Royal Canin – którą karmę wybrać? Przewodnik po karmach dla psa

Royal Canin – którą karmę wybrać? Przewodnik po karmach dla psa

Marka Royal Canin to niezwykle znany producent suchych i mokrych karm dla psów i kotów, którego oferta obejmuje zarówno bytowe, jak i weterynaryjne diety. Cieszą się one dużą przyswajalnością wśród zwierząt z uwagi na wysoką strawność, a także smakowitość. Karmy Royal Canin dla psów uwzględniają szereg rozmaitych potrzeb żywieniowych wynikających z cech psa, jego stylu życia oraz stanu zdrowia, dzięki czemu w bogatej ofercie z pewnością znajdziesz idealną opcję dla Twojego psiaka.

Nie wiesz, który produkt wybrać? Sprawdź przewodnik zakupowy po karmach dla psa Royal Canin!

Karma dla szczeniąt

Seria karm Size Health Nutrition oferuje szeroki wybór zdrowych karm dla szczeniąt, a także psich juniorów wszystkich wielkości ras. Znajdziesz wśród nich zarówno karmy typu starter, które uławiają przejście na karmę z mleka matki, jak i bytowe karmy, które szczeniaki mogą spożywać aż do osiągniecia dorosłości – wówczas mogą przejść na warianty dla psów dorosłych w obrębie tej samej serii.

Sprawdź schemat przejścia z karm starter na karmy dla szczeniąt, a następnie psów dorosłych:

 

 

Suki ciężarne lub w laktacji, szczenięta od 4. do 8. tygodnia życia

Szczenięta

Dorosłe psy

Małe rasy

Mini Starter Mother & Babydog

Puppy Mini

Mini Adult

Średnie rasy

Starter Medium Mother&Babydog

Medium Puppy

Medium Adult

Duże rasy

Starter Maxi Mother&Babydog

Maxi Puppy

Maxi Adult

 

Olbrzymie rasy

Starter Giant Mother&Babydog

Giant Puppy /

Junior

Giant Adult

W ofercie serii BHN znajdziesz również karmy dla szczeniąt rasowych, po których pies może przejść na wariant dla dorosłych pupili, które omawiamy w dalszej części artykułu.

Karma dla dorosłych psów

Marka posiada szeroki wybór bytowych diet dla dorosłych psów w serii Size Health Nutrition, które doskonale spełniają potrzeby żywieniowe psa wynikające z wielkości jego rasy. Znajdziesz wśród nich karmy:

 • Mini – dla małych ras,
 • Medium – dla średnich ras,
 • Maxi – dla dużych ras,
 • Giant – dla olbrzymich ras.

Karmy występują również w wariantach mokrych, które można stosować razem z suchą karmą w trybie żywienia mieszanego.

Psy dorosłe miewają również bardziej specyficzne potrzeby żywieniowe, które mogą wynikać z ich trybu życia, przebytych zabiegów, preferencji, stanu zdrowia, a także konkretnej rasy. Z tego względu marka oferuje szeroki wybór diet funkcjonalnych w serii Care Nutrition, a także karm dla psów rasowych w serii BHN, które omawiamy w dalszej części przewodnika.

Zobacz też: Prezentacja karm z serii Royal Canin BHN dla konkretnych ras – dlaczego warto?

Dla psich seniorów

Starsze psy wymagają szczególnie starannie dobranych receptur, gdyż w podeszłym wieku pupil staje się mniej aktywny, miewa problemy z apetytem, a także wymaga dodatkowego wsparcia pracy narządów oraz mobilności. W ofercie marki znajdziesz formuły opracowane dla psów starszych w zależności od wielkości rasy zarówno w serii SHN, jak i Veterinary. Są wśród nich między innymi:

Sklep Zoologiczny KrakVet.pl

Szeroki wybór wysokiej jakości karm Royal Canin dla psów

Dla psów rasowych

W ofercie marki możesz również znaleźć serię Royal Canin Breed Health Nutrition, czyli karmy opracowane specjalnie dla rasowych psów. Oferta obejmuje zarówno suche, jak i mokre karmy – są wśród nich dostępne opcje dla psów na każdym etapie życia. Marka precyzyjnie dopasowuje receptury, a także kształt krokietów lub konsystencję karmy pod potrzeby i preferencje danej rasy.

