Szczeniak rasy olbrzymiej

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Adi1706
Posty: 2
Rejestracja: 06 lutego 2021, 14:52

06 lutego 2021, 15:03

Witam,

jestem szczęśliwym posiadaczem 5-miesięcznego doga niemieckiego. Od miesiąca próbuje się dowiedzieć ile ten dzidziuś powinien jeść suchej karmy dziennie. Rzecz jasna im więcej czytam i pytam tym mniej wiem. Obecnie dostaje ok. 550g Canagana podzielone na 3 razy dziennie. Plus jajo i jakiś żwaczyk, ale nie codziennie. Czy to jest ok czy za mało ? Przybiera ok. 2kg / tydzień. Wątpliwości wzbudza też jego sylwetka, ponieważ jest szczupły, widać żebra i trochę miednice. BŁAGAM POMÓŻCIE !!! :D
sidek4a
Posty: 76
Rejestracja: 20 kwietnia 2020, 14:25

09 lutego 2021, 08:57

Hej. Na opakowaniu wszystkich karm powinna być tabelka żywieniowa. Na jej podstawie - uwzględniając rasę, wiek i aktywność - musisz dobra dzienna porcję karmy. Oczywiście jeśli chcesz - możesz podzielić to na kilka posiłków.
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

09 lutego 2021, 09:49

Witaj! :wink:
Na każdym opakowaniu karmy znajduje się przydatna ściąga z informacją żywieniową. Dzięki niej możesz dobrać odpowiednią porcję karmy dla Twojego czworonoga. Weź pod uwagę nie tylko wiek, ale również jego aktywność i rasę!
Dzięki tym informacjom piesek dostanie tyle karmy, ile potrzebuje. Będzie szczęśliwy i pojedzony :D
A w naszym sklepie znajdziesz jeszcze jedno narzędzie, które pomoże Ci w wydzielaniu porcji. Petvita - miarka plastikowa do karmy to przydatne akcesorium, dzięki któremu nabieranie porcji karmy stanie się łatwiejsze.

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/product-chy-19132-Petvita-miarka-plastikowa-do-karmy.html?query_id=1

Zapraszamy do naszego sklepu!

KrakVet.pl
Adi1706
Posty: 2
Rejestracja: 06 lutego 2021, 14:52

12 lutego 2021, 19:47

oczywiście konsultowałem ten temat z nie jedną tabelą żywieniową na nie jednej karmie. Kłopot w tym, że np na Royalu dawki dla jego wieku i wagi decelowej dochodzą do 800g dziennie, na bricie ok 310 a na obecnym Canaganie 405. Z tym, że na Canaganie tabelka ma przedział najwyższy wagi docelowej 25-45 kg. Dlatego też skoro podane jest 405 dołożyłem mu 20% żeby te pół kg dziennie miał. Także wybaczcie Państwo, ale nie pomogliście :(
niaiu
Posty: 111
Rejestracja: 12 stycznia 2021, 09:51

16 lutego 2021, 08:32

Wydaje mi się, że te karmy różnią się tak diametralne, ponieważ składy karm są różne. Składniki czy proporcje w każdej karmie są inne, dlatego tak to wygląda jeśli chodzi o porcje. Jeżeli zwiększyłeś na własną rękę porcje to dobrze żebyś obserwował uważnie, czy pies nie przybiera za bardzo na wadze.
iz4a
Posty: 137
Rejestracja: 04 września 2020, 11:19

17 lutego 2021, 08:14

Hej, czy można tak samemu zwiększać porcję karmy? Zastanawiam się, bo myślę, ze porcja która dostaje mój piesek jest za mała, ale nie chcę na własną rękę ingerować w porcje karm, które proponuje producent.
Dzięki za pomoc :)
stokrotka
Posty: 107
Rejestracja: 13 stycznia 2021, 09:22

25 lutego 2021, 08:07

iz4a pisze:
17 lutego 2021, 08:14
Hej, czy można tak samemu zwiększać porcję karmy? Zastanawiam się, bo myślę, ze porcja która dostaje mój piesek jest za mała, ale nie chcę na własną rękę ingerować w porcje karm, które proponuje producent.
Dzięki za pomoc :)
Zdecydowanie warto to skonsultować z weterynarzem. Zawartość energetyczna i składników odżywczych różni się w zależności od każdej karmy i producenta. Wydaje mi się, że nie warto na własną rękę dopasowywać porcji.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość