Żywienie jamnika z nadwagą

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

RobertM

20 kwietnia 2010, 08:27

Dzień dobry wszystkim pso i kotolubom!

Zakupiłem w sklepie Krakvet karmę Royal Canin Obesity dla mojego 14 kg grubasa, bo czas go był odchudzić ..Ponad tydzień czasu zajęło mi przejście na inną karmę, ale w końcu się udało..Od wczoraj je Royala...ale mam problem..nie wiem jak ją prawidłowo dawkować, żeby pies osiągnął wagę 9 -9,5 kg...Od swojego weterynarza otrzymałem kubek z podziałką, ale po odmierzeniu ilości karmy okazało się, że to to prawie cała psia miska...
Proszę o podanie konkretnej ilości karmy, bo się w tym gubię
pozdrawiam wszystkich Robert
RobertM
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwietnia 2010, 08:35

20 kwietnia 2010, 23:09

I co? ktoś cos poradzi czy muszę telefonować do firmy Royal Canin?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

20 kwietnia 2010, 23:24

na opakowaniu masz dawkowanie karmy w formie tabeli. Traktujesz psa jako bardzo otyłego. Czyli ok. 90 g. Zakładam , że to obesity management
RobertM
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwietnia 2010, 08:35

20 kwietnia 2010, 23:41

Tak, to jest dokładnie ta karma...dziękuje za wskazówki
Mercy

12 września 2012, 20:42

Mam podobny problem, bo kupiłam karme na kilogramy i znalazłam na stronie royal canina tabele dawkowania :
Moj pies waży 22kg, ma ważyć 20kg. Według tej tabeli powinien dostać 162g dziennie - ale to jest przedział dla psów z większą od jej nadwagą bo w granicach 15-30%. Dlaczego przy tak niewielkiej nadwadze musi dostawać aż tak mało?cały czas leży przy misce i wali w nią łapką. Dziele jej tą dawkę na 3 porcje,ale te 50pare gramow to dla niej nic. Przy nadwadze ponad 30% zalecają 197gramow. Czyli im mniej ma schudnąć tym mniej ma jeść?proszę o pomoc bo już nic nie rozumiem.
Gayka
Posty: 307
Rejestracja: 30 stycznia 2010, 21:29

13 września 2012, 06:59

Mercy moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie karmisz taką karmą, to jest produkt dla bardzo otyłych zwierzaków . Przy 2 kg nadwagii wystarczy zmiejszyć ilość dotychczasowej karmy , zwiększyć ruch i powinno być ok. Trzeba by też zastanowić się na ile przyczyną nadwagi jest dotychczasowa karma i ewentulanie zmienić.
Mercy

13 września 2012, 07:35

Witam. Wiesz niestety suczka jest po zerwaniu więzadła w kolanie i teraz czeka ją operacja na drugą łapkę, także nasz ruch jest bardzo ograniczony. Suczka je od zawsze royala, ostatnio jadła dental, wcześniej sensitivity, a jeszcze wcześniej moblity. Nigdy nie zjadała całej porcji przewidzianej na jej wagę, zazwyczaj ok 2/3. Ostatnio widział ją inny weterynarz i powiedział,że pies ma lekko nadwagę i te 2 kg należy zejść. Będzię mniej nabita i odciąży o tyle stawy kolanowe. Więc próbujemy zrobić to właśnie tą karmą,tylko no wałaśnie, te 162g wydają się nieadekwatne do lekkiej nadwagi.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

13 września 2012, 09:04

Zamiast naszpikowanego pszenicą,glutenem pszennym RC powinnaś na przyszłość kupić Trovet ,bo jeszcze chwila i oprócz problemów z łapami pies będzie miał alergię!(oby nie oczywiście)
Mercy

17 września 2012, 08:51

Faktycznie jest tam pszenica,ale w Trovecie jest mielona kukurydza - która jest wymieniona przed mięsem z kurcząt, a także jęczmień. Czy tylko pszenica może uczulać? nie wiem czy problemy z więzadłem krzyżowym wynika z podawania royala - z tego co czytałam i widziałam to dotyka to coraz więcej psów. predyspozycje mają psy ras dużych,ale ja mam beagla i widziałam już pare yorków, które też zerwały więzadła. To czym karmić psa żeby było dobrze?na temat każdej karmy jest milion opinii, jedni chwalą RC, inni mówią, że uczula, jedni ubóstwiają Acane, a inni, że zakwasza organizm . gdzie jest złoty środek?myślałam, że zbrodnią jest karmić psa Chappi czy Pedigree, a teraz sama czuje się jak zbrodniarz wydając duże pieniądze na karmę, która mogła mieć wpływ na zerwanie więzadeł u moje psa.
I jak tu żyć?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

18 września 2012, 16:56

Nie ma złotego środka,i nie ma karmy najlepszej.
Każdy pies jest inny,trzeba zawsze zachowac zdrowy rozsądek,i co pewien czas zmieniać karmy.
Ashraf
Posty: 102
Rejestracja: 07 września 2009, 15:28

18 września 2012, 22:29

Znalazłam stary login na krakvecie ;)
No właśnie, nie ma prostych odpowiedzi. A jaką karmę możesz mi polecić po schudnięciu mojej suczki?czytałam Twoje wpisy o Biomillu i nad tą karmą teraz się zastanawiam. Czy mimo, że zawiera pszenice to jest warta wypróbowania?
Suczka miała już reakcje alergiczną po RC adult, a później po RC vet dla psów sterylizowanych. Nie wiem czy to pszenica czy tłuszcz wieprzowy?
ma też problem z ph moczu, ciągle jej się podnosi, zmieniłam RC na Hill's i ph poszło jeszcze wyżej! do 8! a karma nie służyła suczce - gazy, brzydkie kupy i generalnie jej nie smakowała.
po karmie urinary lub paście zakwaszającej ph schodzi,ale po miesiacu od odstawienia znowu idzie do góry ;/ póki co nerki są ok,ale jest to kolejny problem który wisi nad tym moim nieszczesnym psem. Póki co próbujemy się wylizać z tych więzadeł.
Czy Biomill powinien podołać takiemu przypadkowi?

pozdrawiam
Gayka
Posty: 307
Rejestracja: 30 stycznia 2010, 21:29

20 września 2012, 06:37

Skoro pies ma problemy z ph moczu i jest poprawa po urinanry to ja szukałabym karmy z podobną analizą . Trovet ASD jest chyba dobrą profilaktyką w Waszym przypaku .
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

20 września 2012, 09:17

Ja też spróbowałbym z Trovetem,a na pewno nie z Biomilem w tym konkretnym przypadku.
Ashraf
Posty: 102
Rejestracja: 07 września 2009, 15:28

21 września 2012, 21:09

Dziękuję wam za pomoc. Sytuacja strasznie się skomplikowała. W środę suczka miała mięć operację na drugie więzadło krzyżowe- nie było w badaniu szuflady,ale wszystko wskazywało na naderwanie więzadła. jednak po otwarciu nogi okazało się, że więzadło jest całe a w stawie są zwyrodnienia... w premedykacji doktor zbadał też biodra suczki i był wyraźny ból w obrębie prawego stawu biodrowego - a prawy staw kolanowy właśnie był otwierany( biodra w rtg nie są idealne ale też nie powinny boleć). Nie wiemy co dalej z nami będzie. Suczka nie jest stara - tj pisałam wyżej ma tylko 6 lat, a takie zmiany to wyrok w dłuższej perspektywie. nie wiem czy nie zalecą nam jakieś specyficznej diety,więc póki co wstrzymam się z zakupem tej karmy. jak zagoi się noga to zrobie jej badanie moczu, żeby monitorwać sprawę też pod tym kontem. wizja skazania psa na sterydy w tym wieku łamie mi serce...a operacyjnie nie ma czego leczyć w tym stawie...
jeszcze raz dziękuję wam za pomoc.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

21 września 2012, 21:13

Pamiętaj,ze na sterydach świat się nie kończy :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość