Karmy, akcesoria oraz podłoża i żwirki dla szynszyli

( ilość produktów: 47 )

Aby zapewnić szynszyli najlepsze warunki należy zadbać o dostosowaną do jej potrzeb klatkę, akcesoria do pielęgnacji futra i zębów, oraz odpowiednią karmę. Wszystkie te produkty znajdują się w ofercie sklepu internetowego KrakVet.

Szynszyle to wyjątkowo towarzyskie i energiczne gryzonie, o pięknym futrze. Ze względu na usposobienie często wybierane są przez rodziny z dziećmi. Należy pamiętać, że zwierzę to potrzebuje dużo przestrzeni na aktywność fizyczną, która jest dla niego niezwykle ważna. Szynszyle są bardzo skoczne i szybko biegają, dlatego wybór klatki dla szynszyli powinien być dostosowany do ich potrzeb.


Opieka nad szynszylami - ścieranie zębów

Zęby szynszyli rosną przez całe życie, wydłużając się w ciągu roku o 5-7 cm. Dlatego ważnym elementem opieki nad tym gryzoniem jest udostępnienie mu przedmiotów umożliwiających ścieranie zębów. Są to gryzaki, gałązki, wapienka oraz kolby, dostępne w ofercie sklepu KrakVet. Jeśli szynszyle nie mają dostępu do akcesoriów umożliwiających ścieranie ich zęby mogą przerosnąć powodując ból i dyskomfort zwierzęcia.

Pokarm dla szynszyli - czym najlepiej karmić szynszylę?

Szynszyl posiada bardzo wrażliwy układ pokarmowy. Dla prawidłowego rozwoju potrzebuje odpowiednio zbilansowanej diety. Nieprawidłowe żywienie szynszyli może doprowadzić do pojawienia się zatwardzeń lub biegunek, które mogą zagrażać życiu zwierzęcia.

Podstawą diety szynszyli jest wysokiej jakości siano np. specjalne siano dla gryzoni firmy Vitapol. Siano powinno pochodzić z zaufanego źródła, co gwarantuje jego odpowiednie wysuszenie oraz brak szkodliwych oprysków. Karma dla szynszyli powinna składać się z ziaren. W skład pełnowartościowego pokarmu dla szynszyli marki Vitapol wchodzą wyselekcjonowane ziarna, a także zioła i owoce, które stanowią źródło wielu cennych składników mineralnych i witamin. Dodatkiem do diety szynszyli mogą być owoce i warzywa, świeże lub suszone.

Akcesoria dla szynszyli

W trosce o zdrowie szynszyli niezbędny jest wybór odpowiedniej klatki oraz akcesoriów do karmienia i pielęgnacji szynszyli. W ofercie sklepu KrakVet znajdują się najwyższej jakości produkty, dzięki którym stworzysz idealne warunki dla swojego zwierzęcia.

Klatka dla szynszyli – jak wybrać?

Szynszyle to bardzo energiczne i żywotne zwierzęta, które uwielbiają dużo biegać i skakać. W związku z tym potrzebują dużej przestrzeni dostosowanej do ich upodobań. Minimalne wymiary klatki dla pary szynszyli powinny wynosić 40x70x100 cm. Szynszyle są silnie stadnymi zwierzętami i nie powinny być hodowane osobno. Szczególnie ważna jest odpowiednia wysokość klatki dla szynszyli, która pozwala na swobodne skakanie i poruszanie się gryzoni.

Klatka dla szynszyli powinna zawierać kilka pięter, a każda szynszyla powinna posiadać jedną półkę dla siebie. Aby zadbać o bezpieczeństwo gryzoni warto wybrać modele klatek dla szynszyli posiadające antypoślizgową podłogę na półkach.

Akcesoria do pielęgnacji szynszyli

Futerko szynszyli wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Jest ono niezwykle grube - z jednej cebulki włosowej może wyrastać aż 50 włosów. Aby ułatwić szynszylom pielęgnację sierści warto zapewnić im dostęp do tak zwanych kąpielówek, czyli pojemników wypełnionych specjalnym piaskiem mineralnym.

Inne niezbędne akcesoria to obcinacze i nożyczki do pazurów szynszyli, szczotka z naturalnego włosia oraz spray insektobójczy dla gryzoni.

Akcesoria do karmienia szynszyli

Szynszyle potrzebują nieprzerwanego dostępu do świeżej wody, który gwarantują specjalnie zaprojektowane dozownik lub poidełko dla szynszyli. Podawanie siana ułatwiają praktyczne pojemniki na siano dla szynszyli, które pozwalają utrzymać porządek w klatce i poza nią. Klatkę dla szynszyli można wyposażyć w uchwyty do smakołyków. W ofercie sklepu KrakVet dostępne są uchwyty do owoców i sałaty, które wymagają od zwierząt zaangażowania w zdobyciu łakoci, stanowiąc dodatkową rozrywkę dla zwierząt.

Podłoża i żwirki dla szynszyli

Wybierając odpowiednie podłoże i żwirek do klatki dla szynszyli należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo zwierzęcia i higienę całego domu. W ofercie sklepu znaleźć można piaski, żwirki, eko-ściółki oraz trociny dla szynszyli. Wszystkie produkty przystosowane są do potrzeb zwierząt i są dla nich całkowicie bezpieczne.

Producenci starają się odpowiadać również na preferencje klientów, dbając o względy ekologiczne i sytuację środowiska naturalnego. Dużą popularnością cieszą się również podłoża dla szynszyli neutralizujące zapachy. W tym celu wykorzystane mogą być również specjalne spraye i preparaty do usuwania zapachu moczu firmy Mr Smell.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Zamknij
pixel