Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Koty syjamskie

( ilość produktów: 1 )

Koty syjamskie mają bardzo duży apetyt. Ważne jest więc, aby karmić je tak, by utrzymały smukłą sylwetkę. Najlepiej zastosować karmę, która jest dedykowana kotom tej rasy. Odpowiedni skład karmy sprawi, że kot będzie dobrze odżywiony, zdrowy, a jego futro lśniące. Wszystkie karmy oferujemy w najlepszych cenach.


Niegdyś niezwykle popularne, dziś koty syjamskie są znacznie rzadziej spotykane. Jest to jedna z najstarszych kocich ras, które hodował człowiek. Ich odpowiednie żywienie pozwoli zachować zwierzętom pełnię zdrowia, a także dobre samopoczucie oraz dawkę energii do codziennych zabaw. Koty syjamskie bowiem uwielbiają się bawić - czy to z innymi przedstawicielami swojego gatunku, czy też, z braku kociego towarzystwa, swoim człowiekiem. Z tego powodu karma dla kota syjamskiego musi dostarczać odpowiedniej dawki kalorii.

Z uwagi na dużą ruchliwość karma dla kota syjamskiego powinna pokrywać zapotrzebowanie energetyczne każdego osobnika. Ważne jest, aby kot dostawał dokładnie tyle kalorii, ile potrzebuje, aby zachować zdrowie, a przy okazji również aktywnie spędzić czas. W ten sposób zapobiega się nadwadze, a także utrzymuje zwierzę w idealnej kondycji. W przypadku karm dla kotów tej rasy źródłem energii są przede wszystkim tłuszcze, jako że węglowodany w kociej diecie nie są na pierwszym miejscu. Również wysokogatunkowe białko sprzyja utrzymaniu dobrej kondycji i zdrowia.

Charakterystyczna budowa czaszki, a także naturalne predyspozycje sprawiają, że koty te mają skłonność do zapadania na choroby wzroku. Z tego powodu karma dla kota syjamskiego to produkt zbilansowany w taki sposób, że dostarcza składników niezbędnych do zadbania o koci wzrok. Mowa przede wszystkim o taurynie, która sprzyja również pracy serca, ale nie tylko. Odpowiednie dawki witamin sprawiają, że koci wzrok ma wszystkie substancje niezbędne do utrzymania zdrowia nie tylko w okresie dorosłości, ale również dojrzewania.

Koty syjamskie wyróżniają się charakterystycznym ubarwieniem na krótkim futrze. Aby je podkreślić, karma dla kota syjamskiego zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminy, dzięki którym sierść pięknie lśni. Produkty żywieniowe przeznaczone dla kotów tej rasy są również bogate w wysokogatunkowe białko zwierzęce, najzdrowsze gatunkowo dla tych zwierząt. To dzięki niemu kot nie tylko zachowuje piękną sylwetkę, ale też jest zdrowy.

pixel