Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Preparat i akcesoria dla roślin akwariowych

( ilość produktów: 2 )

Roślinność w akwarium pełni bardzo ważną funkcję, nie tylko estetyczną. Dlatego przygotowaliśmy specjalną osobną kategorię, w której znajdą Państwo preparaty do pielęgnacji roślin. Dzięki nim znacznie poprawi się jakość wody, co pozytywnie wpłynie na zwierzęta zamieszkujące w zbiorniku.

Preparaty do roślin w akwarium

O tym, jakie preparaty będą najlepsze, decyduje głównie rodzaj roślinności, jaką posiadamy. Nie da się ukryć, że odpowiednie preparaty uzdatniają wodę, wzbogacając ją o mikro i makroelementy, co umożliwia prawidłowy rozwój roślin. W niniejszej kategorii znajdują się:

  • odżywki do roślin w akwarium
  • nawozy do roślin w akwarium
  • specjalne narzędzia do pielęgnacji.

Odżywki służą do utrzymywania prawidłowej fauny. Nawozy, podobnie jak odżywki zapewniają prawidłowy rozwój roślinności. Wszystko za sprawą specjalnych składników, których dostarczają. Dzięki nim w akwarium utrzymywany jest właściwy poziom procesów fizjologicznych - m.in. fotosytntezy.

W naszym sklepie znajdują się nawozy takich marek jak Tropical czy SERA. Często wybieraną odżywką jest Tropical Aquaflorin z potasem. Jest to produkt przygotowany specjalnie do roślin wodnych. Idealnie nadaje się do zbiorników, w których występuje niedobór potasu. Warto stosować ją także w nowych akwariach, które dopiero zaczynają funkcjonować. Jeśli chodzi o nawozy, to uwagę warto zwrócić na Tropical Carbo. Jest źródłem węgla organicznego dla roślin. Regularne stosowanie tego produktu, zapewnia szybki wzrost roślin i powoduje zachowanie równowagi biologicznej w akwarium.

Akcesoria do pielęgnacji roślin

Do pielęgnacji roślin akwarystycznych potrzebne są również narzędzia. Rośliny stale wzrastają, dlatego, jeśli zależy nam na zachowaniu estetyki, konieczne jest ich przycinanie od czasu do czasu. Do cięcia roślin łodygowych służą nożyczki akwarystyczne. Zwykle formuje się z nich kopuły lub spady, ukierunkowane na tylną część akwarium.

Poza roślinami łodygowymi należy pielęgnować również mchy i wątrobowce, o ile oczywiście znajdują się w akwarium. Ten rodzaj roślin wymaga odpowiedniej ilości światła. Najczęściej wybierane narzędzia do pielęgnacji akwarium to:

  • nożyczki akwarystyczne
  • urządzenia mechaniczne (np. skimmery powierzchniowe lub odmulacze do podłoży żwirowych)
  • pęsety.

Prace z użyciem narzędzi najlepiej przeprowadzać wtedy, gdy wymieniana jest woda. Częstotliwość prac pielęgnacyjnych jest uzależniona od rozbudowy fauny i flory akwarystycznej. Nożyczki akwarystyczne zawsze warto posiadać w szufladzie. Trzeba jednak zauważyć, że najbardziej przydają się właścicielom zbiorników z dużą roślinnością. Rośliny należy regularnie przycinać ze względu na walory estetyczne, a także szkodliwe procesy gnilne.

W przypadku gdy niektóre elementy łodyg zostają przysłonięte przez wyższe, obumierają i rozpoczyna się ich rozkład. Aby temu zapobiec, należy stale kontrolować sytuację. W naszym asortymencie znajdą Państwo profesjonalne nożyczki do roślin akwariowych SERA Flore Tool S. Wykonane zostały ze stali nierdzewnej. Dzięki nim można dokładnie przycinać liście, korzenie czy całe rośliny. Poza nożyczkami oferujemy także wysokiej jakości pęsetę. Podobnie jak nożyczki wykonana jest ze stali nierdzewnej, co jest absolutną podstawą przy narzędziach tego typu. Pęseta umożliwia delikatną pielęgnację roślin.

Preparaty do akwarium - jakie wybrać?

Preparaty do akwarium to wbrew pozorom bardzo rozbudowany temat. Wszyscy, którzy chcą, aby zwierzęta w zbiorniku jak najdłużej cieszyły się najlepszymi warunkami do życia, muszą poważnie podejść do wyboru specyfików akwarystycznych. Nie bez znaczenia jest rodzaj roślinności, wielkość zbiornika i efekty, jakie chcemy osiągnąć. Dlatego warto korzystać tylko z wyselekcjonowanych produktów najlepszych marek.

Wiele czasu poświęcamy na przygotowanie najlepszej oferty dla naszych klientów i tak samo było w przypadku preparatów do akwarium. Jeśli mają Państwo jakieś pytania odnośnie do wyboru preparatów do roślin, zapraszamy do kontaktu. Podchodzimy do klientów w pełni indywidualnie, dlatego nasi doradcy zawsze starają się udzielić konkretnych informacji, dostosowanych do potrzeb każdego z osobna.

pixel