Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Norweski kot leśny

( ilość produktów: 2 )

Świetny łowca, kochający naturę. Mowa oczywiście o kocie rasy norweski leśny. Pochodzi ze Skandynawii, a jego futro przystosowane jest do życia w chłodniejszym klimacie. Obecnie rasa powszechnie znana na całym świecie. Koty tej rasy wymagają pielęgnacji oraz wysokiej jakości pożywienia. W jednym miejscu zostały zebrane wszystkie produkty dla norweskich kotów leśnych.


 

Kot norweski leśny - majestatyczny i dziki

Wśród wszystkich kocich ras kot norweski leśny uznawany jest za zwierzę bardziej pierwotne niż inne. W naturze występował praktycznie w identycznej formie, w jakiej dziś jest hodowany w domach. Pomimo udomowienia nie zatracił niektórych swoich ras - uwielbia polowanie, wspinaczkę, jest łowny i aktywny. Z tego powodu akcesoria dla kota norweskiego powinny być dopasowane dokładnie do jego osobowości oraz potrzeb. W jednym miejscu zgromadziliśmy wszystkie niezbędne produkty, co znacznie ułatwia skompletowanie wyprawki dla kociaka.

Aktywny dzień kota norweskiego może być rozpoczęty… spacerem. Zwierzęta te zazwyczaj dobrze czują się na dworze, dlatego wyprowadzanie je na spacery na smyczy i szelkach jest bezpiecznym rozwiązaniem dla osób, które mieszkają w miastach. W takiej sytuacji przydają się akcesoria dla kota norweskiego dopasowane przede wszystkim do jego rozmiaru. Smycz powinna być dostatecznie długa, aby zapewnić zwierzęciu nieco swobody, ale jednocześnie na tyle trwała, by nie przerwała się, gdy kot się przestraszy.

Kot norweski leśny potrzebuje aktywności, zwłaszcza gdy nie ma możliwości wyjścia na dwór - a nie zawsze jest to możliwe. W takiej sytuacji warto zdecydować się na zaproponowanie kotu wspólnej zabawy, na przykład z pomocą wędki. Zaspokoi instynkt łowcy i przy okazji nieco się porusza.

Dobrze zbilansowana karma dla kota norweskiego powinna zawsze bazować na składnikach mięsnych. W ten sposób do organizmu kota dostarczana jest między innymi tauryna, niezbędna w procesach metabolicznych i dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Co więcej, koty norweskie potrzebują więcej kalorii, zwłaszcza gdy prowadzą aktywny tryb życia. W ten sposób mają dostatecznie wiele energii.

Nie należy zapominać również o regularnej pielęgnacji. Z uwagi na rodzaj sierści kota warto regularnie wyczesywać. Zapobiegnie to tworzeniu się kołtunów, a także połykaniu sierści przez kota podczas wylizywania. Warto zadbać o to, aby karma dla kota norweskiego wspierała piękny wygląd okrywy i redukowała ryzyko związane z kulami włosowymi w przewodzie pokarmowym.

pixel