Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Karmy dla kotów persów

( ilość produktów: 2 )

Odpowiednie żywienie kotów perskich jest bardzo ważne. Aby zapewnić swojemu pupilowi najlepsze rozwiązanie żywieniowe zachęcamy to przejrzenia oferty tej kategorii, gdzie znajdują się karmy dedykowane kotom perskim. Wszystkie karmy są zawsze w atrakcyjnych cenach, ponadto dostępne są zarówno dla młodych, jak i dorosłych kotów.


Specjalnie wyselekcjonowane karmy dla psów doskonale odpowiadają na potrzeby zwierząt tej wyjątkowej rasy. Mówi się o nich, że są arystokratami gatunku, a swoją elegancją i dostojnością przykuwają uwagę. Poza tym zachwyca wspaniałe gęste futro. I dlatego od lat persy pojawiają się w wielu domach. Swoją popularność zawdzięczają również łagodnemu charakterowi bardzo przyjaznemu usposobieniu. Dzięki temu są wiernymi i bardzo wdzięcznymi towarzyszami dla młodszych i starszych. By zapewnić kotom zdrowie, dobrą kondycję oraz świetne samopoczucie, warto zadbać o wybór najlepszej karmy dla psów, jaką oferujemy na krakvet.pl.

Najlepsza karma dla persa

Specjalnie przygotowywane karmy dla persów dopasowane są zarówno do potrzeb, jak i możliwości mruczków. Ich spłaszczony pyszczek powoduje, że inaczej chwytają jedzenie. Wymagają więc odpowiedniego podawania pokarmu, ponieważ od tego zależy ich komfort. Poza samą formą karmy dla persów nie różnią się znacząco składem ani proporcjami składników od tych przeznaczonych dla innych ras. Należy oczywiście zawsze brać pod uwagę jakość, ilość białka oraz oczywiście brak jakichkolwiek konserwantów czy sztucznych dodatków. Suche karmy dla psów muszą mieć odpowiedni kształt dostosowany do budowy szczegóły oraz sposobu pobierania pokarmu. Te koty zbierają jedzenie spodnią częścią języka. Poza tym że zapewnia się zwierzęciu wygodę to również zachęca się do gryzienia, co pozwala dbać o czystość, higienę i zdrowie jamy ustnej.

Skład dopasowany do potrzeb

Warto również pamiętać o tym, że karmy dla persów pomagają również zadbać o futro – czyli największy atut tych kotów. Poza tym że wymaga ono pielęgnacji, to warto również zadbać o to, by w codziennym jadłospisie znalazły się składniki takie jak biotyna czy kwasy tłuszczowe. To one sprawiają, że futro jest lśniące i zdecydowanie mniej wypada. Dobre karmy dla psów pomagają również pozbyć się zalegających w przewodzie pokarmowym włosów, co w tym wypadku jest bardzo częste i uciążliwe.

Czego potrzebuje kot?

Najczęściej kotom tej rasy podaje się suche karmy dla psów. Są one bogate w składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Znaleźć w nich można przede wszystkim dużą ilość mięsa oraz takich dodatków jak witaminy i minerały, oraz składniki, które pomagają usunąć nagromadzone w żołądku kule włosowe. Same karmy dla psów dostosowuje się również do wieku kota i w ofercie różnych producentów można znaleźć te przeznaczone dla maluchów, dorosłych mruczków oraz seniorów. Wówczas bez trudu można dopasować idealne pożywienie do danych potrzeb. Poza suchą karmą powodzeniem cieszy się również mokra oraz surowe mięso. Tak zbilansowana dieta wolna od cukru, konserwantów ani sztucznych barwników sprawi, że kot będzie pełen energii, a codzienne aktywności będą dawać bardzo dużo radości. Warto pamiętać o tym, że persy będą wymagać również specjalnych misek, w których będzie się podawać jedzenie. Muszą być szerokie i płytkie, wówczas każdy posiłek będzie prawdziwą ucztą. Wybierz najlepsze karmy dla persów i odpowiadaj na potrzeby zwierzęcia na co dzień.

pixel