KATTOVIT Feline Diet Gastro Indyk - mokra karma dla kota – 85g
KATTOVIT Feline Diet Gastro to pełnoporcjowa karma dla dorosłych kotów. Zalecana do stosowania, jeżeli Twój pupil cierpi z powodu problemów z trawieniem czy zaburzeń wchłaniania jelitowego. Wyróżnia się niską zawartością tłuszczu.
KATTOVIT Feline Diet Gastro Indyk to specjalnie opracowana mokra karma dla kotów, stworzona z myślą o wspieraniu zdrowia przewodu pokarmowego. Skład tego produktu jest starannie dobrany, aby zapewnić maksymalną lekkostrawność i odpowiednie odżywienie dla zwierząt z wrażliwym żołądkiem.
Główne składniki to mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego, w tym aż 45% z indyka. Dodatkowo, karma zawiera także zboża, produkty uboczne pochodzenia roślinnego oraz niezbędne minerały, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu kota.
Indyk jest bogatym źródłem białka. Odznacza się jako lekkostrawne mięso. Drób dostarcza niezbędnych aminokwasów i składników odżywczych, które wspierają ogólne zdrowie kota. Wątróbka z indyka to bogate źródło żelaza i witamin z grupy B. Dodaje smaku i wartości odżywczej do karmy. Łatwo przyswajalne składniki wspierają zdrowie krwi i ogólną odporność organizmu.
Składniki lekkostrawne, takie jak indyk, drób, wątroba indycza i ryż gotowany, zapewniają łatwe przyswajanie i trawienie. Dodatki witaminowe i mineralne, takie jak witamina A, D3, E, żelazo, cynk, miedź, mangan, jod oraz tauryna, kompleksowo uzupełniają dietę kota, wspierając jego zdrowie i witalność.
Analiza składników wykazuje, że karma zawiera 9% białka surowego, 6% tłuszczu surowego, 2,5% popiołu surowego, 0,5% włókna surowego oraz wilgotność na poziomie 78%. Dodatkowo, produkt zawiera odpowiednie proporcje wapnia, fosforu, magnezu, potasu i sodu, aby zapewnić kompleksowe odżywienie dla Twojego kota.
Cechy:
mokra karmawyśmienity smaklekkostrawny pokarm Skład:
Mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego (w tym 45% z indyka), zboża, produkty uboczne pochodzenia roślinnego, minerały.
Dodatki na 1 kg:
witamina A: 1040 j.m., witamina D3: 125 j.m., witamina E (jako octan all-rac-alfa-tokoferylu): 20 mg, żelazo (jako siarczan żelaza(II), monohydrat): 40 mg, cynk (jako tlenek cynku): 27,5 mg, miedź (jako siarczan miedzi(II), pentahydrat): 1,2 mg, mangan (jako siarczan manganu(II)): 1 mg, jod (jako jodek potasu): 0,6 mg, tauryna: 580mg.
Składniki analityczne:
Białko surowe 9%, zawartość tłuszczu 6%, popiół surowy 2,5%, włókno surowe 0,5%, wilgotność 78%, wapń 0,4%, fosfor 0,3%, magnez 0,025%, potas 0,2%, sód 0,1%.
Dieta kota
Dieta dla kota musi spełniać podstawowe wymagania, aby nasz pupil był zdrowy, a także miał dużo siły i energii do codziennych aktywności. Karma dla mruczka powinna dostarczać odpowiednią ilość białka, tłuszczu, składników mineralnych, witamin czy włókna surowego. Są też elementy, których obecność w składzie produktu dedykowanego kotom może budzić zaniepokojenie. Konserwanty, gluten, sztuczne barwniki - niekoniecznie chcemy, by były w diecie naszego ulubieńca.
Białko dostarczają zwierzęciu różne składniki. Bardzo popularne są karmy oparte na drobiu. Kurczak i indyk należą do lekkostrawnych i dobrze przyswajalnych rodzajów mięsa. Będą odpowiednie dla mruczków po zabiegach kastracji i sterylizacji, które są bardziej narażone na nadmierne przybieranie na wadze.
Oczywiście w ramach urozmaicenia możemy karmić kota, podając mu również karmy opierające się na innych źródłach białka. Jagnięcina, królik, wołowina, tuńczyk - jest dużo wariantów. Najlepiej przeanalizować, jakie ma potrzeby nasz pupil. Ryby dostarczają nienasyconych kwasów tłuszczowych, co jest korzystne pod kątem prawidłowego wyglądu skóry i sierści. Miła w dotyku, zdrowa i dobrze wyglądająca sierść - to coś, o czym marzy każdy właściciel kota.
Oprócz tego należy mieć na uwadze zapobieganie różnym dolegliwościom zdrowotnym. Na przykład wołowina jest źródłem żelaza. To bardzo cenny minerał. Jego odpowiednia ilość w diecie może uchronić zwierzę przed anemią i spadkiem aktywności. Królik zawiera mało tłuszczu, a do tego dostarczy dużo witamin z grupy B. Karma opierająca się na jagnięcinie może być alternatywą, gdy nasz pupil jest uczulony na drób. Zdarza się to bardzo rzadko, jednak w razie czego warto mieć opcję zapasową.