żywienie pinczera miniaturki

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

madziorek_juchimiuk

11 maja 2007, 10:12

Witam. Jestem szczęsliwą posiadaczką miesięcznego pinczera miniaturki. Nie jestem pewna ile piesek powinien jesc. Wydaje sie jakby byl caly czas nienajedzony (mam go od tygodnia) boję mu sie dawac tyle ile zapragnie bo uwazam że jeszcze nie zna swoich mozliwosci zołądkowych. Wymiotowal do tej pory raz, niby go nie przekarmilam ale byl po dlugiej podróży więc może dlatego? W ciągu dnia gdy wychodzę do pracy zostawiam go pod opieką teściowej, obawiam się że zbyt dużo daje mu do jedzenia. Po moim powrocie ma tak duży brzuch że jeśli położy się na grzbiecie to nie da rady się przekręcić. Teściowa twierdzi ze nie daje mu pokaźnych posiłków ale ja mam wątpliwości. Na przykład dzisiejszej nocy robił kupe 8 razy!!! i przy tym była rzadka to chyba nienormalne prawda? Ponadto od tygodnia kiedy jest u nas cały czas oddaje rzadki stolec. czy on nie jest chory/
Bardzo proszę o odpowiedź.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

11 maja 2007, 23:26

napisz ile zwierze waży, co mu dajesz do jedzenia , bo do takich ogólników ciężko się odnieść chyba, że ogólnikowa odpowiedź też Cię satysfakcjonuje np.; chyba go przekarmiasz, ale na podstawie tak nikłych informacji to wyssane troche z palca.
Holandia
Posty: 24
Rejestracja: 06 maja 2007, 10:22
Lokalizacja: Swinoujscie

12 maja 2007, 20:55

ja tez mam pinczerke mini ale ma juz roczek,proponowalabym ci najpierw odrobaczyc,moze ten brzuszek ma taki duzy przez glisty,po kuracji dawaj jej 3 razy dziennie male ilosci suchej lub mokrej karmy badz gotowane jedzonko,zobacz co lubi i obserwuj
Gość

13 maja 2007, 07:23

miesieczny psiak to powinnien jeszcze u hodowcy przebywac!!!
Holandia
Posty: 24
Rejestracja: 06 maja 2007, 10:22
Lokalizacja: Swinoujscie

13 maja 2007, 10:19

oj tego nie zauwazylam, NATURALNIE!!!!!!!!!!!!!! jak mozna od matki zabierac taka pinke?????
madziorek_juchimiuk

15 maja 2007, 13:08

Przepraszm pomylilam sie piesek ma 2 miesiące mój mąż jest roztrzepany i wprowadził mnie w bląd :oops: Piesek je bardzo chętnie gotowane mięso drobiowe, żółtko jajka, ostatnio też jadł nerki gotowane z warzywami. Daję mu też ser żółty, jogurt, buiszkopty moczone w mleku-ale to je mniej chętnie. Suchej karmy nie chce jeść w ogóle. Karma mięsna z puszki dla juniorów też mu nie odpowiada. Teściowa karmiła go przez pierwsze 2 dni parówkami i ku jej uciesze bardzo za nimi szaleje, ale po mojej reprymendzie zaprzestała tego (mam nadzieje!!!) A ile waży??? Nie mam pojęcia, jak postawiłam go na wagę elektroniczną taka zwykłą dla ludzi to nie wskazywało nic,takjakby nawet nie ważył 100!!
Gość

15 maja 2007, 13:09

100 gram oczywiście
madziorek_juchimiuk

15 maja 2007, 13:12

Ale czy to możliwe aby wżył niecałe 100g ??
Holandia
Posty: 24
Rejestracja: 06 maja 2007, 10:22
Lokalizacja: Swinoujscie

15 maja 2007, 17:16

cos tu nie gra ta waga 2 m-cznego pinka
Klameczka

23 sierpnia 2007, 10:02

moj pin ma 2 miesiące i 2 dni i wazy 1,65 Kg :P
lewandowska.marzena
Posty: 72
Rejestracja: 21 sierpnia 2007, 16:16

23 sierpnia 2007, 10:08

Szczeniak robi kupkę 8 razy dziennie, co w tym dziwnego, to maluch, nie potrafi trzymać po parę godzin, do tego jest karmiony kilka razy dziennie (przynajmniej powinien być), z czasem ta ilość zacznie maleć.
Polaaaa88

18 października 2018, 08:48

Ja mojemu szczeniakowi dawałam karmę 3 razy dziennie i tez pare takich niespodzianek potrafił zostawiać im starszy tym zmniejszała mu ilość razy ale dawałam więcej karmy . Późnej okazało się ze karma która mu daje mu nie służy wiec wet polecił nam bozite i do tej pory na niej jesteśmy i wszystko jest ok .
Gość

09 listopada 2018, 21:46

Moze karma zle dobrana ? U nas tez tak było i zmieniliśmy na bozite i jak ręka odjął . Karma jest wyższej polki ale warta swoje ceny .
Polaaaa88

12 listopada 2018, 12:38

Ja zmieniłam karmę na bozite i wszystkie dolegliwości minęły , wiec może to od złe dobranej karmy .
klara.maj92
Posty: 35
Rejestracja: 20 lutego 2020, 17:25

29 stycznia 2021, 18:07

Ja daje swojemu karmę 3 razy dziennie i je tylko bozite bo innej karmy nie chce jeść
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość