Książki i czasopisma o psach

( ilość produktów: 1 )

Pies w domu to nie tylko radość, ale również spory zakres obowiązków. Podobnie jak z dzieckiem, trzeba się nim opiekować i wychowywać, czyli poddawać nauce posłuszeństwa, zwłaszcza jeżeli jest członkiem rodziny od czasów szczeniaka. Pomocne w tym procesie będą książki i czasopisma uznanych wydawnictw o psach. Szeroki wybór najciekawszych i najbardziej przydatnych pozycji Ergos, Galaktyka czy Mako Press spełni oczekiwania nie tylko posiadaczy psów, ale również każdego wielbiciela domowych czworonogów.


Książki wspomagające hodowlę psów rasowych

W ofercie sklepu znaleźć można bardzo wiele publikacji dotyczących szczegółów poszczególnych ras. To książki często stanowiące kompendium wiedzy dla początkujących, jak i zaawansowanych hodowców różnorodnych ras psów takich jak na przykład:

 • beagle
 • boksery
 • buldogi
 • cocker-spaniele
 • dalmatyńczyki
 • dobermany
 • dogi
 • jamniki
 • labradory
 • owczarki, na przykład szetlandzki, niemiecki, kaukaski czy nizinny polski
 • pinczery
 • setery
 • terriery

W tego typu książkach z serii Hobby wydawnictwa Egros czy innych marki Mako Press oprócz kompletnych informacji o rasie i jej pielęgnacji znaleźć można także ciekawostki, a w niektórych ilustracje oraz zdjęcia. To również świetna propozycja dla miłośników psów, którzy niekoniecznie mają szczęście życia z daną rasą. Atrakcyjna cena książek pozwoli skompletować całe serie, dzięki którym czytelnik może dysponować kompletną wiedzą o psach.

Niezwykłe rasy psów i ich historia. 

Książki o rasach psów traktują również o grupach rasowych, ich cechach charakterystycznych i historii ras. Tworzone są przez specjalistów związanych z kynologią, którzy w przystępny sposób dzielą się swoją wiedzą. Publikacje marki Mako Press to również niezwykłe ilustracje. Wszystkie informacje pomogą we właściwej pielęgnacji, niezbędnych zabiegach higienicznych charakterystycznych dla rasy oraz skomponowaniu właściwej, najzdrowszej diety. Niezwykłe elementy historii wyodrębniania poszczególnych ras psów mogą zainteresować każdego. Różnorodność tych zwierząt może wydawać się zdumiewająca - od niewielkich yorków po ogromne owczarki kaukaskie czy inne psy.

Kundel, czyli "pies wielorasowy"

Książki i czasopisma o psach nie omijają tak szeroko występującej grupy psów, jakim są kundelki. Ich właściciele często stwierdzają, że to najwierniejsza rasa psów. Potocznie nazywane wielorasowcami również wymagają odpowiedniej pielęgnacji i szkolenia. W zależności od ich wielkości, długości sierści czy przypuszczanego pochodzenia mogą wymagać dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych, czy weterynaryjnych. W odpowiednich publikacjach z serii książek Egros czy wydawnictwa Galaktyka można znaleźć sporo przydatnych informacji o hodowli kundli.

Jak nauczyć psa posłuszeństwa?

Książki, jakie proponujemy w tej kategorii, mogą również pomóc w tresurze psów. Pozycje przygotowane przez najlepszych specjalistów z tej dziedziny opisują sposoby na naukę psiego posłuszeństwa. Nie jest prawdą, że jeżeli szczenię nie zostanie wychowane, to nauka w późniejszym wieku jest niemożliwa. Oczywiście właściwe chodzenie przy nodze czy reagowanie na komendy będzie trudniejsze do wyuczenia, jeżeli zwierzak jest spontaniczny albo starszy, ale nie jest niemożliwe. Znajdź wskazówki albo kompletne plany treningowe i dostosuj je do możliwości swoich oraz swojego psa.

Wychowaj posłuszne szczenię

Elementy tresury i współpracy z psem najlepiej wprowadzać już od pierwszych miesięcy jego życia. Jeżeli przyjąłeś do domu szczeniaka, a nie masz doświadczenia z psami, zaopatrz się w odpowiednie książki o szczeniętach. Nie tylko pomogą Ci we właściwej pielęgnacji i żywieniu szczeniaka, ale również w skutecznej i bezstresowej nauce czystości oraz wykonywania podstawowych komend.

Rozwiązywanie psich problemów wychowawczych

Najlepsi psi behawioryści uważają, że przyjmując psa do domu, stajemy się członkami jego stada. Dlatego ważne jest, by nasz pies nie był jego przywódcą. Książki o rozwiązywaniu problemów z zachowaniem psa skupiają się na przejęciu kontroli w domu przez człowieka. Posłuszeństwo psa powinno wynikać z jego szacunku do właściciela. Warto również poznać język psa opisywany w wielu książkach na przykład wydawnictwa Galaktyka, by zrozumieć dobrze jego potrzeby i nawiązać z nim porozumienie. Zapoznanie z książką może pomóc uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji, nie tylko właścicielom psów, ale również osobom mogącym mieć z psami kontakt.

  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
  Zamknij
  pixel