żywienie psa chorego na cukrzycę

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

skot
Posty: 1
Rejestracja: 14 grudnia 2004, 13:22

14 grudnia 2004, 13:45

Mój pięcioletni PON zachorował na cukrzycę, nagle zaczął pić duże ilości płynów i dużo siusiał. Niestety sami domownicy doprowadziliśmy do nadwagi pieska i teraz są takie kłopoty. Zywiony jest cały czas suchą karmą - obecnie nutra nuggets light, nie wiem czy wybrana jest prawidłowo. Oprócz tej karmy otrzymuje codzienną porcję insuliny. Jest to początek choroby i kuracji. Proszę wskazać ewewntualnie inny rodzaj karmy i cenę opakowania. Nie ukrywam, że najbardziej interesuje mnie dobra jakość i najniższa cena.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

14 grudnia 2004, 22:49

czysto dietą cukrzycową jest dieta hills w/d jest to jeden z najleprzych produktów stosowanych w terapii cukrzycy, żywienie zwierzęcia z cukrzycą jest problemem złożonym i musi by bardzo powiązane z dawkowaniem insuliny, z trybem życia i stanem posostałych narządów tj nerek , wątroby, trzustki, ale na ten temat mozna byłoby pisac godzinami. Lekarz prowadzący powinien taką złożona terapie zalecic i ułożyc cały dzień takiemu zwierzakowi jak i całe menu
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość