Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Karma dla psa - podział wg rasy

( ilość produktów: 303 )

Rasy psów różnią się potrzebami żywieniowymi i pielęgnacyjnymi. Poza dostosowaniem diety do specjalnych potrzeb, stanu zdrowia i wieku psa należy liczyć się z różnicami wynikającymi z charakterystyki rasy psa. Sklep internetowy KrakVet oferuje szeroki wybór karm i akcesoriów dostosowanych do potrzeb konkretnych ras psów.

Rasy psów a żywienie

Na rynku dostępne są karmy dla psów rasowych, dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Czy konieczne jest podawanie psu karmy przeznaczonej dla jego rasy?

Karma przeznaczona dla konkretnej rasy odpowiada na specyficzne potrzeby żywieniowe psa i niesie dla niego wiele korzyści zdrowotnych. Psim rasom podatnym na otyłość i nadwagą oraz psom po sterylizacji dedykowane jest pożywienie lekkostrawne i niskokaloryczne. Z kolei rasom aktywnym i żywotnym polecane są karmy, które zapewnią dużą ilość białka zwierzęcego i potrzebnych aminokwasów.

Niektóre rasy psów szczególnie narażone są na konkretne schorzenia. Dedykowane karmy dla psów rasowych wpływają pozytywnie na stan zdrowia zwierząt. Na przykład psom z wysokim ryzykiem wystąpienia chorób stawowych polecane są karmy z wysoką zawartością przeciwzapalnych kwasów tłuszczowych omega-3.


Żywienie psów rasowych

Nie można ustalić jednej, uniwersalnej diety zdrowej dla wszystkich psów. Każde zwierzę różni się potrzebami, stanem zdrowia, wiekiem czy zapotrzebowaniem energetycznym. Podstawą diety psowatych w warunkach naturalnych jest jednak mięso. To ono powinno stanowić podstawę karmy podawanej psu.

Warto zwrócić uwagę na jakość i pochodzenie składników mięsnych w dostępnych na rynku karmach. Jest to szczególnie ważne w przypadku karm zawierających surowe mięso. Najlepiej wybierać producentów, którzy wykorzystują składniki mięsne, które spełniają wymagania jakościowe surowców przeznaczonych do spożycia przez ludzi. W ten sposób masz pewność, że białko pochodzenia zwierzęcego w produkcie nie pochodzi z tak zwanych resztek mięsnych.

Na rynku dostępne są karmy bezzbożowe. Przeznaczone są dla psów z alergiami pokarmowymi i problemami z układem pokarmowym. Dobrze sprawdzają się również w diecie psów narażonych na otyłość ze względu na niski poziom węglowodanów.

Rasy psów małych i miniaturowych - żywienie

Rasy psów małych i miniaturowych wymagają specjalnego żywienia. Są to psy, których waga nie przekracza 10 kilogramów w dorosłym życiu. Wielu właścicieli popełnia błąd i karmi psy małych ras pokarmem dla szczeniaków. Nie jest to dobre rozwiązanie. Potrzeby żywieniowe psów małych i miniaturowych różnią się diametralnie od potrzeb szczeniaków.

Psy ras małych i miniaturowych posiadają bardzo szybki metabolizm. Polecane jest podawanie kilku mniejszych porcji pożywienia w ciągu dnia. Ze względu na mniejszą przyswajalność konkretnych składników odżywczych, konieczne jest wybieranie karm dedykowanych małym rasom. Odpowiednie dostosowanie pokarmu dla psa rasy małej jest szczególnie ważne ze względu na skłonność do chorób układu pokarmowego, jaką wykazują rasy małe i miniaturowe.

W sklepie internetowym KrakVet dostępne są karmy dedykowane psom małym i miniaturowym rasy:

 • Jamnik;
 • Jack Russell Terrier;
 • Yorkshire Terrier;
 • Shih Tzu;
 • West Highland White Terrier;
 • Maltańczyk;
 • Mops;
 • Buldog francuski.

 

Rasy psów średnich i dużych - żywienie

Labrador

Labradory to duże psy z tendencją do tycia. Ważne jest karmienie psów tej rasy odpowiednim, dostosowanym do jego potrzeb, pożywieniem. Karmy dla Labradora powinny zawierać dużą ilość białka pochodzenia zwierzęcego. Polecamy karmę Royal Canin Labrador Retriever Adult, w której znajdują się wysokiej jakości składniki mięsne i cenne dla zdrowia psa aminokwasy. Dedykowaną Labradorom karmę powinno podawać się dwa razy dziennie z zachowaniem regularności.

Owczarek niemiecki

Owczarki niemieckie mają wrażliwe żołądki. Podawana owczarkom niemieckim karma powinna być lekkostrawna i posiadać odpowiednią proporcję składników mięsnych, warzyw, owoców i węglowodanów (w postaci kaszy). Z diety owczarka powinno się wykluczyć bardzo tłuste pokarmy, które mogą niekorzystnie wpływać na pracę trzustki

Dog Niemiecki

Dog Niemiecki należy do rasy psów olbrzymich, które wymagają szczególnego karmienia. Dogi Niemieckie posiadają wrażliwy układ trawienny. U rasy tej często występują alergie pokarmowe. Szczególnie polecane są karmy bezzbożowe, na przykład BRIT Care Grain-free Junior Large Salmon & Potato dla młodych psów rasy Dog Niemiecki.

Żywienie ras psów średnich i dużych powinno być dostosowane do ich konkretnych potrzeb. W internetowym sklepie KrakVet znaleźć można karmy dedykowane specjalnie takim rasom, jak:

 • Pudel;
 • Golden Retriever;
 • Dalmatyńczyk; 
 • Rottweiler.

Rasy psów - akcesoria

Na stronie sklepu internetowego KrakVet możliwe jest wyszukiwanie produktów przeznaczonych dla konkretnych ras. Szczególnie ważne jest odpowiednie dopasowanie rozmiaru i rodzaju obroży, szelek oraz smyczy. W ofercie znajdują się również akcesoria do pielęgnacji psów rasowych, takie jak szczotki do wyczesywania futra, szampony czy ubranka dla psów.

pixel