Sympatycy rasy Buldog Francuski :)- zywienie,pielengnacjai t

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

sympatykpilki14
Posty: 10
Rejestracja: 18 czerwca 2011, 22:12

20 czerwca 2011, 13:50

Witam , od 1,5 roku moj pies je Rc.. Ale wiem ,dzieki temu forum ze ta karma , przereklamowana... Są lepsze karmy pod wzgledem zdrowowtnosci i tp ... Prosze o pomoc w doborze karmy dla Buldogda francuskiego ... Pan Robert poleca Biomiila- za drogu dla mnie... Nutra Gold ,Best Choice - kolejne polecane przez pana Toberta - male granulki boje się ,że nie bedzie rozgryzal jak to bylo przedtem z royalem.. Dlatego od pol roku gdzie przeszdlem na Royala dla psow rasy byldog... Przedtem byl royal dla szczeniat ras srednich i psow doroslcyh ras srednich... Prosze o waszą pomoc... !!!!!!! I jeszcze jednao wiem ze Nutra Goldi Bes Choice sa trudna dostepne wiec to też problem .... Poradzcie mi cos na co mamy przejsc ... Jak to zrobic jakis schemat mieszania starej karmy z nową....Panie Robercie pomocy!!!!!!:)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

20 czerwca 2011, 14:30

Czy jak nie rozgryzał royala to czy coś się działo,tzn gorzej trawił.qupy nie ok,czy tylko Twoja obawa na zapas?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

20 czerwca 2011, 14:30

Jeśli to tylko Twoja obawa to proponuje np karmę TOTW.
pawelc

20 czerwca 2011, 19:54

Panie Robercie nie wiem czy obawa !!!! Brian jak jadl male krazki czesciej wymiotowal nimi.. Byly one w calosci oddane:)...Po zawsze myslalem ,ze ta rasa tak ma ,ze stolce sa dosc luzne koloru zoltego-male...ale gdy zacalem dawac mu royala dla buldgogow wypada mu wiecej wlosow.... Mimo ,że jego siersc jest ladna oraz kondycyjnie prezentuje sie dobrze -strasznie ruchliwy pies na dworze...Taste of the hild nie chcialbym ze wzgledu na wedzone i pieczone elementy miesnne... Wole Nutre Gold albo Best Choice ktore pan mi polecil.... Tylko wlasnie slyszalem ze problem z dostepnoscia i te male granulki wiec jestem w punkcie wyjscia... Dodam ze do royala kupowalem mu najpierw omegan polecone przez weta... A teraz na probe podaje mu Vitalic forte... Czasami daje mu twarog albo jogurt naturalny... Owoce lubi tuskawki i banany , nie przepada za jablkami.. Sporadycznie dostaje cos do smaku w malych ilosciach.. Czasami zamiast karmy np gogtowne mieso z kurczaka.. I mielone ale to raz na 3-4 miesiace wiadomo przyprawy i tp
japanisze
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 2011, 22:35

20 czerwca 2011, 21:21

Ja mam BF, też nie gryzie karmy. Na początku namaczałam, ale teraz uczę powolnego jedzenia i są jakieś sukcesy.
Wielkość granulek ma niewiele do rzeczy - moja i Fitmin Maxi potrafi połknąć w całości (granulki to ogromniaste fasolki).

Co do qoopy - żółta nie może oznaczać nic dobrego :idea: , ja takiej nigdy nie widziałam u zdrowego, dobrze odżywionego psa, ale prawdopodobnie nie znam się zbytnio na stolcach ;) Po jogurcie mogą być problemy z luźniejszym wypróżnieniem.

Nie zrozumiałam za bardzo co dajesz mu mielone? Kotlety, takie dla ludzi? Maj gudnes :|

Rozwiązanie (moim zdaniem) jest jedno - musisz psa nauczyć jeść mniej łapczywie. Wiem, że to niełatwe. Są specjalne miski do wolniejszego jedzenia (nie wiem czy działają) albo kulki, które wkłada się do miski (też nie wiem czy działają).

Jaki jest stan jego uzębienia? Może ma przetrwałe mleczaki, albo za dużo zębów i z dyskomfortu/ bólu nie chce gryźć?

Ja od jakiegoś czasu karmię Wolfsblut i sobie na razie chwalę, wybrałam tę najmniej holistyczną (Lamb Range), ale piszesz, że dla Ciebie to zbyt drogo (15 kg kosztuje 255 zł). Ma spore granulki, ale nie są tak twarde jak Biomilowskie.
Biomill wspominam jako karmę rewelacyjną, ale niestety za mało smakowitą dla kapryśnego egzemplarza.
Na sierść daję polecane przez Roberta algi beaphar i jestem w nich zakochana. Co prawda daję ok. 2 miesięcy dopiero, ale efekty widać moim zdaniem (być może efekt placebo, ale to zawsze jakiś efekt i powód, by podawać dalej ;) ). Pies jest biały, a nie żółty, a to przy tej maści najważniejsze.
Pawel C

20 czerwca 2011, 22:34

japanisze nie znecaj sie nademną pisz bardziej przystepnym jezykiem :)
pawel C

20 czerwca 2011, 22:48

Wiesz /wie pani ?????? Nie wiem jak pisac????? Jestem mlody mam 22 lata wiec proszę mi podpowiedziec jak do pani pisac:)... Co do kotletow to dostaje malutkiego raz na 3-4 tyg... ale przestane w zasadzie z tym walcze ale rodzice mu daja chociaz im tlumacze ze nie maja... Nie wiem czy za drogo zobacze ... Jestem studentem dziennnym i nie zarabiam :( ... Co to twarogu rzadko daje, czasami dla smaku dostanie cos w stylu sosiku z obiadu bo tez marudzi czasami przy karmie... Widzi pani luddzie z niewiedzy kupują royala myslalem ze to cos najelspzego dla niego jednak sie mylilem
Gość

20 czerwca 2011, 22:51

Jezdzi do weta i wszsytko w porzo chyba z zebami .... Ja dawalem mu omegan ... Teraz
dostaje do karmy Victalic fote.. ale jak daje jakies witaminy to robie pare miesiecy przerwy i pote mznowu
Pawel C

20 czerwca 2011, 23:02

japanisze moj rozgyza krokiery royala... A do karmy biomill czy tej ktorą pani podala to bede chyba musial sprobowac... mimo ceny bo whyodzi chyba 17 zl /kg to mnie stac:)
japanisze
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 2011, 22:35

20 czerwca 2011, 23:28

Przystępnym, czyli co? Po angielsku? :lol:
Żarcik :twisted:

Na forum wszyscy (a przynajmniej większość) są na "Ty", a 22 lata to już nie taki znowu młody studencie dzienny niemalże mój rówieśniku :twisted:

A tak na poważnie - kotlety moi zdaniem są bez sensu, ale o ile nie dostaje ich codziennie na obiad, śniadanie i kolację to nie ma chyba dramatu (a może jest?). Ja bynajmniej swojego psa takimi rzeczami nie karmię - głownie ze względów zdrowotnych, ale również dlatego, że po takich pyszczutkach nie patrzyłaby łakomie na suche i zaczęłaby grymasić jak Twój.
Pies jest mądry i szybko przyzwyczaja się do dobrego.

Ja Royalem nigdy nie karmiłam, więc nie bardzo mogę się wypowiedzieć na temat tej karmy.

Taniej wychodzą duże worki, ale wiadomo, że od razu nie kupuje się 15 kg, bo co jak nie zasmakuje?
sympatykpilki14
Posty: 10
Rejestracja: 18 czerwca 2011, 22:12

21 czerwca 2011, 13:46

Sluchaj to powiedz mi co dajesz oprocz karmy do jedzenia pieskowi... Chyba sie ,źle zrozumielismy moj rozgryza krokieciki royala... Jest zadbanym psem -tak mysle -ludzie tak mowią ,ale nie wiem... Ma błyszczącą sierść , byl ostatnio chory mial gorączkę -2 dni ..I pewnie przez to o tej kupie .. Jest bardzo zywy -wiec mysle zdrowy...Co do Royala to zauwazylem ze sie czesciej drapie i wypada mu wiecej siersci... Kolejna sprawa mam prosbe napisz jak sie wabi twoj piesek/suczka ile ma lat ..i tp... Moj Brian jest rozpieszczony bardzo już pani weterynarz mowi ,ze bardzo mocno.. Ale ja sobie nie wyobrazam szkolic buldozka ..Biomill ma duze kawalki???????? Bo jesli tak to pewnie Brian bedzie rozgryzal..
MarekK
Posty: 126
Rejestracja: 18 kwietnia 2010, 00:59

22 czerwca 2011, 01:50

myślę że wielkość krokieta będzie mała mniejsze znaczenie jeśli karma będzie smaczna. mieszanie mielonego mięsa (nie ruszę sam takiego jeśli nie widziałem co było mielone) z suchym jedzeniem tak jak pisze Ci japanisze równa się temu że pies wybierze mokry pokarm.

Przejrzyj sobie to forum (mnóstwo informacji)i znajdź jakąś dobrą jakościowo karmę, przetestuj ją i później tego się trzymaj
paBlo trener uefa b

22 czerwca 2011, 13:28

Przejrzalem forum , dowiedzialem sie wiele interesujacych rzeczy i wiele ciekawych informacji... Jedno moje pytanie jeszcze jaki system jest zmieniania karmy...- Chodzi mi o stopniowosc... Jestem zdecydowany na nuttre gold albo biomilla... Aczkolwiek nie ukrywam,że martwi mnie to ,że Nutra gold z tego co slyszalem jest trudno dostepna... Sproboje nuttre - atrakcyjna cena ,dobra jakosc..... A co miesa mielonego przestaje absolutnie dawac- chociaz moi rodzice kupują mieso bardzo wysokiej jakosci albo czasami sami mielą.. mieszkamy na wsi wiec raczej dbamy o zdrowe jedzenie... Brian oprocz karmy jest karmiony od czasu do czasu twarogiem ale to sa ilosci sladowe albo dostaje kawalek warzywa albo jakiegos owoca...

