Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dentystyczne karmy dla psów

( ilość produktów: 14 )

Profesjonalna dentystyczna karma jest przeznaczona dla tych zwierząt, które borykają się z różnego rodzaju schorzeniami stomatologicznymi. Wbrew różnego rodzaju mitom to dość częsta przypadłość i warto o stan zębów oraz dziąseł zadbać wcześniej. Poza tym specjalnie przygotowane posiłki wpływają także na świeży zapach z pyska. Specjalnie przygotowywana przez specjalistów i lekarzy weterynarii karma dla psów z problemami dentystycznymi, jaką oferujemy na krakvet.pl, zawierać będzie przede wszystkim wyselekcjonowane składniki w odpowiednich proporcjach. Będzie to na przykład mieszanka antybakteryjna, jony, które mają za zadanie leczyć płytkę nazębną, a także wyciąg z zielonej herbaty. Poza tym wiele karm jest wzbogaconych o kwasy Omega-3. Wpływają one na wygląd sierści i skóry, a także zmniejszają ryzyko poważnych chorób.


Doskonale zbilansowana dentystyczna karma bazuje na substancjach, które mają zadbać o właściwą kondycję szkliwa, a tym samym zminimalizować ryzyko próchnicy. Skutecznie usuwa kamień nazębny, który nie tylko prezentuje się nieatrakcyjnie, ale również jest siedliskiem groźnych bakterii, które mogą prowadzić do poważnych chorób, a także utraty zębów. Specjalistyczna karma dla psów z problemami dentystycznymi pomaga zminimalizować to ryzyko, a także sprawia, że zęby będą wyglądać zdecydowanie lepiej i będą mocniejsze. Tym samym pupil będzie także zdrowszy i z pewnością będzie miał lepsze samopoczucie. Karmy dentystyczne mogą być rodzajem profilaktyki. Często sięga się po nie dopiero wtedy, gdy pojawiają się problemy szczególnie te związane z dolegliwościami bólowymi czy też nieprzyjemnym zapachem, który też jest oznaką tego, że pojawił się stan zapalny. Dlatego niezwykle istotne jest skuteczne zapobieganie, co dzięki specjalnie przygotowywanym karmom nie jest wcale takie skomplikowane.

Warto pamiętać o tym, że problemy dentystyczne bardzo często są zapowiedzią innych chorób. To właśnie w jamie ustnej wiele bakterii i wirusów się namnaża, by następnie zaatakować inne narządy. Nie chodzi więc tylko o kondycję zębów, ale także o dbanie o zdrowie psa i minimalizowanie groźnych chorób, które będą wymagały skomplikowanego oraz długotrwałego leczenia. Podawanie karmy dentystycznej jest więc dobrą profilaktyką i minimalizuje ryzyko związane z powstawaniem różnego rodzaju chorób. Poza tym oczywiście chroni przed utratą zębów i sprawia, że pupil może dłużej cieszyć się ulubionymi aktywnościami. Karma dentystyczna pomoże zadbać o higienę jamy ustnej. Z zasady jest bezcukrowa, a specjalnie przygotowywane granulki delikatnie czyszczą zęby z osadów, z kamienia nazębnego, usuwając tym samym bakterie i inne patogeny. Warto pamiętać o tym, że dobra dieta może wspomóc w walce z różnego rodzaju dolegliwościami. A to najprostszy, najtańszy i najlepszy sposób, by codziennie dbać o zdrowie pupila, po prostu podając mu specjalnie przygotowane jedzenie. W ten sposób można wyleczyć choroby przyzębia lub pozbyć się przykrego zapachu z pyska. Sprawdź, jakie dentystyczne karmy mamy dla Twojego psa.

pixel