
Z naszego bloga

Mieszanka najwyższej jakości ziaren przeznaczona dla papużek falistych i innych małych papużek. Stworzona z myślą o zdrowiu oraz preferencjach żywieniowych, nawet najbardziej wymagających skrzydlatych przyjaciół. Karma zawiera granulki z owocami i kompleksem VAM pełne witamin, aminokwasów i minerałów. Wzbogacona we Florastimul, zapewnia doskonałą kondycję i optymalną pracę jelit. Dodatek oczyszczonych muszli ostryg wspomaga pracę mięśni żołądkowych i pozwala na właściwą równowagę wapnia i fosforu. Nasiona chia stanowią dodatkowe źródło kwasów tłuszczowych Omega-3. Dzięki karmie Prestige Budgies możesz być pewien, iż Twoja papużka falista otrzyma wszystko czego potrzebuje najbardziej i będzie chętnie przyjmowała ten pokarm.
W większości przypadków ptaków, podstawowymi składnikami karmy są: nasiona, owoce, kwiaty, pąki, liście, pędy oraz inne części roślin, a także owady, w zależności od dostępności w danej porze roku. Papuga falista jest typowym „ziarnojadem” i to właśnie odpowiednia mieszanka będzie dla niej optymalną dietą, która dostarcza zarówno witaminy, jak i wartości odżywcze. W większości przypadków papużka falista nie zje więcej niż 1,5 do 2 łyżeczek nasion na dzień. Nie są one jednak kompletne pod względem odżywczym, więc nie mogą zastąpić witamin, minerałów, ale także białka, które twoje papużki muszą uzyskać z różnych źródeł, od warzyw po rośliny strączkowe. Niezwykle ważne jest zapewnienie różnorodności. W codziennej diecie powinny znaleźć się: warzywa, owoce, kwiaty i inne części roślin. Warzywa mają najbardziej zbliżony skład do owoców zjadanych przez papugi w ich naturalnym środowisku.
Podstawowa to pasza zielona i owoce. Liście mniszka lekarskiego, owoce bzu czy gwiazdnicy pospolitej to coś, co z pewnością posmakuje Twojej papużce. Dobrym pomysłem będzie również kora świeżych gałązek drzew – owocowych i liściastych. Dla papużek falistych to prawdziwe smakołyki i na pewno będą zadowolone z takiej diety. Oprócz świeżych, surowych pokarmów roślinnych powinniśmy także uzupełniać dietę papug pokarmami gotowanymi (jednak absolutnie nie dosypując soli), takimi jak na przykład niektóre warzywa, kasze niepalone (żytnie nie są akceptowalne) lub rośliny strączkowe. Również bardzo istotne w żywieniu papug jest białko pochodzenia zwierzęcego. Jednak należy je podawać nie częściej niż raz w tygodniu. W trosce o swojego pupila dobrze jest omówić żywienie ptaka z pobliskim weterynarzem. Wtedy z pewnością Twój ulubieniec dostanie to czego potrzebuje w odpowiednich proporcjach i właściwego składu. Złe odżywianie jest częstą przyczyną wielu problemów zdrowotnych u ptaków.
Zdecydowanie odpada karmienie roślinami i podawanie produktów przetworzonych, ponieważ przez nie papuga może się zatruć. Do zakazanych produktów należą: awokado, rabarbar, cebula, czosnek, por, szczypiorek, bakłażan. Również surowe rośliny strączkowe, ziemniaki i szparagi, zielone pomidory (niedojrzałe), brzoskwinie, morele, nektarynki z pękniętą/spleśniałą pestką (trzeba przekroić przed podaniem i sprawdzać pestkę). Absolutnie nie wolno podawać tym ptakom ludzkiego jedzenia (słodycze, solone przekąski i dania) oraz roślin doniczkowych.
Dane szczegółowe:
Skład:
kanar 37%, proso żółte 19%, proso białe 13%, V.A.M. granulki 8%, proso japońskie 7%, owies łuskany 6%, panicum żółty 4%, ostrygi 2%, proso czerwone 2%, siemię lniane 1%, chia 1%.