- EUKANUBA Adult Large&Giant Jagnięcina z ryżem to sucha karma dla dorosłych psów dużych ras.
W zestawie:
EUKANUBA Adult Large&Giant Jagnięcina z ryżem - sucha karma dla psa - 2x14 kg
EUKANUBA Adult Large&Giant to sucha karma dla dorosłych czworonogów. Powinna się sprawdzić w przypadku nadwrażliwości pokarmowej.
Produkt EUKANUBA Adult Large&Giant został specjalnie skomponowany pod kątem potrzeb psów dużych i olbrzymich ras. Zawarta w EUKANUBA Adult glukozamina wpłynie na utrzymanie w odpowiednim stanie stawów zwierzęcia. W składzie suchej karmy dla psa znajdziesz różne źródła białka. Kurczak i indyk dostarczą aminokwasów egzogennych, których zwierzę nie jest w stanie samo wytworzyć. Jednocześnie są to lekkostrawne rodzaje mięsa.
Wyjątkowego smaku doda karmie EUKANUBA obecność w formule jagnięciny. Powinna pomóc w utrzymaniu prawidłowej wagi psa, jako że jagnięcina dostarcza l-karnitynę.
Kukurydza to składnik, który zapewni twojemu ulubieńcowi większe uczucie sytości. Kukurydza wyróżnia się też właściwościami antyoksydacyjnymi i dostarcza do organizmu witaminy.
EUKANUBA nie zawiera laktozy ani soi. Są to elementy mogące powodować uczulenie u zwierzęcia. Dlatego producent zadbał, by nie znalazły się w formule Adult Large&Giant Jagnięcina z ryżem - sucha karma dla psa.
Cechy:
Skład:
suszony kurczak i indyk (naturalne źródło glukozamina i siarczan chondroityny) , jagnięcina (14%), ryż (14%), kukurydza, jęczmień, sorgo, tłuszcz wieprzowy, suszone wysłodki buraczane (2.6%), suszone jaja całe, mączka rybna, sos z kurczaka, minerały (w tym heksametafosforan sodu 0.35%), fruktooligosacharydy (0.25%), mannanoligosacharydy (0.13%), ostryż długi (0.1%), suszone drożdże piwne, glukozamina (pochodzące z tkanek zwierzęcych) (0.04%).
Analiza:
białko: 23%, zawartość tłuszczu: 13%, kwasy tłuszczowe omega-6: 1.82%, kwasy tłuszczowe omega-3: 0.22%, popiół surowy: 6.7%, włókno surowe: 2%, wapń: 1.35%, fosfor: 1.07%.
Dodatki na 1 kg:
Brak danych.
Dieta dla psa
Mądrze dobrana dieta dla psa to istotny element opieki nad zwierzęciem, który ma zapewnić mu dobre samopoczucie i zdrowie. Lepiej zapobiegać chorobom niż później narażać się na często kosztowne i długotrwałe leczenie. Nie ma idealnej karmy dla każdego psa. Musisz ocenić i przeanalizować, w jakim wieku jest twój ulubieniec, do jakiej należy rasy, ile ma aktywności fizycznej oraz czy cierpi na jakieś schorzenia.
Jeśli jesteś właścicielem szczeniaka, powinieneś dostarczać mu pokarm o wysokiej wartości energetycznej. Oczywiście nie przesadzaj z dawkami posiłków, by nie doprowadzić do nadmiernego przybierania pupila na wadze. Otyłość przyczynia się często do wielu groźnych chorób, których leczenie jest drogie i długotrwałe.
Dorosły pies poradzi sobie, otrzymując posiłek o mniejszej wartości energetycznej, jednak oczywiście potrzebuje odpowiedniej ilości białka, tłuszczów czy minerałów. Dobierając karmę i jej dawkowanie, należy rozpatrzyć, jakiej rasy jest czworonóg, ile ma lat, a także czy cierpi na jakieś dolegliwości zdrowotne. Nie bez znaczenia jest też jego aktywność fizyczna.
Wybierając karmę dla ulubieńca, zwróć uwagę na jej skład, a także zawartość wartości odżywczych i witamin. Jeśli producent nie podaje, ile mięsa jest w składzie produktu albo ogranicza się do ogólnych informacji, może to niepokoić. Pozwól psu próbować różnych smaków. Powinna mu smakować karma o smaku wołowiny czy jagnięciny.
Indyk i kurczak należą do mięs lekkostrawnych. Będą zatem odpowiednie dla zwierząt podatnych na przybieranie na wadze. Wołowina czy wieprzowina to dobry wybór dla psów bardziej aktywnych. Powinny dostarczyć dużo żelaza, które jest niezwykle ważnym minerałem zapobiegającym anemii.
Gdy zauważasz u swojego czworonoga reakcje alergiczne, problemy z sierścią czy biegunki, możesz po konsultacji z weterynarzem zastosować dietę opartą o mniej popularne źródła białka. Kurczak jest bezpiecznym rodzajem mięsa, co nie znaczy, że wszystkie psy będą go dobrze tolerować. Na rynku znajdziesz jednak karmy hipoalergiczne, przeznaczone dla pupili z problemami trawiennymi czy chorobami skóry.
Posiłki dla psa muszą być dobrej jakości. Postaraj się upewnić, czy w wybranej karmie nie ma nadmiaru konserwantów, glutenu czy węglowodanów. Nie przesadzaj też z ilością podawanego jedzenia. Skonsultuj się w razie konieczności z weterynarzem.