Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Karmy dla Maine Coon

( ilość produktów: 7 )

Koty rasy maine coon charakteryzują się tym, że są jedną z największych ras kotów, wymagają więc odpowiedniego żywienia. W tej kategorii przedstawiamy karmy, które są dedykowane kotom tej rasy, aby znalezienie właściwego rozwiązania było łatwe i przyjemne. Karmy dostępne są dla młodych oraz dorosłych kotów. Różnorodność gramatur pozwoli na wybranie najwygodniejszej dla klienta formy.

Długa sierść i imponujące rozmiary - to dwie cechy, które od razu kojarzą się z kotami rasy Maine Coon. Faktycznie, są to dobre skojarzenia, bo te charakterystyczne koty pięknie się prezentują i są niezwykle majestatyczne. Z uwagi na swoją wagę potrzebują jednak dobrze zbilansowanego żywienia, które ograniczy też ryzyko zapadania na choroby związane z przynależnością do rasy. Karmy dla kota Maine Coon są tak zbilansowane, aby nie tylko dostarczać niezbędnych składników odżywczych, ale również wspierać zdrowie kota.

Imponujące rozmiary sprawiają, że w stosunkowo krótkim czasie kocięta muszą sporo urosnąć i przybrać na wadze. Aby jednak ten proces przebiegał zdrowo i w sposób prawidłowy, zwierzę musi przede wszystkim rosnąć, a dopiero potem tyć. Karmy dla kota Maine Coon w okresie dorastania zostały zbilansowane w taki sposób, aby wspierać zdrowie kości i stawów, a także ich rozwój. Dodatkowo zapobiega to pojawianiu się problemów z dysplazją stawów. Jednocześnie podaż kaloryczna jest taka, że wystarcza dla ruchliwego kocia, ale nie pozwala mu nadmiernie utyć. Z tego powodu nadwaga nie ogranicza zdrowia stawów, serca czy ogólnej kondycji kota.

Wielu starszych przedstawicieli rasy miewa problemy z dziąsłami. Niekiedy jest to kwestia uwarunkowań genetycznych, często jednak kłopoty nasilają się przy nieprawidłowym żywieniu. Karmy dla kota Maine Coon zawierają wszystkie niezbędne składniki, które wspierają zdrowie dziąseł, między innymi witaminę A, C i E. Ich struktura sprawia, że ułatwiają oczyszczanie zębów ze zgromadzonego na nich osadu, co przekłada się na lepszą kondycję dziąseł nienaruszonych kamieniem nazębnym.

Nie należy zapominać też o długim, wyjątkowym futrze! Koty tej rasy mają szczególnie długie futro, które często pielęgnują. Może to prowadzić do tworzenia kul włosowych w układzie pokarmowym. Z tego powodu karmy dla kota Maine Coon zawierają substancje rozpuszczające pilobezoary, a także poprawiające jakość włosa. Sierść nie wypada tak intensywnie, jeśli jest regularnie pielęgnowana, a kot nie cierpi z powodu przykrych dolegliwości.

pixel