Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Gość

20 sierpnia 2005, 17:24

dieta moze opierac sie na suchej karmie ale powina to byc dobra karma dobrej firmy , poprostu mniej bedziesz chodzil z nim polekarzach puzniej , bo kiepskie karmy szkodza psiakowi tak jak ludziom rownierz zle jedzenie zbyt tluste itp...ja sie natym wlasnie przejechalem na kiepskich karmach i wiem co mnie to kosztowalo biegalem do weta z psiakiem przez 4 mce ,niewał czesto niezyty zoladka ! jusz tak nie postapie !! mozesz terz gotowac odczasu do czasu a karmy to np.. royal ,purina proplan,tansze i dobre to acana ,nutra nuggets, proformance...!powine to byc karmy typu preniumw cenie 130-150zl za worek 15 kg jest wczym wybierac ...!peter...pozdrawiam...!
karafka

21 sierpnia 2005, 10:52

jak mozesz przeczytac powyzej, za najlepsze karmy uchodza: eukanuba,hill's,royal canin.Jednak ja nadal nie znam uzasadnienia... :wink: Ja tez mam labradora i w zasadzie wsyztskie karmy jakie jadł sa dobre-jednak co pies to upodobania i zycze zebys od razu trafil na ta jedyna,ale nie zdziw sie jak tak nie bedzie :) Ze swojej strony proponuje abys zamawial karmy z jagniecina,bo sa delikatniejsze i te large breed...Nasz pies wcina teraz Proformance Puppy Large Breed. Jest zadowolony :D
krawcu

21 sierpnia 2005, 12:22

dziękuję za odpowiedzi. troszeczkę czytam czytam i widzę że duzo osób i wtwerynarzy poleca karmę royal canin. znalazłem...chyba odpowiednią royal canin MAXI BABYDOG. co jest jednak w jej składzie to niestetry nigdzie nie znalazłem składu:) co mam zrobić??czy to naprawdę dobra karma? czy też może dośc wysoka cena stawią ją w czołówce karm uważanych za dobre??
Awatar użytkownika
emer
Posty: 36
Rejestracja: 25 lipca 2005, 16:37
Kontakt:

21 sierpnia 2005, 13:42

nie wiem czy to Ciebie zadowoli:
http://www.royal-canin.pl/index.php/psy_produkty/6

Ja karmie Royal Mini Junior, ale jednak ciągle chodzi mi po głowie BiOMiLL i zapodanie jej mojemu szczeniakowi sznaucerkowi mini - czy ktoś tą karme używa, ma jakieś doświadczenia z nią i czy jest porównywalna jakością do najlepszych ( a mówi sie że byc może najlepsza ) ?
boguś

21 sierpnia 2005, 14:36

Ja odchowałem labradora na royalu,jest to bardzao dobra karma,teraz z powodów finansowych podaję acane. skład karmy royal maxi baby dog składniki odżywcze białko 30% tłuszcze22% kwasy tłuszczowe omega6 4,4 kwasy tłuszczowe omega 3 0,65 sole mineralne 6,3% skrobia 26,9% włókno pokarmowe 5,8% sole mineralne wapń% 1 fosfor% 0,85 magnez %0,09 żelazo mg/kg 260 miedż mg/kg 23 mangan mg/kg 55 cynk mg/kg 170 jod mg/kg 4 selen mg /kg 0,43 sód mg/kg 0,35 chlor mg/kg 0,45 potas mg /kg 0,6 witaminy witamina a ui/kg 24000 witamina d3 iu/kg 1200 witamina b1 mg/kg 12 witamina b2mg/kg 7 witamina b6 mg/kg 6,5 witamina b12 mg/kg 0,29 niacyna mg/kg 27 biotyna mg/kg 0,85 kwas foliowy mg/kg 1,2 cholina mg/kg 3000 witamina e mg/kg 600 witamina c mg/kg 300 inne luteina mg/kg 5 tauryna% 0,22 glukozamina +chondroityna mg/kg 500 energia metaboliczna kcal/kg 4388
Awatar użytkownika
Basiika
Posty: 15
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 11:52
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

26 sierpnia 2005, 12:08

:!:
Ostatnio zmieniony 18 maja 2009, 16:30 przez Basiika, łącznie zmieniany 1 raz.
gacek
Posty: 16
Rejestracja: 16 sierpnia 2005, 08:57

26 sierpnia 2005, 14:17

Acana wcale nie jest gorsza od Eukanuby- wiele osób tak twierdzi z racji tego że jest duzo tańsza a przecież to karmy z tej samej półki. Przedewszystkim Acana nie zawiera sztucznych konserwantów ani pszenicy która lubi uczulać. Mam koleżanke , która swoje 2 goldki karmi Acaną i jest bardzo zadowolona.
decyzja należy do Ciebie :)
boguś

26 sierpnia 2005, 15:20

mój labrador wcina trzeci worek acany i nie zmienił mu się kolor sierści z biszkoptowego na rudy :lol: Acanę uzupełniam witaminkami(połowa zalecanej dawki)Pan Jarek polecił mi teraz inne bo występowało zaczerwienie(patrz temat zaczerwienienie),każdą karmę wprowadzamy stopniowo przez kilka dni.Według opini eukanuba jest karmą lepszą od acany.Do eukanuby nie dodajemy dodatkowo witamin.Przeczytaj jeszcze temat karma dla labradora,tam mi polecono kilka karm w podobnej cenie co acana.Z moich obserwacji wynika.że mój labrador wolał karmę royal(karmiony do 5 miesiąca ),przy acanie trochę grymasi czasami ale zjada wszystko.Według mnie rozwija się prawidłowo .ale wynika to tylko z moich obserwacji,na razie mogę polecić royala i acane ,innych karm mój pies nie jadł,więc nie mam zdania.Daję karmę acana large breed puppy,nie wiem dlaczego hodowca karmi zwykłym juniorem
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

27 sierpnia 2005, 00:41

nie gniewaj się Gacek , ale różnica jest pomiędzy Acaną i Eucanubą różnica jakościowa. A Pszenica nie jest tak potężnym alergenem jak piszesz. Nikt nie neguje , że Acana jest zła, że źle na niej psy rosną czy źle wyglądają, ale to są jakosciowo inne produkty.
karafka
Posty: 26
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 14:17
Lokalizacja: północ

27 sierpnia 2005, 10:08

i po raz kolejny zapytam - czy moze Pan raz na zawsze uzasadnic i poprzec to jakimis argumentami (np.naukowymi badaniami) dlaczego te karmy ponizej 200zl (pisze ogolnie bo ni chce mi sie wymieniac,ale o odpowiedz prosze konkretna) sa gorsze i w czym gorsze od tych najdrozszych :?:
gacek
Posty: 16
Rejestracja: 16 sierpnia 2005, 08:57

27 sierpnia 2005, 11:22

Dołączam sę do prośby karafki.
I prosze porównać karmy bytowe a nie diety weterynaryjne bo co do diet eukanuby to napewno sa dobre.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

27 sierpnia 2005, 15:06

niestety takich dowodów wam nie dostarcze musicie komuś wierzyć kto pracuje ze zwierzętami dzień wdzień wykonuje setki różnych badań zwierząt. Różnią się na pewno substratem użytym do produkcji. Nikt mi nie powie że karma za 130 zł zawiera to samo co karma za 230. Gigantyczne koncerny takie jak royal, eukanuba hills posiadają potężne labolatoria gdzie każda linia karmy jest badana. Mieliśmy ten zaszczyt , że widzieliśmy fabryke royala we Francji. Jeśli chcecie dowodów musicie udać się do takowych labolatoriów. Ja takie teorie wysówam na podstawie własnej praktyki. Możecie mieć inne zdanie ja tego nie zabraniam nikomu ale jeśli ktoś pyta czy to czy tamto jest lepsze odpowiadam szczerze z własnych lat doświadczeń.
gacek
Posty: 16
Rejestracja: 16 sierpnia 2005, 08:57

27 sierpnia 2005, 17:27

A może ta róznica cen to poprostu: kampanie reklamowe, gadżety promocyjne no i oczywiście marże (importer + dystrybutor + hurtownie+ marża detaliczna) - wiem jakie są rózniece w marży detalicznej pomiędzy karmami bo przez długi okres czasu pracowałem w zoologicznym i jeżeli w pozostałych marżach jest taka sama dysproporcja no to nic dziwnego że ceny detaliczne są tak rozbieżne
W Niemczech np Acana i Eukanuba sa w zbliżonych cenach czyli ok 40-45 euro za 15kg.
boguś

27 sierpnia 2005, 20:14

Można wejść na stronę acany w polsce i też ma poteżne laboratoria i twierdzi to samo co royal że używa super składników itd.Zadałem już to pytanie raz Panu Jarkowi i pozostało bez odpowiedzi,dlaczego badania z usa tak bardzo różnią się od europejskich,w stanach acana jest bardziej polecana od royala(czy to lobbing),albo cena wynika z mniejszych obłożeń podatkowych w Kanadzie.Wiadomo ,ze koszt pracy w Kanadzie jest o wiele niższy w Francji i stąd ta różnica w cenie?
karafka
Posty: 26
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 14:17
Lokalizacja: północ

27 sierpnia 2005, 21:16

dokładnie o to chodzi...Na cenę nie składa się tylko zawartośc paczuszki,ale milion czynnikow. A zadałam to pytanie miedzy innymi dlatego,ze w klinice, w ktorej leczymy psy, pani wet w rozmowie o karmach powołała się na niezalezne badania, w ktorych badano suche karmy z najwyzszej półki. Wnioski były takie, ze Eukanuba w ostatnim czasie obnizyła wartość odżywczą swoich suchych bytowych karm :? Wet nie miała interesu w powiadamianiu mnie o tym fakcie, bo sprzedaje zarowno eukanube jak i royala. Mało tego wczesniej polecała eukanube,ale stwierdziła,ze badania te są przekonujące. Nadal jest to oczywiscie jedna z najlepszych suchych karm,ale o takich rzeczach warto wiedziec. Niestety szczegolow nie znam,bo i tak nie stosuje juz zadnej z tych najdrozszych karm i nie dopytałam z braku zainteresowania :wink:
Pewnie rozpęta sie zażarta dyskusja... :wink:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość