Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Karmy, kosmetyki i akcesoria dla kota perskiego

( ilość produktów: 7 )

Koty perskie to zwierzęta, które uwielbiają towarzystwo oraz bycie w centrum zainteresowania. Nie należą do kotów szczególnie aktywnych, swój czas wolą spędzać na kanapie niż na polowaniach. Ważne jest, aby właściciele zadbali o ich odpowiednie żywienie, gdyż mniejsza aktywność może sprzyjać nadwadze. W tej kategorii oferujemy wszystkie produkty dla kotów perskich, m.in. karmy dla kotów, żwirki czy kosmetyki.

Koty perskie i ich specjalne potrzeby

Z uwagi na wygląd, charakter oraz fizjonomię koty perskie mają specjalne potrzeby. Są imponujące, ale dla utrzymania dobrej kondycji fizycznej i psychicznej wymagają odpowiedniej pielęgnacji i dopasowanego żywienia. Jak każdy kot, pers również potrzebuje zainteresowana ze strony opiekuna. Jednocześnie dbanie o jego szatę, a także właściwe żywienie mogą być sprawami bardziej skomplikowanymi niż u innych ras czy kotów europejskich.

Z uwagi na brachycefaliczną budowę czaszki miska dla persa musi być właściwie zbudowana. Płaski pyszczek uniemożliwia kotu sięganie głęboko do dna, dlatego naczynie, w którym dostaje pokarm, powinno być raczej płytkie i szerokie. W ten sposób zwierzak jest w stanie zjeść wszystkie suche chrupki albo do końca wylizać galaretkę pozostałą po mokrym pożywieniu. Dodatkowo miska dla persa została wykonana z materiału łatwego w czyszczeniu, co pozwala na zachowanie higieny.

Podobnie jak każdy kot, pers lubi aktywność, ale równie mocno ceni sobie odpoczynek. Z tego powodu może być mniej aktywny, co wpływa negatywie na jego wagę i kondycję fizyczną. Karma dla persa powinna mieć ograniczoną podaż kalorii, aby nie sprzyjać rozbudowie tkanki tłuszczowej. Jednocześnie musi mieć również dodatki odpowiedzialne za dbałość o okrywę włosową. Bardzo ważne w procesie jedzenia jest to, aby karma dla persa miała odpowiedni kształt, umożliwiający kotu z płaskim pyszczkiem łapanie suchego pokarmu i jego dokładne rozgryzanie. Warto w formie dodatku stosować również smakołyki i pasty odkłaczające.

Prócz witamin dostarczanych z pokarmem ważna jest odpowiednia pielęgnacja okrywy włosowej. Szampon dla kota perskiego powinien przede wszystkim oczyszczać sierść z zabrudzeń i odżywiać ją. Musi być delikatny, z uwagi na możliwe alergie skórne. Każdy dostępny w naszej ofercie szampon dla kota perskiego zapobiega tworzeniu się kołtunów i plątaniu sierści, co czyni codzienne czesanie niej uciążliwym i bezbolesnym dla samego kota. Do pielęgnacji oczu i pyszczka polecamy preparaty o delikatnym działaniu, usuwające zabrudzenia.

Sprawdź: Karma dla persa - ranking [Top 10]

pixel