szczeniak beagla

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

olsonorator
Posty: 1
Rejestracja: 08 grudnia 2022, 10:29

08 grudnia 2022, 10:49

Dzień dobry, za tydzień mój szczeniak rasy beagle skończy 4 miesiące. Kiedy do mnie nie trafił z hodowli był zarobaczony glistami. Dostawał antybiotyki, miał w jeden dzień biegunke. Jest od 3 tygodni zdrowy ale nie podobają dalej mi sie jego odchody. Mają kształt wiec nie jest to biegunka, chyba są troche bardziej miękkie niż powinne i kolor też jakby brązowo zielonkawy czasami a czasami jest taka jak powinna brązowa. Dostaje karme puppy baltica kaczka z łososiem, weterynarz powiedziala zeby dawać około 180 g dziennie, czasami tez dam mu troche marchewki, czy surowej wołowiny, czasami ucho królika na obiad i żwacze wołowe ale pies jakby chodzi ciągle głodny bo kazdy okruch z ziemii wylizuje, jak nie zdąże sprzątnąć to zje swoje odchody i na spacerze tez próbuje jesc odchody, takie stare nie ale jak wyczai takie jak sam robi brązowo ciemno zielone miękkie to sie na nie rzuca. Waży około niecałe 6 kg. Czy daje mu za mało jedzenia? Za mało tej karmy? czy on chodzi głodny dlatego sie rzuca jak wściekły na kazdy okruch czy śmieć czy to kwestia rasy i tego ze to jeszcze dziecko?
Vet4u
Posty: 662
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

08 grudnia 2022, 18:48

Dzień dobry!
Jeśli jest Pan/i zaniepokojony/a stanem zdrowia swojego psiaka to najlepiej będzie skonsultować się ze swoim lekarzem weterynarii w celu omówienia sytuacji i wykonania badań (które mogą wykluczyć np. ponowne zarobaczenie) Dodatkowo w przypadku tak młodego psa częste zmiany/urozmaicenia diety mogą wywołać objawy ze strony przewodu pokarmowego w postaci np. biegunki, co również warto wziąć pod uwagę.
Pozdrawiam serdecznie,
Weronika
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość