Żywienie jamnika z nadwagą

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

luki7
Posty: 1
Rejestracja: 20 listopada 2012, 18:57

20 listopada 2012, 19:03

no właśnie:D
TYMONKA-T1
Posty: 7
Rejestracja: 21 października 2016, 16:54

10 lutego 2017, 17:00

Witam, postanowiłam dorzucić swój problem z nadwagą jamniczki, długowłosej , trzy lata. Po sterylizacji bardzo przytyła, obecnie 13 kg. ma wilczy apetyt. Od początku była na RC. Po sterylizacji, też RC light, ale nie traciła wagi. Nadto jej sierść zrobiła się brzydka, puszysta, odstająca. Przeglądając forum, zmieniłam karmę na Applaws Chicken with Lamb. Dodatkowo na sierść podaję Algolith oraz tran Trixie. Na razie pozytywnych efektów brak. Obawiam się, że źle wybrałam. Proszę o sprawdzoną poradę.
Gayka
Posty: 307
Rejestracja: 30 stycznia 2010, 21:29

10 lutego 2017, 17:19

TYMONKA-T1 pisze:Witam, postanowiłam dorzucić swój problem z nadwagą jamniczki, długowłosej , trzy lata. Po sterylizacji bardzo przytyła, obecnie 13 kg. ma wilczy apetyt. Od początku była na RC. Po sterylizacji, też RC light, ale nie traciła wagi. Nadto jej sierść zrobiła się brzydka, puszysta, odstająca. Przeglądając forum, zmieniłam karmę na Applaws Chicken with Lamb. Dodatkowo na sierść podaję Algolith oraz tran Trixie. Na razie pozytywnych efektów brak. Obawiam się, że źle wybrałam. Proszę o sprawdzoną poradę.

Każda suka długowłosa po sterylizacji będzie miała napuszony , odstający włos. Nie ma inaczej. Mam psy od wielu lat i jeszcze żaden nie schudł na karmie wysokobiałkowej a taki właśnie jest Applaws. No ale to moje doświadczenie. Mam obecnie dwa psy , jamnika lat 8 i ogara lat 11, oba po sterylizacji. Wypróbowane chyba wszystkie topowe marki karm . Najlepsza absolutnie niezawodna to royal canin , ale WYŁACZNIE wersje weterynaryjne , Obesity odchudza świetnie , pies nie jest głodny ! Podobnie sprawdza się Sensitivity. Nigdy nie karmiłam royalowymi bytówkami, ale polecam Ci z pełną odpowiedzialnością weterynaryjne. Moja jamniczka miała szereg innych dolegliwości , ale to już inny wątek.
TYMONKA-T1
Posty: 7
Rejestracja: 21 października 2016, 16:54

13 lutego 2017, 18:21

TYMONKA-T1 do Gayki. Dziękuję bardzo za odpowiedź. Zmartwiłam się tym co napisałaś o sierści psa, przed sterylizacją miała bardzo ładną, ale widzę że teraz nie ma na to rady. Po zakończeniu obecnego worka karmy, kupię Obesity. Skoro znasz tę karmę , napisz proszę, czy wskazane jest podawanie dodatkowo jakiś preparatów, ew. suplementów zabezpieczających prawidłowy rozwój psa. Może znasz dobry preparat oczyszczający zęby, taki co nie da się od razu połknąć. Moja jamniczka wszystko pochłania z zachłanności, nawet karmę muszę trochę jej namoczyć, żeby się nie udławiła. Z góry pięknie dziękuję i pozdrawiam.
Gayka
Posty: 307
Rejestracja: 30 stycznia 2010, 21:29

13 lutego 2017, 18:40

TYMONKA-T1 pisze:TYMONKA-T1 do Gayki. Dziękuję bardzo za odpowiedź. Zmartwiłam się tym co napisałaś o sierści psa, przed sterylizacją miała bardzo ładną, ale widzę że teraz nie ma na to rady. Po zakończeniu obecnego worka karmy, kupię Obesity. Skoro znasz tę karmę , napisz proszę, czy wskazane jest podawanie dodatkowo jakiś preparatów, ew. suplementów zabezpieczających prawidłowy rozwój psa. Może znasz dobry preparat oczyszczający zęby, taki co nie da się od razu połknąć. Moja jamniczka wszystko pochłania z zachłanności, nawet karmę muszę trochę jej namoczyć, żeby się nie udławiła. Z góry pięknie dziękuję i pozdrawiam.
Są takie szkoły ,żeby do royala dawać dodatkowe witaminy i minerały w ilości 50% rekomendowanej dawki. Jeden nasz pies jest na Obesity od... kurcze chyba już 4 lat, obecnie ma 10. Jedyne co dostaje to suplementy na stawy, bo to 40 kg psa , więc najbardziej boimy się właśnie o stawy. Wcześniej na bytowym royalu light, ale na nim nie utrzymywał wagi. Ja czasem podaję suplementy typu Bephar Top 10 , czasem Gammolen , ale to tylko czasem. Oba psy regularnie mają badania i nigdy żadnych niedoborów nie miały, więc karma się sprawdza. Jeśli chodzi o zęby to u moich obu psów ( jamnik i ogar polski) żadnych problemów nie ma, nic specjalnego nie stosowałam. Natomiast nie polecam Ci moczenia karmy, bo twarde suche kulki też walczą z kamieniem . Jeśli jest bardzo zachłanna to jest też karma z jeszcze większa niż Obesity zawartością włókna, właśnie dla obżartuchów , no i może podawaj jej na 3 posiłki , to nawet jak zje szybko to nie będzie to ogromna ilość. Ale nie mocz karmy !
http://www.krakvet.pl/royal-canin-satie ... 14811.html
pawelczajka144
Posty: 18
Rejestracja: 25 stycznia 2017, 19:41

