Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Akcesoria dla kotów Maine Coon - karmy, kosmetyki i akcesoria

( ilość produktów: 8 )

Maine coon to piękne koty pół-długowłose. Pochodzą z Ameryki Północnej, ale obecnie są bardzo popularną rasą na całym świecie. Poza imponującym wyglądem charakteryzują się inteligencją i przywiązaniem do człowieka. Bardzo istotne jest zapewnienie pupilom tej rasy odpowiedniego pożywienia oraz starannej pielęgnacji. W tej kategorii zebrane zostały wszystkie produkty dla maine coon m.in. karmy dla kotów, żwirki czy akcesoria, aby każdy właściciel mógł z łatwością odnaleźć właściwy produkt.


 

Doceń inteligencję maine coona - akcesoria dla kotów

Wielu wielbicieli kotów rasy maine coon wymienia jako zalety takie cechy jak inteligencja, dobry kontakt z człowiekiem czy piękny, efektowny wygląd. Aby jednak utrzymać kota w prawidłowej formie, należy przygotować się odpowiednio do jego pielęgnacji oraz żywienia. W naszym sklepie internetowym oferujemy akcesoria dla maine coon, które pozwolą tym zwierzętom żyć przez długie lata w komforcie i zdrowiu.

Każdy kot potrzebuje właściwego, skoncentrowanego na jego potrzebach żywienia. Karma dla kota powinna bazować przede wszystkim na składnikach pochodzenia zwierzęcego i zawierać możliwie jak najmniej węglowodanów. W naszej ofercie dostępna jest karma dla kota rasy maine coon, zgodna zarówno z potrzebami gatunkowymi, jak i tej konkretnej rasy. Z uwagi na duże rozmiary koty te powinny otrzymywać karmę o odpowiedniej zawartości kalorii, ale również bogatą w minerały i witaminy. To istotne zwłaszcza w okresie intensywnego wzrostu.

Rasa maine coon wyróżnia się aktywnością fizyczną. Jeżeli kot nie wychodzi do zabezpieczonego ogrodu, warto spróbować zabierać go na spacery. Specjalnie przygotowane szelki dla maine coona zapobiegną wyślizgnięciu się kota, na przykład gdy przestraszy się czegoś na zewnątrz. Umożliwią też kontrolowanie jego ruchów - nie ma ryzyka, że kot utknie na drzewie. Wszystkie szelki dla maine coona są regulowane, co ułatwia ich dopasowanie do sylwetki zwierzęcia na różnych etapach życia.

Równie istotny jak możliwość aktywnego spędzania czasu jest sen. Legowisko dla maine coona powinno być odpowiednio duże, aby kotu było po prostu wygodnie. Posłania o standardowych wymiarach najprawdopodobniej będą zbyt małe, co może sprawić, że kot nie będzie chciał z nich korzystać. Dodatkowo odpowiednio miękkie legowisko dla mane coona zapewnia zwierzęciu komfort związany z dużą wagą, bo redukuje ryzyko powstawania odgnieceń czy problemów ze stawami.
Właściwie dobrane akcesoria dla maine coona pozwolą każdemu opiekunowi odpowiednio zadbać o jego kota. Gwarantują długie życie zwierząt i ich dobrą kondycję. Warto, aby znalazły się w wyprawce dla kocięcia, jak i dorosłego przedstawiciela rasy.

Sprawdź: Karma dla kota Maine Coon - ranking [Top 10] .

pixel