Suszone Algi Morskie po prostu super!!!

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

06 stycznia 2013, 13:15

Generalnie wszystkie algi z przeznaczeniem dla zwierząt to Ascophyllum nodosum. Jednak róznią się one w zależności od miejsca zbierania, suszenia itd. Myślę, że te dla zwierząt to gorszy sort. Ja kupuję morszczyn w sklepie wiązowna, przez net. Można go sobie zebrać na wakacjach nad morzem także.
Maghda
Posty: 34
Rejestracja: 11 lipca 2012, 12:24
Lokalizacja: Kraków

18 stycznia 2013, 10:04

Czy są jakieś przeciwwskazania dla psów z niewydolnością nerek?
Gość

18 marca 2014, 08:28

Odkopię starszy temat, bo nie chcę zakładać nowego.
Kupiłam dla mojego psa preparat PlaqueOff, piszą, że jest tam składnik roślinny pozyskiwany z alg. Generalnie preparat ma działać na kamień nazębny, ale w związku z tym co tutaj piszecie mogę oczekiwać, że dobrze zadziała również na jelita psa? Czy może ten preparat a "same" algi mają inne działanie?
A może ktoś z Was stosował już PlaqueOff na kamień nazębny i może coś więcej w tym temacie powiedzieć?

Dzięki góry za odpowiedź :)
Shendy
Posty: 44
Rejestracja: 17 stycznia 2014, 14:18

19 maja 2014, 15:21

Ostatnio jak byłam w sklepie zoologicznym zapytałam o algi morskie bo chciałam zobaczyc czy mój psiak bedzie miał problemy z ich jedzeniem,poza tym po tylu pozytywnych opiniach na ich temat ....trzeba spróbowac.Pani wystawiła na mnie zdziwione oczy i zapytała mnie .....dla rybek ? Jej zdziwienie bylo jeszcze wieksze jak usłyszała ze dla psa....w zwiazku z tym mam pytanie gdzie w Krakowie mozna dostac algi morskie dla psa nie wywolujac obledu w oczach u sprzedawcy.
Gość

19 maja 2014, 15:36

jedyne algi z tego co wiem dostępne w sklepach stacjonarnych to BEAPHAR ALGOLITH. innych nie udało mi się jeszcze za życia wypatrzyć
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

19 maja 2014, 16:42

To źle patrzysz..
Martines999
Posty: 218
Rejestracja: 23 czerwca 2011, 22:36

19 maja 2014, 18:10

Wiedza i świadomość w zoologikach jak i u watów odnośnie żywienia i supli dla psów jest, że tak powiem, niskich lotów. Ja mam wrażenie że dla większości żywienie piesów kończy się na Rojalu, Czapi i tym podobnych pedigriszajsach...No bo po co się wysilać i odpowiadać na "durne" pytania klientów. Ja jak nowej wetce powiedziałem że swoim byczkom daje kości to niemal mnie nie wygoniła z gabinetu a jak zapytałem czym ona by karmiła to że rojal...
Algi są spoko. Ja swoim teraz daję z firmy Grau i jest oki. Beaphar tez dawałem i nie było zastrzeżeń.

PS. Chętnie podłącze się do kogoś kto zamawia większe worki i do podziału potem.
skrzeli
Posty: 161
Rejestracja: 24 września 2010, 12:56

19 maja 2014, 22:35

Też byłabym zainteresowana jakimś większym zamówieniem do podziału - ktoś coś ? :)
89ola
Posty: 745
Rejestracja: 28 stycznia 2013, 14:27

20 maja 2014, 10:38

isabelle30 pisze:To źle patrzysz..
dobrze patrzę :twisted: . pisałam poważnie u mnie w mieście też nie wiedzą do czego algi dla psa. sama nie wiedziałam dopóki nie zaczęłam czytać o barfie. jedyne dostępne algi to właśnie beaphara a mają go jedynie większe sklepy na zamówienie, oraz duża hurtownia detaliczna
no bo o cukierkach dla psa i kota z algami nawet nie powinnam wpsominać :wink:
kasiennka

21 sierpnia 2016, 18:08

Odkopię temat alg dla psów- mam dwa psy "sportowe", prowadzone na Barfie i chce im wprowadzić algi , czytałam sporo w temacie ale szukam najskuteczniejsego preparatu ale z alg naturalnych a nie hodowanych - to na co wpadłam to Alg Borjes dla psów i kotów http://sklep.alg-borje.pl/pl/p/ALG-BORJ ... my-2-kg/94 ktoś stosował?
Gość

23 sierpnia 2016, 11:57

Odkopię temat alg dla psów- mam dwa psy "sportowe", prowadzone na Barfie i chce im wprowadzić algi , czytałam sporo w temacie ale szukam najskuteczniejsego preparatu ale z alg naturalnych a nie hodowanych - to na co wpadłam to Alg Borjes dla psów i kotów http://sklep.alg-borje.pl/pl/p/ALG-BORJ ... my-2-kg/94 ktoś stosował?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość