Kong dla psa

( ilość produktów: 3 )

Zabawki dla czworonogów przyjmują najróżniejsze formy i często wykonywane są z materiałów, dzięki którym możliwe jest zaoferowanie ich psom również podczas nieobecności właścicieli. Kong dla psa to właśnie taki rodzaj zabawki, który dobrze sprawdza się w różnych okolicznościach, bo może służyć zarówno jako zabawka do żucia, jak i produkt stosowany na przykład do wyciszenia psa. Wszystko zależy od konstrukcji danej zabawki oraz tego, jakie są potrzeby psa oraz oczekiwania jego opiekuna.


 

Każda zabawka dla psa tego rodzaju jest trwałego materiału, który jest trudny do rozgryzienia. Dzięki temu można zostawić zabawkę psu podczas gdy właściciel udaje się do pracy albo na spotkanie towarzyskie. Większość modeli została odlana z jednego kawałka gumy, dlatego produkt jest dodatkowo bardzo trwały i nie posiada ostrych krawędzi czy miejsc o słabszej konstrukcji. Niektóre wersje składają się z dwóch części - mowa zwłaszcza o tych, które zostały przygotowane do wydzielania sypkich zabawek.

Istnieją dwa podstawowe sposoby na to, aby kong dla psa stanowił dla niego rozrywkę podczas nieobecności opiekuna. Podstawowy sposób to wypychanie tradycyjnego konga z jednego kawałka gumy jedzeniem. Na dno warto wsypać suche chrupki, zaś resztę wypełnić mokrą karmą, szczególnie w formie pasztetu. Tak przygotowana zabawka może być dodatkowo schłodzona albo wręcz zamrożona, jeśli pies jest zdrowy i w dobrej kondycji. Tak przygotowana zabawka pomoże psu odstresować się poprzez lizanie jedzenia. Druga opcja to zabawka z dziurką, z której - po uderzeniu przez psa łapą - wysypują się suche przysmaki. Ta wersja raczej służy za rozrywkę niż okazję do wyciszenia.

Każda oferowana zabawka dla psa dostępna jest w kilku różnych rozmiarach. Dzięki temu można dopasować takie wymiary, które są odpowiednie dla danego czworonoga. Mowa tutaj przede wszystkim o tym, aby zabawka przede wszystkim nie była zbyt mała, bo zwierzę mogłoby ją z łatwością zniszczyć, a nawet przypadkowo połknąć. Z kolei za duża zabawka nie będzie wzbudzała w psie zainteresowania, bo po prostu nie zmieści mu się do pyska.

    Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
    Zamknij
    pixel