Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Jbec

12 października 2017, 18:55

Petvita dla kazdego Polecam
Gemma28
Posty: 3
Rejestracja: 17 października 2017, 19:56

17 października 2017, 20:01

Mój pies na ten moment wcina Brit, ale myślę nad zmianą na coś lepszego
Awatar użytkownika
OlkaDorobowska94
Posty: 23
Rejestracja: 08 września 2017, 12:19

20 października 2017, 10:15

Szukam własnie karmy dla bardzo chorowitego szczeniaka.
Pele1232

21 października 2017, 12:22

Witam mam pytanie gdyż konczy mi sie worek z karma i nie wiem co wziąć, pies jechał od 4 miesiaca do 12 miesiąca na Husse valp maxi, od 12 do obecnego 15 miesiaca na Happy Dog Supreme Young - Junior Original, pytanie moje co według was jakościo i cenowo podobnego moge mu podac? czy pozostac przy tych karmach ktore mu podawalem? jesli tak to przy której, Pies owczarek niemiecki dlugowlosy 15 mc-y, 37kg
ikonka77
Posty: 2
Rejestracja: 20 listopada 2017, 19:22

20 listopada 2017, 20:16

mój piesek chętnie zjada platinum lamb oraz platinum iberico i uważam, że to dobra karma jest.
fajne miękkie krokieciki, a posmarowane leciutko olejem lnianym lub karmą mokrą znikają w mgnieniu oka.
To mały piesek i mało potrzebuje. Moja sunia jest wesoła i żywa ale niestety drapie sie po pyszczku i gryzie przednie łapki i szukam przyczny co jest tego powodem. Muszę pewnie tę karmę odstawić i zastanawiam się co jej zakupić, aby było smaczne, wartościowe i wyeliminowało problem drapania. Jakie inne marki mogą się sprawdzić?
malinka_katarinka
Posty: 22
Rejestracja: 20 grudnia 2017, 19:04

20 grudnia 2017, 19:15

ja już od pół roku karmię mojego psiaka PETVITĄ :) mój pies jest tak wybredny, że każdą karmę którą kupiłam musiałam później odsprzedawać bo nie chciał jej jeść. Odkąd podaję mu petvitę pis jest nie do poznania. Lśniąca sierść, zero problemów żołądkowych i skórnych no i co najważniejsze brak podjadania między posiłkami. :) Polecam gorąco bo jest to jedyna karma z tak dużą zawartością mięska :) (ok. 60%)
777lucyfer
Posty: 1
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 13:53

04 stycznia 2018, 14:46

Mój również jest chory i szukam karmy którą mogę mu dawać bez obaw
Gość

20 stycznia 2018, 12:36

Mam ponownie sunie Staffika i z praktyki mogę powiedziec, że majac problemy z doborem odpowiedniej karmy dla pieska [za duża ilośc kału, gazy, lużne stolce itp], to na próbę przejdzcie na tydzien - dwa- na RC Gastro intensinal Gl 25 względnie na Moderato. Opakowanie 2 kg powinno zaskoczyć- pewnikiem zjedzą. Sa różne opinie o RC ale ta karma może być stosowana u alergików i piesków o wrażliwych układach pokarmowych jako bytowa. Moja np. nie rusz karmy z ziołami a jak wyczuje rozmaryn to kaplica.
Nie zapominajcie o pre i probiotykach -nie będę więcej się wymądrzał bo sami musicie sobie dobrać to co najlepsze, ale mam 5-go pieska a wszystkie żyły ponad 10 lat. POzdrawiam M
Renyluc
Posty: 1
Rejestracja: 23 stycznia 2018, 20:26

23 stycznia 2018, 20:28

mój pies je kaszę z karmą i jest zdrowy i szczesliwy
Marta Gawron
Posty: 1
Rejestracja: 07 lutego 2018, 18:37

07 lutego 2018, 18:48

Wlasnie bylam ze swoim owczarkiem niemieckim w przychodzni diarra.pl jestem bardzo zadowolona z wizyty..Udzielil mi rady na temat odżywiania pieska i pokierowania co mam robic aby zlikwidowac problem.Ludzie pracujacy w przychodni są bardzo ciepłymi i miłymi a jednoczesnie kompetentnymi Lekrazami .Wypytali mnie o rozne rzeczy dotyczace psa .wysluchali co mam do powiedzenia ,pozniej doradzili jak dalej dzialac .Polecam Jest sa naprawde dobrymi w tym co robia Widac ze naprawde kochaja zwierzeta i nie sa lekarzami z przypadku. Zycze wiele wytrwalosci w tym co robicie Pozdrawiam :):)
kajka77
Posty: 1
Rejestracja: 20 lutego 2018, 22:03

20 lutego 2018, 22:10

Purizon jest ok
alexiss
Posty: 31
Rejestracja: 07 grudnia 2012, 12:05

21 lutego 2018, 12:02

Dwie karmy jakie mogę polecić to na pewno:

Brit
Tropidog - karma dla psów. jest ogólnie mało popularna ale w składzie naprawdę dobra.

Wiele osob tutaj namawia do robienia jedzenia dla zwierzaka samodzielnie i ok, w niektórych przypadkach może być to dobre rozwiazanie ale po pierwsze to mało kto ma na to czas. Po drugie taka karma niekoniecznie bedzie dobrze zbilansowana. A własnie zbilansowanie jest ważne.
Spory wybór ma xxxx
Ostatnio zmieniony 02 marca 2018, 10:03 przez alexiss, łącznie zmieniany 1 raz.
Malvia
Posty: 3
Rejestracja: 20 lutego 2018, 11:31

25 lutego 2018, 21:02

Witam
Mam od tygodnia szczeniaka 3 i pół miesiąca,nie chce jeść żadnej suchej karmy,jeszcze pedigree junior pochrupie ale sporadycznie,żadnej innej nie tknie.
Dlaczego?
Gimbo
Posty: 163
Rejestracja: 17 stycznia 2015, 09:47

26 lutego 2018, 07:37

A czym był karmiony tam skąd go wzięłaś? Może nie został nauczony jeść suchego.
Jak to nieduży pies to nawet dobrze, lepiej żeby jadł mokra karmę niż suche chrupki.
Jak większy i chodzi o koszty no to musisz go nauczyć. Dosmaczaj czymś co lubi, np. masłem czy mieszaj z odrobiną mokrej karmy.
Tylko kup jakaś dobrą karmę nie z marketu, to nie koniecznie kosztuje więcej.
kki13
Posty: 1
Rejestracja: 02 kwietnia 2016, 15:56

25 marca 2018, 17:23

Mój pies jest uczulony na kurczaka, ma też łupież po wielu składnikach w karmie, np. zioła, kukurydza, od dwóch lat karmirę go Simpsonem Premium z jagnięciną i jest ok, ale zastanawiam się dlaczego tą karmę można kupić tylko w jednym sklepie internetowym w Polsce, czy ktoś jeszcze karmi tą karmą i jakie ma doświadczenia na dłuższą metę?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość