Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

gosc

05 czerwca 2005, 12:54

czesc jaka jest obecnie najlepsza karma na rynku ? niechodzi mi o cene tylko o jakość.

pzdr
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

06 czerwca 2005, 07:55

nie ma takiej jednej marki tak jak w dziedzinie motoryzacji, elektroniki są pewne firmy wiarygodne i godne polecenia. W przypadku karm należą do nich eucanuba, hills, royal to 3 wiodących producentów , ale można tu dodać biomila, anf
Gość

06 czerwca 2005, 14:21

spodkałem sie z opinią ze biomil jest najlepsza ?
Awatar użytkownika
Marek
www.krakvet.pl
Posty: 78
Rejestracja: 29 września 2004, 13:48

06 czerwca 2005, 18:33

Prosze ponownie przeczytać wypowiedź lekarza weterynarii - tak jak nie ma "najlepszego" samochodu, telewizora itp - ktos powie ze najlepszy jest mercedes, a wlasciciel Jeepa zasmieje mu sie w twarz i odpowie: wjedz swoim mercedesem tam gdzie ja jeepem.
Ja rowniez polecam wybor karmy z 3 firm: Hill's, Royal Canin oraz Eukanuba - bardzo trudno znalesc negatywne wypowiedzi na ich temat, sa bardzo popularne na swiecie, a swoja renome zawdzieczaja wlasnie nie cenie, lecz bardzo wysokiej jakosci...

Pozdrawiam,
Marek Batko
Gość

06 czerwca 2005, 23:54

a co pan wie o karmach holistycznych. co to dokładnie jest?I czy to prwda ,ze takie wypełniacze w karmie jak zboża soja czy kukurydza nie służą naszym psom?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

07 czerwca 2005, 21:08

dokładnie tak, część populacji psów jest uczulona na takowe wypełniacze lub zupełnie ich nietoleruje, niemniej nie można powiedzieć, że są złe bo niektóre zwierzęta wręcz to muszą jeść, gdyż ich choroba tego wymaga.
Mirk@
Posty: 1
Rejestracja: 17 czerwca 2005, 11:30

17 czerwca 2005, 11:37

Mam 11 miesięczną bokserkę. Obecnie jest na karmie Acana Premium de Lux ponieważ kiedy ja wzięłam ( 1,5 miesiaca temu) była bardzo wychudzona. Je tylko suchą karmę. Teraz chciałabym zmienić karmę na Royal Canin tylko nie wiem jaką mam wybrać. Czy mógłby Pan cos polecić? Suczka już nie jest zabiedzona.
Gość

17 czerwca 2005, 15:20

skoro mowa o karmach to ja mam pytanie odnoście PROFORMANCE, hodowca mi ją polecił jako karmę bardzo dobrą. Mam szczeniaka Hovawarta - 9 tygodni
Honorata
Posty: 2
Rejestracja: 17 czerwca 2005, 15:13
Kontakt:

20 czerwca 2005, 08:49

Nasz Hovawart jak pisałam ma 9 tygodni i karmiony jest proformance ( u Hodowcy także). Hodowca polecił, aby do proformance odawać Caniviton forte 30. Chciałabym poznać Pana opinią, czy to dobre zalecenie.
Ponadto od dwóch dni pojawił się problem, sunia niechętnie zajada suchą karmę. Gdy dodam trochę twarogu zjada chętnie, gdy jest sama omija miskę.
Proszę o pomoc, bo nie chce zrobić jej krzywdy, rośnie bardzo szybko i chciałabym aby odżywiona była należycie.
Czy pomysł z twarogiem jest doby? Może należy zmienić karmę. Co Pan radzi zrobić?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

21 czerwca 2005, 22:32

tak można dodawać Caniviton ale nie wiem czy 100 % dawki bo w/w karma zawiera pewne witaminy jeśli pies zjada dobową dawke tej karmy to dałbym 50% dawki zalecanej, z nabiałem też ostrożnie jeśli psa nie czyści i nie ma zmian skórnych po nim. to można dodawać, ale jeśli pojawi sie najmniejszy objaw jego nietolerancji nie podawać wtedy żadnego nabiału
Gość

22 czerwca 2005, 09:39

Dziękuję bardzo za pomoc. Nie zuważyłam aby pies żle znosił twaróg (podaję mu małe ilości ), ale w momencie gdy zacznie dostawać canviton, odstawię twaróg.
Honorata
Posty: 2
Rejestracja: 17 czerwca 2005, 15:13
Kontakt:

22 czerwca 2005, 09:42

Jeszcze raz dzięki. Honorata
enigma

22 czerwca 2005, 10:26

A czy mozna karme polać odrobiną jogurtu naturalnego?
Tak mi polecił weterynarz - psu bardzo to smakuje, żadnych sensacji żołądkowych po jogurcie nie ma, nie ma zmian skórnych / jogurtu dodaję naprawdę znikomą ilość i mieszam z karmą/.
emilia
Posty: 3
Rejestracja: 22 czerwca 2005, 18:47
Lokalizacja: zachodnioporskie

22 czerwca 2005, 22:19

Witam !
Wasz adres otrzymalam od znajomej i jestem mile zaskoczona.
Mam nadzieję , że pomożecie mi w podjęciu decyzji i doborze odpowiedniej karmy . Jestem właścicielką 11 m-ego psa rasy shar-pei . Pies za szczeniaka do 6 m-ca karmiony Puriną Proplan po czasie okropne gazy , spróbowałam Eukanubę - wystąpiło uczulenie , Purina Dog Chow dla szczeniąt z kurczakiem , którą przyswajał bardzo dobrze , niestety okazało się , że został przebiałkowany . Za radą lekarza pies zaczął otrzymywać karmę o nazwie Breckis ( karma z jagnięciną ) , w tej chwili bez żadnych rewolucji żoładkowych i uczuleń .Mam w związku z tym pytanie . Wiem , że "przerzucanie" psa z karmy na karmę nie jest dobrą metodą , ale tej którą dostaje nigdzie nie mogę kupić ( jeden sklep oddalony o 40 km) co oznacza , że albo nie jest odpowiednia albo po prostu mało znana.
Proszę powiedzieć czy Purina Dog Chow z jagnięciną dla psów dorosłych , ogólnie dostępna ( chociaż słyszałam o niej różne , nie najlepsze opinie ) lub Bewi- Dog nie byłyby właściwsze i czy tę drugą jako klient indywidualny mogłabym u Was zakupić ?
Doradzcie proszę jako profesjonaliści , bo ile osób tyle opinii .
Serdecznie pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość