Co oznacza sen o kocie? Sennik – koty

Co oznacza sen o kocie? Sennik – koty

Marzenia senne od wieków uważane są za coś tajemniczego, znaczącego, mogącego objaśnić nam przyszłość, w końcu niektórzy ludzie doświadczają proroczych snów. Istnieją wierzenia, że poprzez sny możemy otrzymać wskazówki dotyczące naszej przyszłości, czy też odnaleźć źródło problemów. Nawet jeżeli nie wierzymy w mistyczną moc snów, nie można zaprzeczyć, że są one odzwierciedleniem podświadomości. Co więc oznacza sen o kocie?

Wszystko zależy od tego, jak wyglądał, a także w jakich okolicznościach go widzieliśmy. W interpretacji snów pomaga sennik – dzięki niemu poznamy znaczenie naszych snów, w których pojawiają się koty. W dalszej części artykułu przyjrzymy się poszczególnym znaczeniom kotów w snach.

Koty w Twoich snach – symbolika

Kot to niezwykle popularny, a także znany na całym świecie symbol – bogaty w różne znaczenia, zależnie od kręgu kulturowego, w którym się znajdujemy. W kulturze europejskiej i słowiańskiej koty nie mają najlepszej reputacji. Od dawna przypisuje się im złe cechy, a także magiczne moce – kojarzą się z tajemniczością i są symbolem grzechu, ciemności, niewierności i okrucieństwa. Nie bez powodu koty to towarzysze wiedźm z dawnych opowieści. Szczególnie silnym znakiem stał się czarny kot – utożsamiany z pechem. Kot jest zwierzęciem związanym z nocą, z księżycem – czyli z pewną dozą strachu i niepewności.

Jednak nie wszystkie kultury podchodzą do „kociej kwestii” w taki sam sposób. W starożytnym Egipcie kot był zwierzęciem świętym. W III tysiącleciu p.n.e. był atrybutem bogini Bast i symbolizował płodność, radość, a także szczęście. Kot był obrońcą domu, a za zabicie zwierzęcia karano śmiercią, natomiast po jego zgonie zwłoki balsamowano, a cały dom okrywał się żałobą.

W związku z tym sen o kotach może być interpretowany w zależności od kultury.

Czarny kot

Wbrew powszechnym skojarzeniom, sen o czarnym kocie to znak, że nie będziemy mieć w życiu powodów do zmartwień – sen z czarnym kotem ma pozytywny wydźwięk.

Czarny kot może też reprezentować Twój wewnętrzny strach przed tym, co nieznane i niepewne – tym samym zachęcić do ryzyka i spróbowania nowych rzeczy.

Zobacz także: Czarny kot – nie taki mruczek straszny, jak go malują!

Biały kot

Kolor biały symbolizuje niewinność, młodość, a także czystość. Biały kot, który pojawia się w Twoich snach będzie zwiastunem pozytywnych wiadomości. W Twoim życiu zbliża się czas spokoju i poczucia bezpieczeństwa.

Sklep Zoologiczny KrakVet.pl

Oferta żwirków dla kota Diamentiq

Rudy kot

Rudy kot zapowiada pozytywne zakończenie nadchodzących wydarzeń i konfliktów. Ten znak może również ułatwić podejmowanie decyzji – jeżeli zobaczysz rudego kota w śnie, nie wahaj się przed rozstrzyganiem spraw, które dręczą Cię od dłuższego czasu.

Kot i mysz

Znaczenie snu, w którym pojawia się kot i mysz zależy od tego, z jakim zwierzęciem się w nim identyfikujesz. Sennik zaleca skupić się na emocjach i odczuciach, które wzbudziły w Tobie te sny. Kim jesteś we śnie? Kotem, czy może myszą?

Kot łapie i ściga mysz

Taki sen oznaczać może problemy w związku lub wśród najbliższych. Może to oznaczać zabawę w „kotka i myszkę” i igranie z uczuciami – możliwe także, że to Ty grasz rolę kota, a nie jego ofiary.

Kot i pies

Pojawienie się we śnie kota i psa razem może oznaczać silną ponad podziały więź z drugą osobą – nawet jeżeli jej poglądy są inne niż Twoje. Jest to pozytywny znak.

Małe koty, kociaki

Kocięta w śnie to bardzo dobry omen; zwiastują pojawienie się w życiu okresu beztroski i radości. Sennik sugeruje także, że możesz potrzebować odpoczynku i powinieneś zająć się swoim zdrowiem.

Ranny kot, martwy kot

Sennik podpowiada, że ranny bądź też martwy kot ukazujący się w śnie to zwiastun bardzo pracowitego i trudnego dnia. Pamiętaj o tym, żeby odzyskać wewnętrzną równowagę.

Karmić kota

Sen o karmieniu kota może być symbolem niewierności. Sennik podpowiada, że to także ostrzeżenie przed wrogami, których nawet nie wiesz, że masz.

Miauczący kot

Sen o miauczącym kocie stanowi ostrzeżenie przed nieprzyjemnymi zdarzeniami w życiu. Możesz znaleźć się w niewygodnej sytuacji. Miauczący kot zwiastuje również uciążliwe chwile, które szybko przeminą.

Zobacz także: Miauczenie kota – co oznacza i skąd się bierze?

Łasząca się kocica

Łasząca się kocica, która pojawia się w snach może być znakiem tego, że odczuwasz strach przed kobietami.

Zostać pogryzionym przez kota

Jeżeli w śnie pogryzie Cię kot, to ostrzeżenie, że ktoś próbuje Cię wykorzystać, i robi to umiejętnie, przez co nie możesz od razu zorientować się, jakie są jego intencje. Uważaj więc na osoby w Twoim otoczeniu!

Koty w snach

Pamiętaj, że w interpretacji snów, oprócz sennika, należy wziąć pod uwagę swoje własne doświadczenia, sytuację życiową, a także kod kulturowy.  Nawet jeśli traktujesz interpretację snów żartobliwie, warto czasami zajrzeć do sennika, by przekonać się, co ma Ci do przekazania Twoja podświadomość. Może to być fascynującym zajęciem, które może zmienić się w długodystansową pasję.

Sklep Zoologiczny KrakVet.pl

Szeroki wybór przysmaków dla kotów

Udostępnij