Akcesoria dla chomika - Klatki, transportery, książki

( ilość produktów: 11 )

Chomik bez wątpienia jest jednym z najbardziej popularnych zwierząt domowych. Bardzo często kupowane są one jako pierwsze zwierzątko dla dzieci. Opieka nad nimi pozwala dzieciom zapoznać się ze światem zwierząt i nauczyć odpowiedzialności za żywe stworzenie. Jest to zwierzę, które doskonale sprawdza się w roli domowego przyjaciela. Jednakże wiele osób zapomina o specyficznych potrzebach tego gatunku.


 

Chomik, czyli niezależny, waleczny i energiczny gryzoń

Wiele osób błędnie twierdzi, że chomiki są zwierzętami uległymi i bojaźliwymi. Ich słodki i niewinny wygląd może wprowadzić w spory błąd, ponieważ chomiki wyróżniają się dużą niezależnością i walecznością. Prowadzą one głównie nocny tryb życia, podczas którego rozładowują swoją energię. Charakteryzują się dużą dozą ciekawości, a także żywiołowości. Dzięki tym cechom chomiki uwielbiają eksplorować nowy teren, biegać i kopać. Ich energiczność sprawia, że są one całkiem hałaśliwymi zwierzętami, szczególnie nocą. Długość ich życia to od 2 do 4 lat. W ciągu tego czasu stopniowo przyzwyczajają się do obecności człowieka, lecz nie tolerują przytulania, czy nadmiernego głaskania. Ze względu na swój waleczny charakter, należy pamiętać, że w jednej klatce przebywać może jeden chomik. Klatka ta musi być wyposażona w niezbędne akcesoria dla chomików.

Jaka powinna być klatka dla chomika?

Na początek warto zaznaczyć, że chomiki, mimo swoich niewielkich rozmiarów, potrzebują całkiem sporej powierzchni do spełnionego życia. Co ciekawe, chomiki są w stanie przebiec w ciągu jednego dnia, nawet 9 km. Z tego powodu wielkość klatki powinna być wystarczająco duża. Szerokość prętów powinna mieć ok. 0,5 cm, gdyż przez większe przestrzenie chomik z łatwością się przedostanie na zewnątrz. Minimalne wymiary klatki to 60x40cm. Warto pamiętać, że wysokość klatki nie jest ważna, ponieważ chomiki nie są zwierzętami wysokolubnymi. Najważniejszymi elementami wyposażenia klatki, są zabawki dla chomika.

Jakie akcesoria dla chomika powinny znaleźć się w jego klatce?

Gadżety dla chomika muszą być dla niego na tyle interesujące, by chciał je poznawać i wchodzić z nimi w interakcję. Podstawowym wyposażeniem klatki dla chomika jest poidełko z wodą, miseczka na jedzenie, oraz domek. Dodatkowymi akcesoriami dla chomika są kołowrotki, tunele, zabawki, czy nawet kuwety na kąpiele piaskowe. Kołowrotek jest prawdopodobnie gadżetem, który najbardziej kojarzy się z chomikiem. Te gryzonie uwielbiają wyładowywać swoją energię na kręcącym się dynamicznie kołowrotku. Bardzo ważne jest, by wybrać kołowrotek, który będzie pasował do naszego chomika. Źle dobrane akcesorium może spowodować skrzywienie kręgosłupa, problemy z chodzeniem, czy nawet uszkodzenie nóżek gryzonia. Najmniejsza średnica, jak powinien mieć kołowrotek to 20 cm i dotyczy ona chomików karłowatych. Większe osobniki powinny bawić się w kołowrotkach o średnicy co najmniej 28 cm średnicy. Chomik potrafi biegać w kołowrotku z zawrotną prędkością, powodując tym samym całkiem spory hałas. Jeżeli zależy nam na minimalizacji odgłosów, to powinniśmy zainwestować w kołowrotek drewniany. Warto zwrócić uwagę także na budowę tego gadżetu, ponieważ nie powinny znajdować się w nim żadne szczeliny, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu gryzonia. Najbardziej pewne i bezpieczne są modele zabudowane.

Domek i zabawki, czyli urozmaicenie klatki naszego chomika

Chomiki wprost uwielbiają wszelkie urozmaicenia ich klatek. Z tego powodu warto wyposażyć klatkę dla chomika w różne akcesoria. Gryzonie te domek traktują jako swoje schronienie i dość często budują w nim gniazda. Wybierając domek do klatki, warto zwrócić uwagę na jego budowę. Najlepsze są modele bez zabudowanego spodu, ponieważ chomiki zawsze aranżują go na swój sposób. Akcesoriów i gadżetów dla chomików jest wiele, dlatego dobór ich zależy wyłącznie od naszych preferencji. Najpopularniejsze są drabinki, wszelkie tunele, wiszące hamaki, huśtawki, materiałowe jaskinie, czy uchwyty do sałaty. Urządzając klatkę dla naszego chomika, powinniśmy kierować się jedną, najważniejszą zasadą. Chomik musi mieć w swojej klatce na tyle gadżetów i akcesoriów, by mógł swobodnie wyładowywać swoją energię. Gryzonie te muszą spalić dziennie określoną liczbę kalorii, dlatego kołowrotek będzie najważniejszym gadżetem w klatce chomika. Warto też zainwestować we wszelkie dodatki i zabawki, które pozwolą chomikowi na eksplorację jego królestwa. Jeśli chodzi o popularne akcesoria, to plastikowa kula jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych gadżetów dla chomika. Plastikowa kula zapewnia rozrywkę zarówno chomikowi, jak i domownikom. Sklep KrakVet posiada w swojej ofercie wiele akcesoriów i gadżetów dla chomików. Wyróżniają się one bardzo wysoką jakością oraz atrakcyjną ceną. Dlatego, jeśli szukają Państwo elementów wyposażenia klatki dla chomika, to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą i szeroką ofertą.

    Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
    Zamknij
    pixel