Jak powinna wyglądać prawidłowa dieta Twojego psa?

Nowy rok zawsze przynosi nowe postanowienia i nadzieję na lepszą przyszłość. Wielu z nas stawia sobie nowe cele i wyzwania. Najczęściej na początku roku planujemy, że zaczniemy chodzić na siłownię i będziemy przestrzegać diety. A może tak w tym roku warto zatroszczyć się o psa? Przedstawiamy propozycje rozwiązań żywieniowych dla Waszych podopiecznych.

Domowe jedzenie

Bardzo często stosowanym rozwiązaniem wśród właścicieli czworonogów jest samodzielne przygotowywanie jedzenia swoim podopiecznym. Najważniejszym składnikiem takiego pokarmu jest mięso. Należy pamiętać, aby wraz z mięsem nie gotować kości. Dodatkowym komponentem psiego obiadu powinny być warzywa lub zboża, na przykład ziemniaki, kasza czy ryż. Dobrym pomysłem na uzupełnienie posiłku jest także olej. Coraz częściej opiekunowie zwierząt nie mają jednak czasu na przygotowanie jedzenia dla swoich pupili. Wówczas należy wybrać odpowiednio zbilansowaną karmę, która zagwarantuje psu odpowiednią dawkę substancji odżywczych.  

Daj mu to, co najlepsze!

Najlepsza dieta dla czworonoga powinna uwzględniać jego specyficzne potrzeby żywieniowe. Ważne jest, aby do karm nie były dodawane konserwanty, barwniki ani polepszacze smaku. Właściwie dobrany pokarm powinien mieć zaufane źródło białka i gwarantować dobrze zbilansowane pożywienie. Te wszystkie cechy posiada nowa na rynku zoologicznym linia karm Petvita Pure. Podając ją swojemu podopiecznemu, masz pewność, że otrzymuje smakowity posiłek każdego dnia.

Przysmak dla psa

Co powinna zawierać karma?

Najważniejszym składnikiem psiej diety jest białko. Warto wybrać dla pupila pokarm, który zapewni mu jedynie najlepsze wartości odżywcze niezbędne do prawidłowego wzrostu i funkcjonowania. Mokre karmy marki Petvita Pure zawierają tylko jedno źródło białka. Ta mono białkowa receptura zawiera w swoim składzie aż 60% mięsa. Pokarm został wzbogacony o drogocenne witaminy i mikroelementy, które korzystnie wpływają na organizm zwierzęcia. Karmy tej marki są odpowiednie także dla wymagających czworonogów.

Jak właściwie wspomagać dietę czworonoga?

Czymże byłaby dieta czworonoga bez witamin, minerałów i cennych mikroelementów? Oprócz dobrze zbilansowanej karmy należy podawać zwierzętom również odpowiednie i naturalne suplementy diety. Witaminowy preparat marki Vital Animal to gwarancja, że Twój podopieczny otrzyma niezbędną porcję witamin oraz minerałów i będzie mógł cieszyć się lepszym zdrowiem i dłuższym życiem.  

W 2018 roku zadbaj o dietę swojego pupila! Z pewnością pomogą Ci w tym naturalne produkty najwyższej jakości tworzone wyłącznie ze sprawdzonych komponentów.