Znajdziesz wśród nich między innymi następujące formuły dla psów rasowych:

Sprawdź: Royal Canin BHN – opinie, skład i cena karmy

Na każdą potrzebę

Marka posiada szeroki wybór funkcjonalnych karm w linii Royal Canin Care Nutrition, która jest odpowiedzią marki na rozmaite potrzeby żywieniowe psów, w tym między innymi:

Gdy pies jest chory

Seria karm Royal Canin Veterinary to precyzyjnie opracowane, a także bezpieczne formuły, które pomagają w leczeniu szeregu najpowszechniejszych schorzeń występujących u psów. Diety zapewniają psu pełnoporcjowy posiłek na czas ich stosowania, jednocześnie wspomagając pracę odpowiednich narządów, a także dbając o utrzymanie odpowiedniej gospodarki wartości odżywczych w organizmie. Skutecznie zapobiegają nawrotom chorób lub też minimalizują ich ryzyko. Warto mieć na uwadze, że są to diety weterynaryjne, dlatego należy je stosować wyłącznie na zalecenie weterynarza.

Znajdziesz wśród nich następujące linie pokarmów:

 • Neutered – seria karm dla psów po sterylizacji lub kastracji,
 • Hypoallergenic –hipoalergiczne diety dla alergików i psów wrażliwych,
 • Gastrointestinal – diety na jelita i układ trawienny,
 • Urinary S/O – weterynaryjne pokarmy dla psów z chorobami dróg moczowych,
 • Renal – karmy na choroby nerek,
 • Hepatic – diety na choroby wątroby,
 • Cardiac – formuły dla psów z chorobami serca i układu krążeniowego,
 • Diabetic – pokarmy dla psów z cukrzycą,
 • Anallergenic – hipoalergiczne pokarmy,
 • Mobility Support – diety na wsparcie układu ruchu – mięśni, kości i stawów,
 • Satiety – diety wspomagające odchudzanie i utrzymanie odpowiedniej masy ciała,
 • Dental – dentystyczne formuły,
 • Recovery – specjalistyczne diety dla psów w rekonwalescencji.

Dlaczego warto wybrać Royal Canin?

Wybierając markę Royal Canin masz pewność, że stawiasz na producenta karm o wieloletnim doświadczeniu w przygotowywaniu zdrowych, a także smakowitych diet dla zwierząt. Karmy marki powstają w oparciu o najnowsze badania naukowe oraz opierają się na wysoce strawnych białkach (L.I.P.), dzięki czemu cieszą się dużą przyswajalnością.

Marka oferuje niezwykle szeroki wybór na każdą potrzebę wynikającą z wieku, rasy, wielkości, trybu życia czy stanu zdrowia, zwracając przy tym szczególną uwagę na wartość odżywczą oraz smakowitość. W ofercie znajdziesz szeroką gamę zarówno suchych, jak i mokrych diet, które możesz ze sobą łączyć. Karmy Royal Canin cieszą się ponadto dużym zainteresowaniem nawet wśród najbardziej wybrednych psiaków.

W razie wątpliwości w wyborze karmy polecamy kontakt z weterynarzem lub psim dietetykiem, który pomoże Ci znaleźć idealną opcję żywieniową dla pupila.

Sprawdź: Karma dla psa Royal Canin – ranking [Top 10]

Promocje Royal Canin w KrakVet

Royal Canin

W sklepie zoologicznym KrakVet znajdziesz szeroki wybór karm Royal Canin dla psa na każdą potrzebę – są wśród nich zarówno karmy bytowe, jak i weterynaryjne! Oferujemy korzystne ceny, a także błyskawiczną wysyłkę – 99% zamówień złożonych do godziny 14:00 trafia do Klientów już następnego dnia roboczego. Ponadto oferujemy szeroką gamę promocji na karmy i rabaty na zestawy, a także współpracujemy z marką w promocjach kuponingowych.

Sprawdź ofertę – z pewnością znajdziesz w niej idealną opcję dla pupila!

Aktualne promocje Royal Canin w KrakVet

Nie przegap najnowszych okazji:

Sklep Zoologiczny KrakVet.pl

Szeroki wybór wysokiej jakości karm Royal Canin dla psów

Udostępnij