Trawienie

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Retriver
Posty: 1130
Rejestracja: 26 czerwca 2014, 08:43

01 października 2015, 11:37

Skąd wiesz, że kiepsko trawi marchew, ma biegunkę, może za słabo ją rozdrabniasz :?:

Będzie ciężko zastąpić marchew, ponieważ używa się jej najwięcej z warzyw korzeniowych, można podać pietruszkę i selera korzeń jednak w niewielkiej ilości ponieważ psy więcej po nich sikają, szczególnie po podaniu na surowo, duża ilość wit C. Dynia aktualnie dostępna, również niewiele, może rozluźniać kał, cukinia gotowana, burak ćwikłowy - trochę upośledza wchłanianie wapnia. Fasola szparagowa.
BaH
Posty: 7
Rejestracja: 15 września 2015, 17:15

01 października 2015, 19:30

Marchewkę rozdrabniam widelcem na papkę. Marchewka jest gotowana, nie wiem czy lepsza jest może surowa? A co myślisz o zielonym groszku? Kiepską przyswajalność wnioskuję po tym, że mają marchewkową kupkę.
Moje psiaki to straszne głodomory, daję Im posiłki 2 razy dziennie i tak się zastanawiam jaką przekąskę mogę Im dawać w ciągu dnia. Bo Oni mogą jeść i jeść i jeść...
Retriver
Posty: 1130
Rejestracja: 26 czerwca 2014, 08:43

02 października 2015, 07:33

Tak zielony groszek można podać, zacznij jak zawsze od niewielkiej ilości, zresztą doskonale o tym wiesz, tak tylko odruchowo przypominam :) marchewkowa kupa oznacza zapewne, że jest jej dużo, u mojego psiak również to czasem widać, podaję surową i gotowaną, jeżeli surowa to ucieram na tartce na najdrobniejszych oczkach dosłownie na miazgę.
Jako przekąska owoce, banan jabłko, gruszka
Claudunia
Posty: 47
Rejestracja: 28 stycznia 2015, 09:46

02 października 2015, 10:13

Witam! Wyniki kupki wyszły ok, nie ma żadnych jaj ani robali! Także problem tak jak myślałam z brzuszkiem głodomorka.. Zaczęłam podawać probiotyk i do tej pory żadnego rozwolnienia! jak długo można podawać taki probiotyk? Rumen-tabs zamówiłam przez internet, ponieważ nie było w sklepie zoo w moim mieście.

A jak jest z mrożeniem przygotowanego posiłku? czy traci on wtedy wartości odżywcze? Wyjeżdżam niedługo na 2 tygodnie, moja rodzicielka bierze urlop specjalnie żeby zająć się moją psią córeczką :) i zastanawiam się czy przygotować jej takie gotowe porcje i pomrozić czy lepiej aby moja mama je gotowała na bieżąco?
Ciekawe czy nie będzie takich przygód jak pisał wcześniej Martines999.. jak sobie myślę ze mam przeżyć 2 tygodnie bez mojej psinki to włos mi się na głowie jeży :D (tak jestem nie normalna ;) ) pozdrawiam!
Retriver
Posty: 1130
Rejestracja: 26 czerwca 2014, 08:43

02 października 2015, 10:38

Probiotyk możesz podawać długo nawet miesiąc i dłużej będziesz widzieć po suni i trawieniu, mój poprzedni psiak miał włączony na stałe w postaci Fatrogerminy taka była potrzeba.
Mrożone mięso z warzywami jak najbardziej nie traci cennych witamin,podziel na porcje i psia opiekunka może na bieżąco rozmrażać. Jedynie wypełniacz ryż, makaron lepiej dogotować w danym dniu, mrożony ryż jest okropny w teksturze, błeee.
Dwa tygodnie bez suni, będzie ciężko i jej i Tobie, cóż trza to trza :) będzie dobrze
BaH
Posty: 7
Rejestracja: 15 września 2015, 17:15

23 października 2015, 11:45

Zastanawiam się nad ilością suplementów dla moich psiaków. Jeden na gotowanym jedzeniu + sucha karma, drugi tylko na domowym jedzeniu.
Psiaki dostają Flawitol, olej z łososia, drożdże, zaopatrzyłam się jeszcze w mączkę ze skorupek jaj z Lunderland. Zastanawiam się tylko nad częstotliwością dawkowania, żeby nie przedobrzyć.
Czy jeszcze jakieś suplementy dodawać np algi, dziką różę...
malwina44
Posty: 30
Rejestracja: 31 grudnia 2015, 13:20

04 stycznia 2016, 13:40

Moje psiaki dostają monobiałkowe od doliny Noteci, aktualnie kaczkę podaję... Zastanawiam się tylko, czy mój pies nie znudzi się jak będzie codziennie dostawał jeden smak, pewnie będę musiała kupić inne smaki i podawać na zmianę.
betina13
Posty: 1
Rejestracja: 15 stycznia 2016, 16:21

15 stycznia 2016, 19:49

Robert A. pisze:Czy pies miał badania na pasożyty ? Przelewanie w brzuchu może być przyczyną np. lamblii,
Doba myśl
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

15 stycznia 2016, 22:26

na pewno jakieś źródło jodu musi być.
malwina44
Posty: 30
Rejestracja: 31 grudnia 2015, 13:20

25 stycznia 2016, 12:42

Jak psiak ma problemy z trawieniem, podaje mu puszki light z doliny Noteci, karma lekkostrawna i psiak czuje się po niej dobrze.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

25 stycznia 2016, 16:41

Wszędzie reklamujesz Dolinę Noteci jesteś przedstawicielem tej karmy?
Karolina Piatek

25 stycznia 2016, 17:44

Witam,
właśnie dołączyłam do forum i trafiłam od razu na ten temat. ż psiakiem właśnie wróciłyśmy od lekarza z zaleceniem probiotyku i wyłącznie suchej karmy, a psiak od kilku dni wymiotuje żółcią i raczej niechętnie coś je. Poza tym w jak najlepszym porządku, bez temperatury, nie jest apatyczna. W tym miesiącu odrobaczana. Macie pomysł co można zrobić?
Pozdrawiam
skrzeli
Posty: 161
Rejestracja: 24 września 2010, 12:56

26 stycznia 2016, 10:30

Karma light, którą proponujesz malwina44 ma w składzie około 48% mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego, co może oznaczać wszystko. Do tego 4 % marchewki. Pytanie - czym jest reszta tej karmy ? Tajemniczo brzmiące produkty pochodzenia roślinnego ?
Pozostałe karmy Noteci mają składy podobne - głównie mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Mnie to już wystarczająco przeraża.
malwina44
Posty: 30
Rejestracja: 31 grudnia 2015, 13:20

18 lutego 2016, 09:23

po prostu lubię kupować i podawać tę karmę. A którą w takim razie Ty polecasz? Która ma lepszy skład? Proszę o informację
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

18 lutego 2016, 15:50

malwina44 pisze:po prostu lubię kupować i podawać tę karmę. A którą w takim razie Ty polecasz? Która ma lepszy skład? Proszę o informację
Z karm mokrych np. RINTI,BELCANDO
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość