Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zabawki i akcesoria dla królika miniaturowego

( ilość produktów: 28 )

Planujesz przyjęcie pod swój dach królika miniaturki, a może masz już takiego? W naszym sklepie znajdziesz wszystkie niezbędne akcesoria dla królika, których będziesz potrzebować. Zobacz, co przygotowaliśmy dla ciebie i twojego pupila.


 

Akcesoria dla królików hodowlanych

Króliki hodowlane pojawiają się w naszych domach coraz częściej. Powód jest dość prosty – to sympatyczne i inteligentne zwierzęta. Ich sierść stosunkowo rzadko jest przyczyną alergii wziewnych i kontaktowych. Króliki hodowlane – albo inaczej – króliki miniaturki, potrzebują szeregu akcesoriów niezbędnych do codziennego funkcjonowania. Tu przyda się nie tylko klatka dla królika i zestaw naczyń do podawania posiłków. Króliki mają nieco większe potrzeby. Na szczęście możemy zaspokoić je wszystkie.

Akcesoria dla królika miniaturki

Czego będzie potrzebował królik? Przede wszystkim spokojnego miejsca w domu, które będzie dla niego zastępczą norką. Klatki z królikiem raczej nie powinno się ustawiać w ruchliwym salonie lub pokoju dziecinnym. Dobrym miejscem jest kuchnia, o ile jest odpowiednio duża lub pokój, który nie jest na co dzień używany. Tam królik będzie mógł swobodnie odpocząć. Klatka dla królika to niemal oczywistość, niewiele królików jest w stanie sobie bez niej poradzić. A nawet gdyby któryś mógł, to królik po prostu musi mieć klatkę. Inaczej mógłby dokonać w domu niepotrzebnych zniszczeń. Królik musi czasem pojechać do weterynarza, a może po prostu chcemy zabrać go w podróż na działkę lub dłuższe wakacje. W takim przypadku wymieniając niezbędne akcesoria dla królika miniaturki, nie można zapomnieć o transporterze. Dzięki niemu królik będzie podróżował nie tylko wygodnie, ale i bezpiecznie.

Akcesoria do klatki dla królika

Klatka dla królika to jego dom, nie może być pusty. Królik potrzebuje na co dzień kilku ważnych rzeczy. Na pierwszym miejscu jest sianko, w którym królik może się zakopać. Dla nas wydaje się ostre, dla królika przyjemne i mięciutkie. Żeby królik mógł jeść i pić w higienicznych warunkach będzie potrzebował poidełka, paśnika i miseczki. Na tych elementach nie powinno się oszczędzać. Muszą być dobrej jakości, stabilne i bezpieczne, tak by królik mógł jeść i pić nie robiąc sobie krzywdy. I co ciekawe, to nadal nie wszystko. Królik musi mieć kuwetę! Tak, kuwetę, kojarzoną raczej tylko z kotami. To błąd, bo króliki to inteligentne stworzenia. Jeśli poświęcimy trochę czasu, nauczą się korzystać z kuwety i nie będą brudziły klatki. Dzięki temu będzie ona czysta, a nam posprzątanie króliczej toalety zajmie stosunkowo niedużo czasu. Kuweta jest obowiązkowa. Równie obowiązkowy jest domek, w którym królik może się schować przed oczami domowników, jeśli akurat ma chęć na chwilę samotności. Królikom zdarza się to bardzo często.

Akcesoria dla królików – zabawki

A kto powiedział, że królik nie lubi się bawić? Króliki to towarzyskie istoty, ale umieją się bawić także wówczas, gdy są same. Dlatego warto zadbać, by w ich otoczeniu znalazło się kilka zabawek, które je zaktywizują i zachęcą do ruchu. Jeśli królik będzie zabierany na spacery, trzeba zadbać o jego bezpieczeństwo. W otwartej przestrzeni łatwo go przepłoszyć. A królik niestety sam do domu nie trafi. Dlatego dobrym wyborem są szelki dla królików, dzięki którym nasz pupil będzie bezpieczny. Spacer po trawniku przydomowym lub wyprawa na działkę na pewno sprawią mu frajdę.

Akcesoria dla królików – higiena i pielęgnacja

Królik to prawdziwy arystokrata w świecie gryzoni i musi odpowiednio wyglądać. Trzeba mu regularnie obcinać pazurki i dbać o jego sierść. W naszym sklepie oferujemy szampony specjalnie dla królików, a także profesjonalne obcinacze, dzięki którym królik nie będzie rysował pazurkami paneli ani zaczepiał nimi o dywany. Ponieważ wiemy, że zapach króliczego moczu jest, delikatnie mówiąc, uciążliwy, zadbaliśmy i o ten szczegół. Oferujemy preparaty dezynfekujące oraz usuwające zapach króliczego moczu. Jeśli bardzo tego chcesz, klatka królika może stać nawet w sypialni. Z preparatem do usuwania zapachu moczu nie będzie to uciążliwe.

Akcesoria dla królików i… ich właścicieli

Posiadanie królika to prawdziwa przyjemność, ale i zobowiązanie. Królik musi być regularnie karmiony, pielęgnowany, przebywać w czystym otoczeniu. Jeśli nie wiesz, jak zajmować się królikiem i to powstrzymuje cię przed przygarnięciem go pod swój dach, nie musisz się obawiać. Mamy dla ciebie rozwiązanie. Książki o królikach, które proponujemy w naszym sklepie, pomogą ci poznać królicze zwyczaje i potrzeby. Dowiesz się jak często i czym karmić królika, jak się z nim bawić, jak nauczyć go czystości. Jeśli zechcesz założyć prawdziwą hodowlę, zaproponujemy książkę, która przybliży tajniki rozmnażania królików we właściwy sposób.

Sklep dla królika i nie tylko

W naszym sklepie oferujemy akcesoria dla niemal wszystkich gatunków zwierząt hodowlanych. Znajdziesz u nas zarówno akcesoria, jak i karmę dla psów, kotów i różnych domowych gryzoni, nie tylko królików. Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie internetowej. W każdej chwili można skorzystać ze wsparcia chatbota. Aby rozpocząć rozmowę, trzeba nacisnąć „dymek” w prawym dolnym rogu ekranu.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Zamknij
pixel