23 lutego 2017, 21:29

To porozmawiaj z właścicielami czworonoga, żeby nie przesadzali z jedzonkiem dla psa.
malinka_katarinka
Posty: 22
Rejestracja: 20 grudnia 2017, 19:04

20 grudnia 2017, 19:42

Kwestia żywienia jest kwestią kluczową w prawidłowym rozwoju psa. Zaniedbując dietę pupila możemy doprowadzić do wielu schorzeń, a w najlepszym przypadku do jego złego samopoczucia ze względu na niedobory składników odżywczych.

Karmienie pupila świeżym mięsem nie będzie szkodliwe, jednakże na to mogą sobie pozwolić jedynie osoby mające bardzo dużo czasu oraz środków finansowych.
Wbrew pozorom, dokarmianie psa resztkami ze stołu może być nawet lepsze niż karmienie karmami typu economy, m.in. Chappi, Pedigree, Josera Economy, Bosch My Friend etc.

Karma, którą karmimy naszego pupila musi dostarczać mu wszystkie niezbędne składniki. Preferowane są karmy bezzbożowe, ponieważ pies (mimo tysięcy lat udomowienia) nadal najlepiej przyswaja składniki odżywcze z mięsa.

Właśnie dlatego polecam karmę PETVITA.
Jest to mieszanka samych naturalnych składników, gdzie zawartość mięsa sięga nawet do 60%. Oprócz samego minimum, które powinna spełniać każda karma, PETVITA zapewnia Twojemu pupilowi wiele składników dodatkowych:
składniki wspomagające pracę stawów (glukozamina i siarczan chondroityny), gwarantujące piękną i lśniącą sierść oraz zdrową skórę (olej z łososia i chelaty cynku), pozytywnie wpływające na florę jelitową (fruktooligosacharydy i inulina), pomagające zachować higienę jamy ustnej (ekstrakt z juki) i wiele innych wspomagających prawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych.

Ponieważ karma PETVITA nie zawiera żadnych tanich zapychaczy, jej mniejsza ilość spełnia całkowite dzienne zapotrzebowanie żywieniowe. Przykładowo dla psa, który waży 30kg, karma wystarcza na 49dni!

Karma dostępna jest w wielu wariantach smakowych (kaczka, indyk, jagnięcina, łosoś, i inne) oraz dopasowana do wieku (Junior/Adult/Senior) i rasy (Small/Medium/Large). Oprócz tego jest jeszcze karma na problemy z nadwagą w wersji Light
Gayka
Posty: 307
Rejestracja: 30 stycznia 2010, 21:29

21 grudnia 2017, 12:55

oj malinka strasznie reklamujesz ten produkt , czytając Twoje posty od razu czuć, że piszesz to dla reklamy a nie z doświadczenia . Na tym forum to raczej nie podziałasz.
mamakaroliny
Posty: 1
Rejestracja: 23 stycznia 2018, 15:59

23 stycznia 2018, 16:02

Jeżeli ma nadwage to mysle ze warto udać się weterynarza aby dobrał odpowiednia karmę. Mój maltanczyk wcina royal canin xxxxxxxxxxxxxxJe naprawdę sporo, poza karma tez rózne przekąski i nadwagi nie ma. Ale plusem jest to, ze mieszkamy w domu i nasz Lolek duz biega, także sporo kalorii tez spali.
sylwia8998
Posty: 24
Rejestracja: 10 czerwca 2018, 14:53

25 czerwca 2018, 19:52

U nas sprawdziła się karma bozita z jagnięcinką. Zawiera tylko 13 % tłuszczów i jest lekkostrawna. Dobra też dla piesków z wrażliwym żołądkiem
polalajla
Posty: 34
Rejestracja: 26 grudnia 2019, 16:49

14 lutego 2020, 18:37

Moj jak miał nadwagę zaczęłam kupować karmę bezzbozowa z bozity .
klara.maj92
Posty: 35
Rejestracja: 20 lutego 2020, 17:25

21 lutego 2020, 15:20

Bozita tez nam pomogła pozbyć się nadwagi i reguralne spacery .
lenka85
Posty: 28
Rejestracja: 19 sierpnia 2020, 13:44

20 września 2020, 12:50

Karma od Bozita wspomaga odchudzanie u psow, wiec polecam, no i duzo ruchu dla zwierzaka.
Kamilakuc
Posty: 17
Rejestracja: 31 stycznia 2022, 09:54

31 stycznia 2022, 10:13

Możesz mu dawać karmę z emprieshop.pl. Ważne, żeby była dobrej jakości i dla alergików.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość