Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Karmy dla kota brytyjskiego

( ilość produktów: 7 )

Żywienie kotów brytyjskich krótkowłosych jest niezwykle istotne i wymaga odpowiedniej wiedzy. Koty to typowi mięsożercy, ale należy pamiętać również o odpowiednich dodatkach żywieniowych do ich diety. Najlepiej wybrać więc karmę dedykowaną kotom tej rasy, a będziemy mieć pewność, że pupil jest odpowiednio odżywiony i w jego karmie nie zabraknie żadnych elementów. Karmy prezentowane w tej kategorii są dostępne zarówno dla kotów dorosłych, jak i młodych.


Odpowiednie żywienie kotów polega nie tylko na dostarczaniu ich niezbędnych gatunkowo składników odżywczych. W przypadku kotów rasowych równie istotne jest dopasowanie żywienia do predyspozycji chorobowych, które wykazuje dana rasa. Karma dla kota brytyjskiego przygotowana została w taki sposób, aby zaspokajać wszystkie potrzeby, a jednocześnie zmniejszać ryzyko pojawienia się groźnej dla zdrowia, a niekiedy również życia choroby.

Z uwagi na zwiększone ryzyko zachorowania na schorzenia serca, zwłaszcza kardiomiopatię rozstrzeniową, bardzo ważne jest, aby dieta kotów brytyjskich nie zawierała substancji podnoszących ciśnienie, a przez to zaburzających również pracę serca. Z tego powodu każda obecna w ofercie karma dla kota brytyjskiego to formuła oparta przede wszystkim na niskiej zawartości sodu. W ten sposób dieta jest zbilansowana na tyle, zachować kota w dobrej kondycji.

Niemniej ważna jest skłonność do nadmiernego przybierania na wadze. Choć koty brytyjskie kojarzą się wielu osobom z misiami, to jednak zbyt duża masa ciała powoduje wiele problemów. Kłopoty te to między innymi nadmierne obciążenie stawów i kręgosłupa, niewydolność serca, problemy z oddychaniem, a nawet cukrzyca kocia! Z tego powodu karma dla kota brytyjskiego zawiera przede wszystkim wysoko przyswajalne białko, a ma zmniejszoną podaż węglowodanów i tłuszczów. Taki bilans wychodzi na plus zdrowiu kota.

Jak wszystkie koty, również te brytyjskie zawzięcie dbają o czystość futra. Może to skończyć się problemami z kulami włosowymi w układzie pokarmowym. Karma dla kota brytyjskiego o zachwycającym, ale krótkim futrze zawiera substancje, które wspierają pasaż kul włosowych przez jelita, ale również sprzyjają rozpuszczaniu pilobezoarów. Kot czuje się dzięki temu o wiele lepiej, nie ma problemów z układem pokarmowym, a dobry humor mu sprzyja! W karmach dla tej rasy zawarte są również substancje wspierające zdrowie sierści, skóry i oczu, które u brytyjczyków mogą sprawiać nieco problemów ze względu na osadzenie.

pixel