Mam wiekszy problem z drugim psem- albo rzaden bo swietnie sie trzyma ma 18 lat a skacze ,biega po dworzu...
do tej pory jadl do slownie wszsytko!!!!!!!! Karme ze sklepu spozywczego - cale zycie ,potem gdy kupowalem z miasta karme z sklepu zoool - royal , dostawal jakas karme dla seniorow..... Po za tym jadl doslownie wszsytko kielbase , chleb ,warzywa,ryz, makaron , gotowane mieso, chleb z pasztetem... Teraz jakis czas temu zamowilem karme po raz pierwszy przez neta- rodzice woleli jechac 3 razy w tyg do pobliskeigo miasta dla karme dla buldozka niz zamowic przez neta.. Nie ufają mocy internetu..Teraz mam mozliwsoc kupowania karmy dla pieskow -zgoda rodzicow!!!! Chcialbym zamawiac karm edla seniora i dla Briana wiec nie wiem - chcialbym seniora troche odtluscic wiec chyba BRIT LIGHT???? Dodam ,że senior maks 100 zl za worek... Wacham sie jescze Arion wyglada sensownie - miernik Brita i Ariona opinie klientow.... bedzie sprawiedliwie oba beda zadowolone- a ja rescie bede mogl spac spokojnie:) Mam prosbe prosze mi pomoc w doborz ekarmy dla seniora- mysle ze kazda karma bedzie dla niego smakowita z tych premium , ktore sa w krawecie pozdrawiam milosnikow psow i dzieci
paBlo trener uefa b

22 czerwca 2011, 13:46

Przejrzalem forum , dowiedzialem sie wiele interesujacych rzeczy i wiele ciekawych informacji... Jedno moje pytanie jeszcze jaki system jest zmieniania karmy...- Chodzi mi o stopniowosc... Jestem zdecydowany na nuttre gold albo biomilla... Aczkolwiek nie ukrywam,że martwi mnie to ,że Nutra gold z tego co slyszalem jest trudno dostepna... Sproboje nuttre - atrakcyjna cena ,dobra jakosc..... A co miesa mielonego przestaje absolutnie dawac- chociaz moi rodzice kupują mieso bardzo wysokiej jakosci albo czasami sami mielą.. mieszkamy na wsi wiec raczej dbamy o zdrowe jedzenie... Brian oprocz karmy jest karmiony od czasu do czasu twarogiem ale to sa ilosci sladowe albo dostaje kawalek warzywa albo jakiegos owoca...

Mam wiekszy problem z drugim psem- albo rzaden bo swietnie sie trzyma ma 18 lat a skacze ,biega po dworzu...
do tej pory jadl do slownie wszsytko!!!!!!!! Karme ze sklepu spozywczego - cale zycie ,potem gdy kupowalem z miasta karme z sklepu zoool - royal , dostawal jakas karme dla seniorow..... Po za tym jadl doslownie wszsytko kielbase , chleb ,warzywa,ryz, makaron , gotowane mieso, chleb z pasztetem... Teraz jakis czas temu zamowilem karme po raz pierwszy przez neta- rodzice woleli jechac 3 razy w tyg do pobliskeigo miasta dla karme dla buldozka niz zamowic przez neta.. Nie ufają mocy internetu..Teraz mam mozliwsoc kupowania karmy dla pieskow -zgoda rodzicow!!!! Chcialbym zamawiac karm edla seniora i dla Briana wiec nie wiem - chcialbym seniora troche odtluscic wiec chyba BRIT LIGHT???? Dodam ,że senior maks 100 zl za worek... Wacham sie jescze Arion wyglada sensownie - miernik Brita i Ariona opinie klientow.... bedzie sprawiedliwie oba beda zadowolone- a ja rescie bede mogl spac spokojnie:) Mam prosbe prosze mi pomoc w doborz ekarmy dla seniora- mysle ze kazda karma bedzie dla niego smakowita z tych premium , ktore sa w krawecie pozdrawiam milosnikow psow i dzieci
sympatykpilki14
Posty: 10
Rejestracja: 18 czerwca 2011, 22:12

24 czerwca 2011, 19:15

Szkoda ,że nikt mi odpisal odnosnie latka:( - liczę na Ciebie Japanisze co o tym sadzisz..
Moj piesek przez 18 lat jadl doslownie wszsytko - karma ze spozywczego - jakosci bardzo kiepiskiej , kanapki z pasztetem , warzywa, owoce, czsami rzadko cos gotowanego ale przez to ,że zdecydowanie czesciej dadl karme chleb, wedliny to ma po gotowanym sensacje zalodkowe - chodz nie zawsze... Proszę Cie o rade japanisze- chce go dobrze zywic... Ale mam problem bo jesli jadl karme slabe jjakosci- to czy teraz przy bialku 25 % nie przedobrze mu ... Co mam robic mogę smialo kupic mu jakos karme z krakwetu np Britt??????? Proszę o odpowiedz dobrzy ludzie :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość