowników, którzy mogliby złapać od pupila kleszcza. Na szczęście rynek zoologiczny oferuje bardzo duży wybór preparatów na kleszcze dla kota.

Choroby odkleszczowe

Ochrona przed kleszczami i pasożytami jest kluczowa - roznoszą one szereg schorzeń, które mogą przynieść groźne powikłania lub wiele uciążliwych dolegliwości.

Kleszcz może wywołać u kota choroby takie, jak:

  • babeszjozę - jest to poważna choroba, która u kota może spowodować gorączkę, anemię, zaburzenia układu pokarmowego i żółtaczkę.
  • anaplazmozę - jest to choroba, która prowadzi do zaburzeń apetytu, niedokrwistości czy nawet anoreksji. Wywołuje także gorączkę i apatię.
  • boreliozę - koty co prawda nieczęsto na nią chorują, jednak zarażenie jest możliwe. Choroba najczęściej powoduje u kotów kulawiznę i problemy ze stawami, a także powiększenie śledziony i nawet depresję.

Ukąszenie kleszcza może spowodować szereg objawów takich, jak gorączka, senność, apatia, wymioty, biegunka, anemia, krwotok, a także zaburzenia neurologiczne, wzrokowe, naczyniowe oraz pokarmowe.

Jak chronić kota przed kleszczami i pasożytami?

Pamiętaj o regularnym odrobaczaniu kota, zwłaszcza jeśli kot przebywa na zewnątrz. Stosuj także odpowiednie preparaty na kleszcze i pasożyty, zwłaszcza wiosną i latem. Pamiętaj także, że prawidłowe dobranie preparatu i właściwe stosowanie jest kluczowe dla zdrowia i bezpieczeństwa kota - najlepiej skonsultować odpowiednią opcję z weterynarzem. Miej także na uwadze, że nie każdy preparat zaczyna działać od razu, zaaplikuj go więc zanim wypuścisz kota na zewnątrz.

Rodzaje preparatów na kleszcze

Na rynku zoologicznym dostępny jest bardzo szeroki wybór preparatów przeciw kleszczom oraz pasożytom. Znajdziesz wśród nich obroże na kleszcze, preparaty w postaci kroplię, spraye oraz zawieszki do obroży odstraszające kleszcze.

Na co zwrócić uwagę wybierając preparat na kleszcze i pasożyty?

  • skonsultuj wybór preparatu z weterynarzem,
  • wybierz preparat odpowiedni do wieku kota,
  • zapoznaj się z treścią ulotki i sprawdź, czy nie występują przeciwwskazania u Twojego pupila,
  • weź pod uwagę historię chorób, alergii i problemów zdrowotnych kota,
  • wybierz preparat, który będzie wygodny w stosowaniu dla Ciebie i kota,
  • postaw na środki z substancjami aktywnymi takimi, jak fipronil czy fluralaner. Dla kota nie jest odpowiednia permetryna.

Dowiedz się więcej:

Sprawdź dostępne preparaty na kleszcze dla kota:

BAYER Foresto Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla kotów i małych psów - długość 38 cm

BAYER Foresto Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla kotów i małych psów - długość 38 cm

BAYER Foresto to obroża ochronna, która skutecznie zabija kleszcze i pchły, a także działa odstraszająco na kleszcze. Jej działanie utrzymuje się nawet do 8 miesięcy. Obroża zaczyna działać już 48 godzin po założeniu jej pupilowi. Zawiera substancje czynne - imidakloprid i flumetrynę.

Nie stosować u szczeniąt poniżej 7 tygodni ani u kociąt poniżej 10 tygodni.

Jest dostępna w wariancie dla kotów i psów poniżej 8 kg oraz psów powyżej 8 kg.

Zobacz produkt
 

 

AdTab Tabletka na pchły i kleszcze dla kota (>2,0-8,0 kg) 1x 48 mg

AdTab Tabletka na pchły i kleszcze dla kota (>2,0-8,0 kg) 1x 48 mg

AdTab Tabletka na pchły i kleszcze dla kota (>2,0-8,0 kg) to skuteczny preparat w postaci tabletki dla kociąt powyżej 2 miesiąca życia o wadze 2-8 kg. Zawiera substancję czynną - lotilaner. Należy ją podać podczas lub w ciągu 30 minut od karmienia. Skutecznie paraliżuje i zabija kleszcze. Preparat został wyróżniony przez lekarzy weterynarii.

Nie stosować u kotów poniżej 2. miesiąca życia.

AdTab Tabletka na pchły i kleszcze dla kota (>2,0-8,0 kg)jest dostępna w wersji 1x 48 mg.

Zobacz produkt
 

 

BEAPHAR - obroża na kleszcze dla kota i kociąt - 35cm

BEAPHAR - obroża na kleszcze dla kota i kociąt - 35cm

BEAPHAR - obroża na kleszcze dla kota i kociąt wodoodporna obroża ochronna dla kociąt i dorosłych kotów o działaniu łagodzącym oraz przeciwświądowym. Skutecznie odstrasza pchły, kleszcze, meszki i komary poprzez wydzielanie ziołowego zapachu. Zapewnia skuteczną ochronę przez 4 miesiące.

Nie stosować u kotów z alergią na którykolwiek ze składników.

BEAPHAR - obroża na kleszcze dla kota i kociąt jest dostępna w wersji 35 cm.

