szczeniak- ciagle luzne kupy na karmach suchych

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

anna997
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2022, 10:35

20 maja 2022, 10:47

Dzien dobry, od 2 mies wertuje forum w poszukiwaniu porady. Moj szczeniak ma obecnie 4,5 mies. Przez 4 dni od zakupu miał biegunke, zmienilismy karmę od hodowcy na Royal Gastrointestinal. Biegunka przeszła ale cały czas były brzydkie luzne zielone kupy. Do tego pies dostał strasznego łupiezu i zmiekły mu uszy. Przeszłam na gotowane jedzenie- mięso i chrząstki indycze, ryz, marchew, burak, jabłko, jajka. Plus suplementy. Kupy stały się prawidłowe. Przez miesiąc jadł tylko gotowane jedzenie, było ok. Po miesiącu postanowiłam spróbować przejśc powoli na karme- po lekturze forum wybór padł na Koebers 23M (dla psów z problemami biegunek) - niestety przez 3 tyg kupy były całkowicie plackowate i jasnobezowe. Zrezygnowałam, powrót do jedzenia gotowanego- OK. Od tygodnia próbuję przejsc na karmę Brit Care Sensitive dla totalnych wrazliwców - znów mamy luźne rzadkie kupy ...Nie wiem już co robic. Moge gotowac jednak obawiam się braku bilansu pożywienia - złego stosunku wapnia do fosforu (dostaje skorupki) itp...Mam już 4 worki karmy w domu,,a efektu zero. Proszę o poradę jakakolwiek
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

25 maja 2022, 08:44

Dzień dobry,
dlaczego pies nie został zaprowadzony do lekarza weterynarii? Problem z układem pokarmowym nie koniecznie musi być na tle żywieniowym.
Czy pies jest regularnie badany? Czy miał badanie kału? Ułożenie diety powinno się zostawić dietetykowi a nie wykonywać na własną rękę mając wątpliwości czy dobrze się skomponuje. Zalecam udać się na wizytę do lekarza weterynarii i wykonać badania.

lek. wet. Karolina Miechowska
anna997
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2022, 10:35

03 czerwca 2022, 19:20

Pies byl u 2 weterynarzy, odrobaczony, badanie kału I trzustki. Dietetyka nie znam. Otrzymuje 500gr mięsa (indyk wołowina serca) 150 gr ryżu i 300 gr warzyw owocow na dzień. Multivit dog I maczka że skorupki jaj. Arthrofos na stawy prewencyjnie. Na jedzeniu gotowanym kupy są normalne, uformowane , brazowe, w małej ilości. Na suchej karmie luźne zielone lub bezowe (w zależności od rodzaju karmy)
budynka
Posty: 28
Rejestracja: 24 czerwca 2019, 18:22

07 czerwca 2022, 19:49

Brzmi jak alergia, czestym problemem jest bialko odzwierzece, ja bym poszla w karme z owadów Josera Hypoallergenic z tym ze ona jest dla starszych pieskow.. najlepiej jak skonsultujesz sie z wetem dietetykiem dla pieskow
Ostatnio zmieniony 06 lipca 2022, 18:12 przez budynka, łącznie zmieniany 1 raz.
HikeHolistic
Posty: 1
Rejestracja: 09 czerwca 2022, 07:47

09 czerwca 2022, 08:05

Sprawdź proszę też dawkowanie karmy suchej, możliwe że odstaje jej za dużo, pamiętaj też żeby psa karmić regularnie o stałych porach, szczeniaka zalecam karmić 3 razy dziennie i nie zostawiać mu na stałe miski z jedzeniem
anna997
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2022, 10:35

02 sierpnia 2022, 10:56

Skończyliśmy z szukaniem suchej karmy. Pies jest na barf i trawi idealnie
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość