Mokra karma dla psów dorosłych

( ilość produktów: 709 )

Każdy właściciel kochający swojego psa, dokłada wszelkich starań, aby jego pupil otrzymywał wartościowe i pełnoproporcjonalne pożywienie. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, firma Krakvet.pl stworzyła bazę karm mokrych dla psów dorosłych wszystkich liczących się producentów. Acana, ANF, Animonda, Arion, Belcando, Bento Kronen, Best Choice, to tylko początek tej imponującej listy. Polecane przez nas produkty, mimo swojej wysokiej jakości, charakteryzują się nieproporcjonalnie niską ceną. Ponadto opinie, jakie wystawiają nasi klienci pod oferowanymi przez nas produktami, z całą pewnością ułatwią Państwu decyzję „którą karmę dla psów dorosłych wybrać”?


Od kiedy karma dla psów dorosłych?

Każdy właściciel powinien dopasować sposób odżywiania swojego pupila do etapu jego rozwoju. Szczeniaki potrzebują większej ilości składników odżywczych. Intensywny wzrost, dużo ruchu to wszystko wpływa na inne wymagania żywieniowe czworonoga w okresie młodzieńczym. W pewnym momencie należy zmienić dietę i dostosować ją do wieku psa. W innym przypadku może grozić mu nadwaga. Warto również zwrócić uwagę, że w zależności od rasy czworonogi rozwijają się wolniej i potrzebują więcej czasu na całkowite ukształtowanie ciała i przybranie odpowiednich gabarytów. Skąd mamy jednak wiedzieć, że nasz pies jest już dorosły? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Nie da się podać wieku, który sprawdzi się u każdego czworonoga. Można jednak podać orientacyjne przedziały czasowe w zależności od rasy.

Jeżeli nasz zwierzak należy do grupy ras małych i miniaturowych, warto zwrócić uwagę na stałe uzębienie. Można zauważyć, że pojawia się ono u zwierzaka w około 8-10 miesiącu życia. Średnie rasy, których przedstawiciele nie przekraczają zazwyczaj masy 25 kg, uznawane są za dorosłe już po 12 miesiącach. Jeżeli chodzi o duże rasy psów, o etapie dorosłości można mówić po 18 miesiącu życia. Natomiast olbrzymim czworonogom dorastanie zajmuje nawet do 24 miesięcy. Jeżeli chcemy wiedzieć, od kiedy karma dla psów dorosłych będzie odpowiednim rozwiązaniem, musimy przeanalizować, do której grupy należy nasz pupil.

Jak zmienić dietę i wprowadzić karmę dla psów dorosłych?

Jak powinniśmy karmić psa, który wchodzi w dorosłość? Jak wybrać karmę dla psa dorosłego? Zmiana sposobu odżywiania może być trudna dla naszego pupila. Nie powinien nas zdziwić ewentualny bunt, odrzucenie nowego przysmaku. Nierzadko będzie trzeba przechytrzyć wybredne podniebienie psa i maskowanie tego, że w miseczce znajduje się inna karma. Jednym ze sposobów może być zakup dwóch identycznych miseczek. W jednej możemy podawać karmę dla szczeniaka, a w drugiej dla dorosłego już psa. Powinniśmy stopniowo zmniejszać ilość pokarmu dla szczeniaków i zwiększać przysmak przeznaczony dla dorosłych. W ten sposób pies przyzwyczai się do zmian. Łatwiej będzie mu je zaakceptować. Może się również okazać, że będzie trzeba próbować różnych produktów dostępnych na rynku. Jak wybrać karmę dla psa dorosłego?

Najlepsza karma dla psa, czyli sucha czy mokra?

Karmy suche charakteryzują się mniejszą zawartością wody. Dlatego w tym przypadku należy zadbać, aby pies miał stały dostęp do miski z wodą. W ten sposób zapewnimy mu odpowiednie nawodnienie. Konieczność gryzienia twardych chrupków może stymulować dziąsła i pomoże w ścieraniu osadu z powierzchni zębów. Warto również podkreślić, że karma sucha będzie dobrym rozwiązanie, jeśli pies nie ma problemów z gryzieniem. Takie produkty znajdziemy w ofercie producentów: Brit, Bosch, Happy Dog, Royal Canin czy też Mini Toscana.

Natomiast mokre karmy będą idealne dla psów, które mają problemy z uzębieniem i nie są w stanie gryźć twardych chrupek. Powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość karmy oraz jej zwartość. Wyglądem przypomina ona normalny pokarm, co sprawia, że wydaje się bardziej atrakcyjna dla czworonoga. Mokre karmy dla psów znajdziemy między innymi w ofercie Petvita. Specjaliści uważają, że wybór między mokrym a suchym pokarmem powinien być uzależniony od preferencji psa, jego wielkości, aktywności fizycznej oraz problemów zdrowotnych. Nie ulega wątpliwości, że najlepsze karma dla psa powinna być po prostu dopasowana do potrzeb naszego pupila.

Jaka karma dla psów dorosłych?

Na początku warto wziąć pod uwagę podział karm ze względu na wielkość czworonoga. Karma dla psów dorosłych małych ras, czyli o masie poniżej 10 kg, powinna być dobrana tak, aby pupil bez problemu pogryzł pokarm. Nie ulega wątpliwości, że standardowa wielkość karmy może być za duża. W tym przypadku poleca się mniejszą karmę w wielkości groszku. Oprócz tego warto pamiętać o schorzeniach charakterystycznych dla małych ras, na przykład wzdęcia, kłopoty z uzębieniem. Na rynku znajdziemy karmy, które będą odpowiadać wszystkim potrzebom naszych pupili. Karma dla psów dorosłych małych ras powinna być lekkostrawna. Jedną z firm, która oferuje takie produkty, jest ROYAL CANIN. Karma Small Dog Dental & Digest wpłynie pozytywnie na pracę układu pokarmowego, oczyści zęby i jamę ustną. Oprócz tego oparta jest na lekkostrawnych i energetycznych białkach L.I.P., co bez wątpienia ma duże znaczenie dla samopoczucia psa.

Karma dla psów małych ras jest również dostępna w ofercie Mini Toscana. W składzie znajdują się wyłącznie naturalne składniki. Warto zaznaczyć, że sprawdzi się w przypadku wrażliwych psów oraz tych, które przeszły kastrację/sterylizację. Happy Dog Mini Toscana zawiera mięso i podroby z kaczki, a także łososia. Jaka powinna być karma dla psów dorosłych średnich ras? W tym przypadku mamy do czynienia z pupilami o masie od 11 do 25 kg. Wśród nich znajdują się między innymi: Beagle, Border Collie, Cocker Spaniel. W tym przypadku karma powinna mieć średniej wielkości granulki i uśrednioną dawkę energii. Jedną z firm, która oferuje produkty dedykowane psom ras średnich o wadze od 10 do 25 kg, jest BiOMill. Sprawdzi się również w przypadku psów z problemami trawiennymi, alergiami. Nie zawiera glutenu oraz zapewnia optymalną ilość składników odżywczych.


Jeśli nie jesteśmy pewni, ile lat ma nasz pupil, warto przeczytać ciekawy artykuł o tym, jak wyliczyć wiek psa.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Zamknij
pixel