Zobacz produkt
 

 

FRONTLINE Combo Spot-On dla kotów pipeta 3x0,5 ml

FRONTLINE Combo Spot-On dla kotów pipeta 3x0,5 ml

FRONTLINE Combo Spot-on to wygodny w użyciu i skuteczny środek, który skutecznie zwalcza pchły, kleszcze i wszoły. Działa po 24 godzinach od zaaplikowania na skórę. Zapewnia ochronę przed pchłami do 4 tygodni, a przed kleszczami do 2 tygodni. Eliminuje jaja i larwy pcheł.

Nie podawać kociętom poniżej 8 tygodnia życia lub o masie poniżej 1 kg, fretkom poniżej 6 miesięcy, królikom i zwierzętom chorym lub w rekonwalescencji.

FRONTLINE Combo Spot-on jest dostępny w opakowaniu 3x05 ml.

Zobacz produkt
 

 

FRONTLINE Spot-On X - krople przeciwko pchłom i kleszczom dla kota - 3 sztuki

FRONTLINE Spot-On X - krople przeciwko pchłom i kleszczom dla kota - 3 sztuki

FRONTLINE Spot-On X to preparat aplikowany na skórę kota, który skutecznie zwalcza pchły i kleszcze. Zabija pchły w ciągu 24 godzin od zaaplikowania i chroni przed ponowną inwazją do 5 tygodni. Pozbywa się kleszczy do 48 godzin i chroni przed nimi do 3 tygodni. Zawiera substancję czynną - fipronil.

Nie stosować u kotów poniżej 5. tygodnia życia.

FRONTLINE Spot-On X jest dostępny w wersji 3 pipet.

Zobacz produkt
 

 

FRANCODEX Clearonil - Krople na pchły i kleszcze dla kota - 3x50 mg

FRANCODEX Clearonil - Krople na pchły i kleszcze dla kota - 3x50 mg

FRANCODEX Clearonil to skuteczne krople przeciw pchłom i kleszczom dla kotów powyżej drugiego miesiąca życia. Gwarantują ochronę przeciwko pchłom do 5 tygodni, a przeciwko kleszczom do 1 tygodnia. Są łatwe w użyciu - wystarczy zakropić skórę pupila. Zawierają one silną i skuteczną substancję czynną, fipronil.

FRANCODEX Clearonil jest dostępny w opcji 3x50 mg.

Zobacz produkt
 

 

BEAPHAR - spray na pchły i kleszcze dla psa i kota - 250 ml

BEAPHAR - spray na pchły i kleszcze dla psa i kota - 250 ml

BEAPHAR - spray to skuteczny i wygodny w użyciu preparat, który można stosować profilaktycznie co 3-4 tygodnie lub interwencyjnie. W przypadku stosowania interwencyjnego należy spryskać pupila, pozostawić do wyschnięcia, spłukać i spryskać jeszcze raz, bez spłukiwania. Skutecznie zwalcza pchły i kleszcze poprzez obezwładnianie ich.

Nie stosować u zwierząt poniżej 12 tygodni.

BEAPHAR - spray jest dostępny w opakowaniu 250 ml.

Zobacz produkt
 

 

BEAPHAR VERMIcon Line-on Cat - krople przeciw pasożytom dla kota - 3x 1ml

BEAPHAR VERMIcon Line-on Cat - krople przeciw pasożytom dla kota - 3x 1ml

BEAPHAR VERMIcon Line-on to preparat na bazie bezpiecznego dla kotów dimetikonu, który tworzy na skórze kota barierę ochronną uniemożliwiającą poruszanie się pasożytów. Działa skutecznie na pasożyty zewnętrzne, czyli pchły, kleszcze i komary. Zawiera aloes wpływający łagodząco na skórę. Jedna pipeta działa do 4 tygodni.

Dla kotów od 12. tygodnia życia. Nie stosować u kotek w okresie ciąży i laktacji.

BEAPHAR VERMIcon Line-on jest dostępny w opcji 3x1ml.

Zobacz produkt
 

 

Frontline Spray na pchły i kleszcze - dla psa i kota - 250 ml

Frontline Spray na pchły i kleszcze - dla psa i kota - 250 ml

Frontline Spray to wyjątkowo skuteczny i delikatny preparat dla psów i kotów do spryskiwania. Dzięki niemu można łatwo się pozbyć pcheł od razu po ich inwazji. Chroni przed pchłami przez okres 3 miesięcy u psów i 5-6 tygodni u kotów, a przed kleszczami przez 3 do 5 tygodni.

Jest odpowiedni dla szczeniąt lub kociąt ważących mniej niż 2 kg. Nie stosować u królików i u zwierząt chorych.

Frontline Spray jest dostępny w opakowaniach 250 ml i 100 ml.

Zobacz produkt
 

 

AdTab Tabletki na pchły i kleszcze dla kotów (0,5-2,0 kg) 1x 12 mg

AdTab Tabletki na pchły i kleszcze dla kotów (0,5-2,0 kg) 1x 12 mg

AdTab Tabletki na pchły i kleszcze dla kotów (0,5-2,0 kg) to skuteczny preparat w formie tabletek dla kociąt, które skończyły 8 tydzień życia i ważą przynajmniej 0,5 kg. Preparat skutecznie paraliżuje i zabija kleszcze i pchły. Został wyrózniony przez lekarzy weterynarii. Zawiera lotilaner, skuteczną substancję czynną. Tabletka powinna być podawana podczas lub w ciągu 30 minut od karmienia.

Nie stosować u kotów poniżej 8. tygodnia życia.

AdTab Tabletki na pchły i kleszcze dla kotów (0,5-2,0 kg) są dostępne w wersji 1x 12 mg.

Zobacz produkt
 
 
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023
pixel