Żywienie jamnika z nadwagą

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

21 września 2012, 21:54

przy sterydzie nie zapominamy o zabezpieczeniu wątroby!
Ashraf
Posty: 102
Rejestracja: 07 września 2009, 15:28

21 września 2012, 22:18

tak wiem, siedze i czytam wszystkie wątki jakie wpadną mi w ręcę i szukam kogoś z podobną sytuacją. Jeszcze z wetem nie przedyskutowałam wszystkiego, bo nikt się nie spodziewał takiego obrotu sprawy. dlatego chce wiedzieć jak najwięcej zanim się z nim spotkam, żeby wiedzieć co z czym się je. Póki co jeszcze nie znalazłam psa, który miałby zwyrodnienia w tak młodym wieku-nie licząc chorób które można u niej wykluczyć. Jest zarówno za stara na choroby młodzieńcze i za młoda na zwyrodnienia starcze.nagle pies mi się sypie i jestem załamana. a zachowawcze lecznenie jak przed psem jest jeszcze tyle życia wydaje się być bezsensowne,ale z tego co wiem to nie ma alternatywy. także po tyłku będą dostawały nerki, wątroba, serce i jelita ;(
Ashraf
Posty: 102
Rejestracja: 07 września 2009, 15:28

21 września 2012, 22:24

Robert A. pisze:Pamiętaj,ze na sterydach świat się nie kończy :)
Z NLPZ dostawała wcześniej Cimalgex i niewiele pomógł - generalnie był problem ze zdiagnozowaniem co jej jest. Dostawała też Reumaherb i też nie było różnicy. Cały czas jest na Gelacanie fast i też nie wiedz, żeby on coś działał. Dlatego wstępnie wet zaproponował sterydy. Może w czasie gdy staw zacznie mieć duże zwyrodnienia to medycyna wet pójdzie dalej i będą robić zabiegi tj i ludzi - typu plastyka rekonstrukcyjna stawu kolanowego. Póki co próbuje się pogodzić z sytuacją.
Gayka
Posty: 307
Rejestracja: 30 stycznia 2010, 21:29

22 września 2012, 07:41

Mój poprzedni jamnik borykał się ze zwyrodnieniami, ale był dużo starszy kiedy kłopoty się ujawniły. Dostawała w chory staw zastrzyki z kwasu hialuronowego, pomagało . Z tabletek Rimadyl , który w gorsze dni pomagał znakomicie. Wątrobę osłanialiśmy dietetyczną karmą.
Ashraf
Posty: 102
Rejestracja: 07 września 2009, 15:28

22 września 2012, 09:28

Dzięki Gayka. Czytałam cały wątek o kw. hialuronowym i też o tym myśle.
No właśnie jej wiek najbardziej mnie przeraża, bo wiadomo, że jak pies jest starszy to takie rzeczy wychodzą i trzeba mu starać się zapewnić starość bez bólu. a przed nami całe życie...
Ashraf
Posty: 102
Rejestracja: 07 września 2009, 15:28

14 listopada 2012, 18:57

Chciałam po przerwie zdać relację z karmy Trovetu. Niestety jest z nią problem. Kupiłam tą wersję odchudzająca,ale mimo mieszania jej przez 2 tygodnie ze wcześniejszą karmą nadal kupy nie są ładne i jest ich 3-4 dziennie ;( są duże i bardzo śmierdzące. Pies jej chyba nie przyswaja tak jak powinien, no chyba że ta wielkość to efekt tej kukurydzy w składzie. No chyba ,że jakość karm się popsuła. kupiłam tez worek dla kotów z jagnięciną i od tygodnia zjadły tyle co powinny w 3 dni. idą w zaparte,ale przed nimi jeszcze ponad 2kg ;/
Wagę suczka trzyma cały czas tą samo od odchudzenia jej RC. I tak się zastanawiam jakiej marki kupić jej kolejną karmę ?
Co możesz nam polecić Robercie?
Z góry dziękuję
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

14 listopada 2012, 19:09

no ale to logiczne. karma odchudzająca ma zapychać, ale przy okazji przyswajać się w mniejszej ilości niż normalna (żeby psu w boczkach się nie odkładało). więc to wszystko ląduje na trawniku. moim zdaniem to jest głupie. nie lepiej kupić psu dobrą jakościowo karmę, która zapewni psu wszystkie składniki odżywcze z wysokim przyswojeniem, a tym samym na dłuższą metę nasycenie i dawać jej mniej niż dawać psu coś co wydala prawie w całości? tak psa nie odchudzisz, tylko wyniszczysz.
Ashraf
Posty: 102
Rejestracja: 07 września 2009, 15:28

14 listopada 2012, 19:32

Ja w zasadzie już ją odchudziłam,szybciej niż się spodziewałam. Wcześniej była na odchudzającym RC i mimo jego beznadziejności, to kupy były super, malutkie i max 2 na dzień,ale chciałam coś lepszego jej dać bo spodziewałam się że odchudzanie będzie dłużej trwać. Co w takim razie możesz polecić?Suczka jest strasznie łakomczuchem , dlatego daje jej dawkę dzienna w 3 porcjach.
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

14 listopada 2012, 19:35

na polecaniu dobrych jakościowo karm najlepiej zna się Robert, więc poczekajmy na jego opinię :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

14 listopada 2012, 19:52

Ashraf pisze:Ja w zasadzie już ją odchudziłam,szybciej niż się spodziewałam. Wcześniej była na odchudzającym RC i mimo jego beznadziejności, to kupy były super, malutkie i max 2 na dzień,ale chciałam coś lepszego jej dać bo spodziewałam się że odchudzanie będzie dłużej trwać. Co w takim razie możesz polecić?Suczka jest strasznie łakomczuchem , dlatego daje jej dawkę dzienna w 3 porcjach.
Kup psiakowi Mera Dog Pure z jagnięciną,smakowo,jakościowo , cenowo i zdrowotnie powinnas być zadowolona.
Ashraf
Posty: 102
Rejestracja: 07 września 2009, 15:28

14 listopada 2012, 20:07

Dzięki Robercie. a czy coś droższego(do dwudziestu paru za kg jest ok), bez mączki mięsnej możesz polecić?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

15 listopada 2012, 10:32

Mogę ,ale mam wrażenie,że wpadłaś w błedne koło z cenami :wink: Mera jest jakościowo sporo lepsza od RC którym karmiłaś.
Mozesz kupic TOTW ,Orijen,ale psiak mający tendencje do tycia raczej nie utrzyma wagi na tych karmach.
Nie opinia czym droższa tym lepsza,nie ta która lepiej opisana przez producenta,tylka ta karma która utrzymuje psa w zdrowiu ,a ja staram się takie polecać :) wiadomo co psiak to inny problem,inne zapotrzebowanie.
Ashraf
Posty: 102
Rejestracja: 07 września 2009, 15:28

15 listopada 2012, 10:53

chyba właśnie tak jest ;( mam wrażenie że za 10zł za kg to karma raczej nie będzie jakaś super, mimo iż jesteś dla mnie autorytetem w tej dziedzinie to jednak ciężko uwierzyć, że jak wydawałam 20kilka zł za kg za złą karmę to za 10zł za kg dostane coś lepszego ;( uczepiłam się trochę tego Biomilla, bo tak dobrze o nim pisałeś i nad nim też się zastanawiam,ale skoro mówisz, że warto spróbować Mery do spróbuje ją następnym razem. Możesz mi jeszcze podpowiedzieć czy faktycznie unikać tych mączek mięsnych w karmach?czytałam też że dobrze piszesz o Markus-Mühle - czy w naszym przypadku można jej spróbować?czytałam też o Nutram - też ma niestety mączkę, której uczepiłam się jako "zła" w składzie. mam też wrażenie że jest ona trochę Orijeno-Acano podobna.
Przy okazji chciałabym Cie podpytać co warto zakupić dla 6 miesięcznego szczeniaka. Koleżanka bierze go ze schroniska- z wyglądu jest terieropodobny i raczej mały.
serdeczne dzięki
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

17 listopada 2012, 17:05

Biomil -dalej polecam, :) tylko tą wyższą linię.
dorota m
Posty: 398
Rejestracja: 12 września 2010, 12:54

18 listopada 2012, 13:29

Ashraf pisze:chyba właśnie tak jest ;( mam wrażenie że za 10zł za kg to karma raczej nie będzie jakaś super, mimo iż jesteś dla mnie autorytetem w tej dziedzinie to jednak ciężko uwierzyć, że jak wydawałam 20kilka zł za kg za złą karmę to za 10zł za kg dostane coś lepszego ;( uczepiłam się trochę tego Biomilla, bo tak dobrze o nim pisałeś i nad nim też się zastanawiam,ale skoro mówisz, że warto spróbować Mery do spróbuje ją następnym razem. Możesz mi jeszcze podpowiedzieć czy faktycznie unikać tych mączek mięsnych w karmach?czytałam też że dobrze piszesz o Markus-Mühle - czy w naszym przypadku można jej spróbować?czytałam też o Nutram - też ma niestety mączkę, której uczepiłam się jako "zła" w składzie. mam też wrażenie że jest ona trochę Orijeno-Acano podobna.
Przy okazji chciałabym Cie podpytać co warto zakupić dla 6 miesięcznego szczeniaka. Koleżanka bierze go ze schroniska- z wyglądu jest terieropodobny i raczej mały.
serdeczne dzięki
Bardzo jestem zadowolona Z Mera w moim przypadku z Indykiem. Karmy po ok 300 zł za worek byly nie tylko wyrzuconymi pieniędzmi , ale też bardzo żle na nie reagowal moj onek poza Nutram i Koebersem dla wrażliwcow.
Mera karmy jakościowo stoją w Niemczech na bardzo wysokim poziomie a cena w niektórych sklepach jest już ok 170 zł za 12 kg.
Co do mączki mięsnej to temat ten już był szeroko i kilkakrotnie dyskutowany, napiszę krótko , wiele zależy od uczciwości producenta i interpretacji terminu .
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość