Karmy dla kotów otyłych (light)

( ilość produktów: 56 )

Otyłość i nadwaga to dwa problemy, które wśród kotów domowych występują coraz powszechniej. Są spowodowane z jednej strony brakiem odpowiedniej stymulacji, przez co kot rozleniwia się i przestaje być aktywny. Z drugiej strony winna jest nieodpowiednia karma, często kiepskiej jakości, a także przekarmianie zwierzęcia dodatkowymi produktami. Karma dla kotów z otyłością zapewnia wszystkie niezbędne składniki odżywcze, jednocześnie dbając o brak nadmiernego spożycia kalorii.


 

Dużym problemem u kotów z nadwagą czy otyłych jest nadmierna podaż kaloryczna. Fit karma dla kota ma właściwości, które powodują, że gwarantuje ona uczucie sytości, pęczniejąc w układzie pokarmowym. Jednocześnie jest niskokaloryczna, dlatego nie powoduje nadmiernego tycia. Odpowiednia ilość włókna zapewnia łatwiejszy pasaż jelitowy, co pozwala usuwać złogi, które mogą tworzyć się wskutek nieprawidłowej pracy jelit. Dzięki temu proces trawienia jest maksymalnie wspierany.

Odchudzająca karma dla kota powinna być podawana wyłącznie zwierzętom zdrowym, warto więc udać się wcześniej na kontrolę weterynaryjną i badania, aby stwierdzić, czy nadmierna waga nie wynika na przykład z choroby. Dbanie o prawidłową masę ciała kota jest o tyle ważne, że nadwaga może skracać jego życie nawet o kilka lat. Dodatkowo karma dla kota z otyłością pomaga zapobiegać takim skutkom przekarmienia jak obciążenie stawów i serca, pogorszenie koordynacji i niechęć do aktywności, a także cukrzyca.

Fit karma dla kota może występować w kilku wariantach. Dostępne są karmy dla kotów w każdym wieku, ale również takie, które będą odpowiednie dla zwierząt z problemami dróg moczowych, nerek. Odchudzająca karma dla kota jest zazwyczaj dostępna w wielu liniach smakowych, dlatego każdy opiekun może wybrać taki produkt, który najlepiej sprawdzi się w przypadku jego podopiecznego. Przy wyborze takiego sposobu żywienia wcale nie trzeba rezygnować z atrakcyjnego smaku karmy i jej dobrego składu - wystarczy przyjrzeć się rozpisce zapewnionej przez producenta i wybrać z tej kategorii produkt spełniający oczekiwania właściciela.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Zamknij
pixel