Frisbee dla psów

( ilość produktów: 3 )

Regularna zabawa z psem daje bardzo dużo korzyści. Przede wszystkim pozytywnie wpływa na relację między opiekunem a jego zwierzęciem. Odpowiednio poprowadzona, wspiera zaufanie i buduje w psie poczucie pewności siebie, które wpływa na zachowanie na co dzień. Jednocześnie zabawki dla psów pozwalają zwierzętom zmęczyć się fizycznie i psychicznie, zwłaszcza gdy zabawa nie jest samodzielna, tylko przebiega z udziałem człowieka. W końcu również dla samego opiekuna czas spędzony z czworonogiem wpływa na poprawę samopoczucia i lepszy nastrój.


 

Jedną z zabawek, które od zawsze kojarzą się z czworonogami, jest frisbee dla psów. Zazwyczaj jest to zabawka do rzucania, która przyjmuje kształt płaskiego dysku z lekko zaokrągloną zewnętrzną krawędzią. Służy do rzucania przez człowieka i łapania przez psa, a następnie przynoszenia. W zasadzie zabawa frisbee na poziomie zupełnie amatorskim jest dostępna dla każdego. Warto jednak wiedzieć, że może ona przeistoczyć się w przygotowanie do zawodów czy aktywność sportową - wszystko zależy od podejścia opiekuna.

Frisbee dla psów, zwłaszcza w przypadku czworonogów skaczących do lecącej zabawki, wymaga pewnego przygotowania fizycznego. Warto najpierw zaznajomić psa z dyskiem, na przykład przeciągać się nim czy nauczyć biegania za toczącą się zabawką. W ten sposób pies trenuje umiejętność bezpiecznego łapania jej w zęby. Jednocześnie czworonóg powinien oddawać zabawkę na komendę. Psy, które skaczą do lecącej zabawki, nie powinny mieć nadwagi i muszą być odpowiednio wytrenowane fizycznie, aby podczas licznych skoków nie nabawić się kontuzji. W przeciwnym razie zostaje raczej bardziej spokojna zabawa, na przykład w przeciąganie.

Oferowane w sklepie zabawki dla psów zostały wykonane z bezpiecznych materiałów, które nie są toksyczne dla zwierząt. Doskonale sprawdzą się zwłaszcza na pierwszym etapie zabawy, gdy zwierzę jeszcze nie wie, czego oczekuje właściciel. Asortyment zawiera między innymi miękkie, gumowe frisbee, dostępne w kilku rozmiarach. Będzie idealne do nauki przeciągania i biegania za dyskiem.

    Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
    Zamknij
    pixel