Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Karma weterynaryjna dla psa

( ilość produktów: 107 )

Specjalnie przygotowywane karmy weterynaryjne są przeznaczone dla psów, które borykają się z różnego rodzaju problemami natury zdrowotnej. Bardzo często funkcjonowanie utrudniają im alergie, choroby czy też różnego rodzaju wady genetyczne. Oczywiście ten stan wymaga określonej terapii, ale trzeba pamiętać o tym, że niezwykle istotne jest również to, by sięgnąć po wyselekcjonowane jedzenie. To właśnie karma weterynaryjna dla psa, jaką oferujemy na krakvet.pl, może w dużym stopniu wpłynąć na jakość życia czworonoga, a także na jego aktywność, szczęście oraz spokój. Konieczne jest więc przestrzeganie zaleceń weterynarza. Doskonałej jakości posiłki idealnie dopasowane do potrzeb są bowiem ważnym uzupełnieniem leczenia, a czasem nawet alternatywą. Dlatego tak ważne jest zadbanie o odpowiednią dietę.


 

Właściwie zbilansowana karma weterynaryjna jest oczywiście dopasowana do konkretnych potrzeb. Zawiera najwyższej jakości składniki, które przy danym schorzeniu są dozwolone, a także szereg substancji wspomagających terapię. Tym samym można przygotować zbilansowane menu idealne na przykład dla psów borykających się z chorobami dróg moczowych, nerek, serca, wątroby czy mózgu. Niezwykle popularna jest także karma niskotłuszczowa dla psa, która jest zalecana w przypadku, gdy pupil jest otyły. Poza tym w szeregu propozycji znaleźć można również te, które wspomagają stawy, pomagają leczyć choroby kości czy zębów, a to oznacza, że są bogatsze o pewne wartościowe składniki niezbędne w diecie chorych zwierząt. Często to właśnie otyłość prowadzi do tego, że pojawiają się poważne problemy. Zwierze nadmiernie obciąża stawy, jest mniej aktywne, a to utrudnia zrzucenie zbędnych kilogramów. Wtedy właśnie warto pod okiem weterynarza sięgnąć po specjalistyczne karmy dla psów.

Karmy weterynaryjne powinny być dobrane przez specjalistę, który dokładnie oceni stan psa. Dzięki temu może zaproponować najlepszą w danym przypadku dietę. Gotowe produkty w suchej lub mokrej formie są tak zbilansowane, aby dostarczać pupilowi dokładnie tego, czego w danym momencie potrzebuje. W tym przypadku należy je również traktować jako formę leczenia. Tym samym idealnie przygotowywane dania są pewnego rodzaju najlepszą alternatywą dla domowego gotowania. Ciężko byłoby osiągnąć idealną kaloryczność z dokładną zawartością określonych składników, eliminować niektóre z nich z menu czy też wzbogacać o wartości odżywcze. Z pomocą przychodzą producenci karm weterynaryjnych, którzy pracują na to, by pies cieszył się lepszym zdrowiem i samopoczuciem, a także by ulżyć mu w cierpieniu, co jest dla właścicieli niezwykle istotne.

Specjalistyczne karmy weterynaryjne przeznaczone są na przykład dla psów chorych na cukrzycę, serce czy nerki. Posiłki są bogate także w aktywne substancje, które podnoszą odporność pupila i poprawiają działanie określonych układów, dbając o ich funkcje. Takie menu to inwestycja w zdrowie, komfort oraz szansa na zminimalizowanie różnego rodzaju dolegliwości także tych związanych ze stresem. Sprawdź, co przygotowaliśmy dla Twojego psa.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Zamknij
pixel